Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

Aiki, jak będziesz kleił płyty do ścian? na tzw " placki " czy inaczej? Jeśli chodzi o mocowania do kabli, to nie zastąpione jest: kołek 6, papniak ocynk, i blaszka aluminiowa. Koniecznie na kołki, bo niektórzy dają bez, i wtedy blaszka jest luźna, i wypada. Jeśli chodzi o przyjazd, to dziękuję bardzo za możliwość, akurat sobota po południu to mój jedyny dzień wolny. Jeśli byś mógł, to daj jakieś namiary, adres lub nr tel na priv, abym dojechał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość grend
Robiłeś już Aiki jakieś kable? Ja zacznę chyba w poniedziałek, bo dzisiaj cały dzień walczyłem jeszcze z duperelami typu wystające gwoździe i śruby ze stropu, szpachlowanie spoin i ubytków i innymi podobnymi. Dzień zleciał i zdążyłem tylko koronówkę z VERTO przetestować - zajebista!

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/1479/th120/yato-otwornica-frez-do-puszek-fi-65mm-sds-plus-003242.jpg

 

Są takie wieszaki do kabli:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/8573181/f-technox-uchwyt-elektroinstalacyjny-z-tworzywa-sztucznego-do-przewodow-typu-ydyp-12-mm-tud-22-100.jpg

 

i takie:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/13620134/f-uchwyt-kablowy-flop-do-przewodu-ydyp-3x1-5.jpg

 

Ja mam te pierwsze, bo mi kolega za bezcen załatwił razem z kablami, ale nie używałem. Jak ty to robisz?

 

te rozwiazania mocowania sa powiedzmy srednie... Po pierwsze robia sie "firanki" na scianach a po drugie czas.... Ja kłade 300metrów kabla dziennie .... elektrycznego niskopradowe 500m .. ale nie na takie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiki, jak będziesz kleił płyty do ścian? na tzw " placki " czy inaczej? Jeśli chodzi o mocowania do kabli, to nie zastąpione jest: kołek 6, papniak ocynk, i blaszka aluminiowa. Koniecznie na kołki, bo niektórzy dają bez, i wtedy blaszka jest luźna, i wypada. Jeśli chodzi o przyjazd, to dziękuję bardzo za możliwość, akurat sobota po południu to mój jedyny dzień wolny. Jeśli byś mógł, to daj jakieś namiary, adres lub nr tel na priv, abym dojechał.

 

Namiary poszły wcześniej

 

Jeśli chodzi o plyty to chyba na klej cementowy jakiś i na grzebień.

Na placki mogą być głuche miejscami i jak za gruby placek to ciężko docisnąć płytę o takiej powierzchni.

Dzięki za podpowiedź o kołku. Ja zamiast blaszki używałem cienki drucik ale to już szczegóły.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grend ma racje, w każdym narożniku trzeba podkuć pod kable, gdy kładzie sie instalacje nawierzchniowo, lecz to nie dotyczy aiki, gdyż on wszędzie będzie robił bruzdy. Jeśli chodzi o drut, to może on lekko uszkodzić izolacje przewodu. Co do wyboru przewodów, polecę Ci kilka sprawdzonych, ponieważ przewód, przewodowi nie jest równy. Różnią się miedzy innymi, przekrojem i izolacją. Niby kupujesz 3x2,5mm a niektóre maja nie całe 2mm, gdzie są bardziej atrakcyjne cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable to już po krążku kupiłem (niby polscy producenci-Telefonika , NKT , Elektrokabel - pomierzę jak przyjdą) ale na pewno zbraknie i na poddasze kupię te, które polecisz.

Drutem nie ściskam na maxa - tyle aby się trzymało do zagipsowania.

Dzisiaj zakupiłem półmaskę przeciwpyłowa - jak założyłem to mi sie OP1-M przypomniało i MP-5 z czasów wojska.

Jutro idę wypróbować ją w boju.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołków, to ja sobie chwalę to rozwiązanie, tylko trzeba te kable odpowiednio "opukać" - wtedy nie robią się firanki. Ważna jest też średnica wiertła - miękkie materiały, to fi 6, a cegła, silikat 6,5.

