Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

Ach jo.

Tydzień na budowę nie chodziłem aby se nie pogorszyć.

Wczoraj z racji pogody elektryka poszła w odstawkę i z bratem zaczęliśmy przyklejać styropian.

idzie ok choć okna drzwi i daszki to potrafi zdrowo przytrzymać.

Jak gdzieś się trafi odcinek prosty to idzie migiem.

Jeszcze muszę pomyśleć o parapetach bo tylko to zostało aby ocieplić domek. Nawet nie wiem gdzie w okolicy uderzyć.

CHyba wujek Google będzie musiał mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od soboty na jednej ścianie poluzowały się płyty styropianu. Po przyklejeniu padał deszcz potem mróz jakiś w nocy i chyba odmroziło te nad brzegiem bo reszta ok. Tam gdzie były osłonięte od deszczy też wszystko ok. W pierwszym momencie myślałem, że od słońca ale wówczas by wszystkie puściły.

Dzisiaj je podkleiliśmy pianką do klejenia styro i zobaczymy co będzie.

Poza tym zaczęliśmy oklejać styropianem daszki i idzie strasznie wolno. Wszędzie mierzyć kombinować i docinać. po południu niestety 2 godzinki roboty i ciemno, że światło trzeba zapalać więc dokończenie ściany to pewnie do piątku zejdzie a potem obróbka okien i siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

...co tak enigmatycznie:) Opowiedz cos więcej.

!. Jak kleisz obwodowo czy na packi

2 robiłeś testy kleju na zrywanie - z jakiej firmy robisz

3 czy bedziesz kołkował

4 ile metrów z bratem zrobiliscie w jeden dzień na prostej scianie i na scianie z oknami

5 używałeś listwe startową - ja chcialem tak robić ale widziałem zdjecie z kamery termowizyjnej i to jest dość konkretny mostek termiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Obwodowo i placki w środek

2. nie robiłem testów (chyba, że patrzeć na płyty poluzowane i jedną oderwałem)

Klej trzymał zarówno muru jak i styropianu rozwarstwił się sam klej (był jeszcze mokry w środku placków)

Robię wszystko na termoorganice - grunt antyodparzeniowy, klej termoorganika, styro grafit przetarty tarką do styropianu przed przyklejeniem.

3. Kołkowane będzie 2 kołki na płytę wpuszczone frezem głębiej i zaślepka

4. Na prostej ścianie nie powiem bo nie mam takich - okna wszedzie - ale okna przy klejeniu styropianu nie przeszkadzają dopiero ich obróbka będzie bee.

W sobotę zrobiliśmy do górnej linii okien ścianę okapową czyli jakieś 24 m2 plus trochę na ścianie szczytowej do zazębiania się narożnika powiedzmy 3 m2

5. Używam listwy startowej ze wzg na gryzonie (myszy i inne no i wróble upierdl.... jedne - robią dziury dosłownie wszędzie) większy mostek byłby bez listwy i z dziurami po myszach

 

Dla odmiany dzisiaj przez 2 godziny to nawet widać nie ma że coś zrobione - wycinanie daszku nad tarasem.

Zdjęć nie ma bo ciemno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
to nieźle 2 metry - czyli 2tygodnie i z siatka powinno byc zrobione. Nie masz styro frezowanego ? Z tymi myszami to faktycznie jest częste zjawisko - przecież styro elewacyjne jest minimum około 40 cm powyżej gruntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz idzie po pionowej ścianie do wysokości 2 piętra.

W dwa tygodnie się nie da bo urlopu nie ma więc widać będzie tylko w soboty jak będzie pogoda, że coś się zrobiło.

A styro 15 z frezem. Trochę gorzej się klei bo trzeba myśleć ale potem może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
.... tylko wiesz alki ze trochę w developerke wchodzisz. Będziesz się póxniej meczyć z wilgocią i nie wierz w bzdury że tynk oddaje wodę tak samo czy jest styro na zewnątrz czy nie, bo to jest "opowieść" sponsorowana przez deweloperów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa od moich przyszłych tynków nie chwali sobie kleju. Twierdzą, że na BK jeszcze-jeszcze, ale od sufitu lubi odleźć przy wilgoci z tynku. Twierdzą, że ości są w ogóle o niebo lepsze, a tu chodzi o tynki gipsowe, czyli niezbyt grube.

 

Oczywiście zrobiliby i tynki na klejonych kablach jeśli by musieli. Może to jednak być powód do utwierdzenia się szefa ekipy na stanowisku obronnym wyższej ceny. Nie próbowałem nigdy z klejem, ale nie wydaje mi się, żeby można w ten sposób było zrobić szybciej niż ościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś z roboty pożyczony. Wygląda na 30-50 zł i moc 80 W

Tynki bedę miał z płyt GK więc za dużo wilgoci nie będzie no i czasu sporo do wykończeń więc luz.

Gra zastanawiam się nad rusztem na ścianach i na to płyty ale jeszcze sporo czasu mam do namysłu.

Najwięcej wilgoci będzie z wylewek ale tu styro nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze podejście do skosów przy okapie.

Idzie wolno bo cięcie piłą nie drutem ale wychodzi dokładnie i lepiej niż myślałem.

Ostatnia warstwa styro pod okapem idzie pionowo tak aby nie kleić kilku centymetrów przy samych dechach.

Między dechami przerwa na wentylacje ok 2-3 cm. Później będzie zasłonięta narożnikiem z siatką ułożonym odwrotnie tak, że jedna siatka będzie wchodzić na ocieplenie tak jakby do środka i narożnik będzie dosunięty do deskowania.

Wieczorem było już zimno jak....

Jutro ma padać więc pewnie będzie wolne. Pojadę poszukać frezu do styropianu. Jak nie znajdę to allegro.

Czy plastikowy da radę? Ktoś miał doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
aiki polecisz jakiś pistolet do kleju żeby kable lepić? taki za 12 zł wystarczy, czy będę się wkurzał że padaczka?

 

steinel taki niebieski - nie mylic ze staynelem - można nawet go dostać w hurtowniach elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Ekipa od moich przyszłych tynków nie chwali sobie kleju. Twierdzą, że na BK jeszcze-jeszcze, ale od sufitu lubi odleźć przy wilgoci z tynku. Twierdzą, że ości są w ogóle o niebo lepsze, a tu chodzi o tynki gipsowe, czyli niezbyt grube.

 

Oczywiście zrobiliby i tynki na klejonych kablach jeśli by musieli. Może to jednak być powód do utwierdzenia się szefa ekipy na stanowisku obronnym wyższej ceny. Nie próbowałem nigdy z klejem, ale nie wydaje mi się, żeby można w ten sposób było zrobić szybciej niż ościami.

 

ta ekipa tynkarzy nie ma o niczym pojęcia - chyba ze jest jedyna w swoim rodzaju w całej Polsce. Klejem robisz dwa razy szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dobra na kładzenie styro grafitowego gdyby nie ten deszcz co dzisiaj zaczął padać. W sobotę z Bratem i teściem zrobiliśmy część ściany szczytowej do dolnej linii okien na poddaszu i wykończyliśmy ścianę pod zadaszeniem tarasu.

Jak pogoda pozwoli to od jutra obróbka okien i zaciąganie klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wokół okien przykleić styropian 2cm prostopadle do tego głównego. Wyjdzie znacznie równiej, łatwiej później będzie narożniki wyprowadzić i szpalety dobrze obrobić. Sprawdzone. Potwierdzone.

 

Mozesz jakis rysunek do tego wrzucic, bo nie bardzo rozumiem, jak ten 2 cm styro, miałby kleić i co by to miało dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...