Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To otwory okienne oklej sobie dobrze folią, jak w pokoju robiłem bruzdy, to drzwi oklejone folią, mokra szmata w progu, a i tak pył w drugim pokoju znajdowałem (odkurzacz podłączyłem tylko na chwilę, ciężko się z nim operowało, a że nie miałem przemysłowego to żal mi się go zrobiło bo ledwo dyszał).

 

No i maseczka, koniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

alki a ty nie masz gdzieś w poblizu jakieś wypozyczalni narzedzi ? Przecież jak wszystko sobie rozrysujesz wczesniej to bierzesz dobrej klasy bruzdownice z odkurzaczem i w jeden dzień masz wszystko zrobione prawie bez pyłu. Dobra maska będzie ciebie kosztować 50pln bo reklamówki z hipermarketu wiesz mi to ci nie wystarcza - musisz mieć podobną do maski gazowej

... i jeszcze okna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na zakupach.

Dzisiaj podłączyłem

WP_000839.jpg

 

i odpaliłem

WP_000840.jpg

 

WP_000841.jpg

 

WP_000844.jpg

 

Zrobiło się cieplej, Raz zrobiło się czerwono.

Koza zjada wszystko - a wysuszone drewno budowlano - opałowe jej smakuje bo idzie jak papier.

Prawdziwy test będzie w sobotę. Pewnie całodzienne palenie.

Ciąg w kominie jest dobry. Ani razu nie poczułem dymu w środku i rozpaliło się właściwie samo - ja tylko kawałek papieru podpaliłem.

Poza tym potrzebna mi jakaś siekierka i coś czym można przyciąć dłuższe dechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okien nie mogę otwierać tylko reszta jest ok.

Gdybym robił to na co dzień to pewnie by tak sie dało ale ja to po trochu po jednym pomieszczeniu.

A w mojej miejscowości to wątpię aby mieli w wypożyczalniach takie cuda.

Jakoś to będzie.

 

http://www.dullbud.pl/kontakt.php - nie piszą nic o odkurzaczu, ale zadzwoń ;) Tak jak pisze Grend - ja bym rozrysował, potem odkurzacz na dobę i dzida z robotą. Szkoda zdrowia, by siedzieć w pyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dullbud.pl/kontakt.php - nie piszą nic o odkurzaczu, ale zadzwoń ;) Tak jak pisze Grend - ja bym rozrysował, potem odkurzacz na dobę i dzida z robotą. Szkoda zdrowia, by siedzieć w pyle :)

 

A znajomy ma tą wypożyczalnie.

Niestety odkurzacza nie ma. Ale popytam o odkurzacz inne wtyki.

Na razie wiercę otwory pod puszki więc i jakoś się rysuje ta instalacja na ścianach więc temat do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiercanie puszek koronką nie robi takiego pyłu, jak bruzdownica, czy kątówka. Możesz mi wierzyć lub nie, ale nakułem się w różnych materiałach i jedno, co mogę stwierdzić, że straszne zapylenie powoduje już sam młot/młotowiertarka ;)

 

Netbet pod płyty nie robił bruzd - pisz do Niego, chyba, że sam wywołany coś więcej napisze ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku rozpoczynam budowę tego projektu i jestem pełen podziwu, jak Wasz dom wygląda i przede wszystkim, ze samodzielnie go budujecie:no:

Widzę, że Jesteś na etapie instalacji elektrycznych, aż zazdroszczę, bo to jedyna rzecz jaką będę sobie robił sam:no: aż się nie mogę doczekać.

Jeśli chcesz, mogę dać Ci kilka niezbędnych podpowiedzi dotyczących instalacji. Na pierwszy rzut oka instalacja jest prosta, lecz jest dużo, niby drobnych szczegółów, o których większość zapomina. W razie w, pisz na e-mail: [email protected]

Nie ukrywam, że również mam kilka pytań odnośnie budowy :rolleyes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o projekt z archonu to sobie go odpuściłem całkowicie i robię prostą instalację.W sumie na tych samych zasadach co każda - tu gniazdko tam światło - ale skrzynka będzie miała trochę inne wyposażenie za sprawą fachowców z forum.Ale to się doszkolę jak już kable będą w skrzynce jak i co połączyć i do czego.Samemu fajnie się robi ale niestety należy dać sobie czas i wziąć to pod uwagę przy planowaniu przeprowadzki.Jeśli chodzi o pytania to pytaj tutaj lub na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Twój dziennik, zauważyłem, że zrobiłeś kilka zmian, między innymi dach jest chyba trochę inaczej, co bardzo mi się podoba. Moje pytanie brzmi:

Czy jest możliwość, abym mógł przyjechać z żoną i na żywo obejrzeć budowę, bo nawet nie wiemy jak wygląda w realu.? Jeśli byś się zgodził, to byłbym bardzo wdzięczny. Odwdzięczę się, ze strony doradztwa elektrycznego w pełnym zakresie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś już Aiki jakieś kable? Ja zacznę chyba w poniedziałek, bo dzisiaj cały dzień walczyłem jeszcze z duperelami typu wystające gwoździe i śruby ze stropu, szpachlowanie spoin i ubytków i innymi podobnymi. Dzień zleciał i zdążyłem tylko koronówkę z VERTO przetestować - zajebista!

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/1479/th120/yato-otwornica-frez-do-puszek-fi-65mm-sds-plus-003242.jpg

 

Są takie wieszaki do kabli:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/8573181/f-technox-uchwyt-elektroinstalacyjny-z-tworzywa-sztucznego-do-przewodow-typu-ydyp-12-mm-tud-22-100.jpg

 

i takie:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/13620134/f-uchwyt-kablowy-flop-do-przewodu-ydyp-3x1-5.jpg

 

Ja mam te pierwsze, bo mi kolega za bezcen załatwił razem z kablami, ale nie używałem. Jak ty to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Gwoździami wieszaki to do betonu mocować kable. Te jak kołek to do BK.

Ja jeszcze kabli nie kupowałem i mocowań też nie. Dzisiaj robiłem bruzdy i ogólne przygotowanie do położenia kabli.

Kable z allegro jakieś wezmę Polskie. Mocowania będą przy okazji choć i tak gipsem zakleję kable.

Otwornica super. Mam podobna fi chyba 65 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bruzdownice.

Podejście bez odkurzacza - 0,5 mb i nic nie widzę.

Idę po odkurzacz (żona dała bez pytań :confused:)

Z odkurzaczem trochę lepiej mniej kurzy - widzę co robię - duszę się tylko trochę.

Wkurza krótka rura od odkurzacza jak coś wycinam przy suficie to odkurzacz muszę stawiać na jakimś powyższeniu.

I ciężkie to wszystko do kupy i mało poręczne.

Salon zrobiony i mały hol.

Kuchnia do wycięcia i wiatrołap.

Garaż pójdzie po wierzchu.

Potem biorę się za piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...