 

A co do firm produkujących kable, to Telefonika ma dobre ;)

 

O opukiwaniu kabli wiem. Trochę czasu zajmuje ale jest płasko wówczas.

Choć w przypadku bruzd opukiwanie chyba nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Co to są "firanki"?

 

 

 

Tylko na jakie coś?

 

klej i klejarka na niskopradowe obowiazkowo - oczywiscie klejarka nie jakieś gów..o z marketu. Do elektrycznych tez klejarka jezeli nie bdzie trzymalo bo czasami jest problem na bk to taki uchwyt co masz pod koronka ale na pojedyńczy kabel który wciskając w mur ściska kabel. Jeżeli wszystko zapuszkujesz podkujesz zajscia i narozniki to 4 dni i masz wszystko zrobione póxniej jeszcze "wzmocnić to gipsem i jak tynkarz przyjdzie to bedzie się cieszył jak dziecko ..

PS jak jest dobrze położona instalacja to jest równa i płaska. Opukiwanie to jest metoda wku...nych tynkarzy i nie nalezy tego robić bo uszkodzisz izolacje kabla - więc staraj sie tego nie robić

Edytowane przez grend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
alki jak masz bk to jak jest dużo kabli to bym robił głębsze bruzdy i tą bruzdę "zastawiał" 7 cm gwoździami i później gips. Jak są pojedyńcze to próbowałbym na uchwyty albo klej. Jeszcze widziałem jak jeden elektryk robił to na takie paski blaszki mocowane na kołek. Wbijał kołek albo to raczej byl gwóźdź ? do którego była przymocowana jakies 5 cm blaszki którymi póxniej owijał kable. .... Kable w bruzdy robiłem nieczęsto i .. niechetnie (czas) więc moze jest też inne rozwiazanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej i klejarka na niskopradowe obowiazkowo - oczywiscie klejarka nie jakieś gów..o z marketu. Do elektrycznych tez klejarka jezeli nie bdzie trzymalo bo czasami jest problem na bk to taki uchwyt co masz pod koronka ale na pojedyńczy kabel który wciskając w mur ściska kabel. Jeżeli wszystko zapuszkujesz podkujesz zajscia i narozniki to 4 dni i masz wszystko zrobione póxniej jeszcze "wzmocnić to gipsem i jak tynkarz przyjdzie to bedzie się cieszył jak dziecko ..

PS jak jest dobrze położona instalacja to jest równa i płaska. Opukiwanie to jest metoda wku...nych tynkarzy i nie nalezy tego robić bo uszkodzisz izolacje kabla - więc staraj sie tego nie robić

 

Najgorsze są tanie wkłady do klejarki - rozpływają się w urządzeniu :D A co do opukiwania, to po primo delikatnie i młotkiem bez zadziorów (gładkim) - instalacja działa ;) Tynkarze, to się nie pier(...)lą, zwłaszcza w kątach - klin drewniany i jebs! młotkiem, aby kabel schować (widziałem na własne oczy i gość dostał burę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem i gratuluję postępu.

 

U nas na budowie będzie trochę samoróbki dopiero po zadaszeniu. Do tej pory trochę pomagałem/pilnowałem murarzy. Zepsułem doszczętnie tanią taczkę. W tamtym roku zastropili piwnicę. W tym roku ma być parter. Projekt to Osiek Wąski 22L z pełnym podpiwniczeniem.

 

Też chciałbym pomurować ale jest dwójka małych dzieci. Myślę że może jakiś gril zbuduję z pustaków to imprezki będą. Do tej pory to był strach z 3 metrowym wykopem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kupował sobie maskę przeciwpyłową (taka z pochłaniaczami) to wybierać z podwójnymi. Pojedynczy daje za mało tlenu :).

Kurcze we wojsku to się biegało w OP! i MP.

Dzisiaj przyszły kable - elektrokabel - W sobotę bawię się chyba w światło.

Na razie rozgrzewają się w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...