Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I właśnie ten biały styro mnie rozwalił. i wolę zrobić na cięcie płyt na długość.

Nigdzie u mnie nie widziałem styro szarego w grubości 2-3 cm.

Przy oknie mam listwę dylatacyjną i zawsze jest przerwa między styro ze ściany a ramą okna więc podkładasz panel podłogowy i nie ma mowy rysowaniu okna. Po wyrównaniu wpuszczam piankę między styropian a ramę okna i potem idzie listwa dylatacyjna której siatka zakłada sie z siatką narożnika zew. na siebie (styro 15 cm) więc będzie chyba mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
aiki a te uzupełnienie szczelin miedzy płytami to robiłeś już po przyklejeniu płyt do sciany, czy w trakcie montażu ? Bo z doświadczenia wiem ze takie uzupełnianie pianką uszczelni na jakieś 3 cm a styro ma jakby nie było 20 cm i dlatego zastanawiam się czy przy klejeniu płyt od razu nie dawać pianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dawał od razu to Ci rozepchnie płyty i będzie jeszcze gorzej.

Ogólnie płyty dolegają do siebie bardzo dobrze a piankę daje aby wszystko usztywnić i to działa.

Na silę wciskam pistolet miedzy płyty i ilość jaką wstrzykuję jest naprawdę znikoma.

Jeśli są jakieś większe przerwy to uzupełniam na całej grubości styropianu.

Styro mam 15 cm frezowany więc jest ok. Przy 20 bez frezu też dawałbym w trakcie montażu miedzy płyty ale chyba klej do styro nie piankę.

Jest mniej rozprężny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próba kołkowania. Nie wyszło. Dyble mam plastiki i nie idzie ich dobić. Chyba za krótkie wiertło mam i być może już zużyte bo końcówka jakaś taka mniejsza średnica się wydaje.

Niestety wszystkie sklepy dzisiaj pozamykane i na zakup nowego dłuższego wiertła muszę poczekać do wtorku.

I zobaczymy jak pójdzie.

Kleju nie chciałem rozrabiać bo w nocy u nas przymrozki i nie chcę ryzykować więc ogólnie sobota minęła na leniuchowaniu- jak i cały tydzień zresztą.

Zima jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Dzisiaj próba kołkowania. Nie wyszło. Dyble mam plastiki i nie idzie ich dobić. Chyba za krótkie wiertło mam i być może już zużyte bo końcówka jakaś taka mniejsza średnica się wydaje.

Niestety wszystkie sklepy dzisiaj pozamykane i na zakup nowego dłuższego wiertła muszę poczekać do wtorku.

I zobaczymy jak pójdzie.

Kleju nie chciałem rozrabiać bo w nocy u nas przymrozki i nie chcę ryzykować więc ogólnie sobota minęła na leniuchowaniu- jak i cały tydzień zresztą.

Zima jakaś.

 

Uważasz że kołkowanie jest konieczne ??? Bo jeżeli przy wyrywaniu styropianu nie odpada klej tylko pzełamuje się styro to chyba to jest bezcelowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
e Z grafita jadę to kołkuję.

 

Fachowcy od elewcji z którymi kiedyś dużo współpracowałem - mówili że dobry klej bez kołków albo tani z kołkami - ważny jest test kleju. Jest to niezależne od jakości styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ściana ocieplona. Pozostało tylko pomalować gruntem. Jak zdejmę siatki i rusztowania będą zdjęcia.

 

Kilka zdj. z etapu ściany

Jedno popołudnie zatapiania siatki.

Przymierzam i docinam siatkę potem w połowie wbijam gwoździe i górę opuszczam w dół.

Smaruję klejem i podnoszę siatkę i równam wszystko pacą. nastepnie dół siatki podwijam na rusztowanie i podobnie postępuje na dole jak u góry.

WP_000894.jpg

Siatka zaciągnięta 2 raz klejem. Jak kończyliśmy to słońce padało z boku ściany - wyszło równo.

WP_000899.jpg

Siatki na warszawskim.

WP_000900.jpg

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Taniej wychodzi z worka? Teoretycznie worek za 14zł starcza na 5m2, a pianka na 10, więc powinno być lepiej tą pianką. Moje zużycie na parapety nie jest miarodajne, bo płyty miałem cięte na pół, a piankowałem praktycznie po całości. Poważnie zastanawiam się czym kleić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem z worka bo lepiej mi się na nim robi. lepiej się piony poszczególnych płyt łapie i lepiej się ustawia je tak jak ma być.

Pianka sprężynuje i zawsze mnie to wnerwiało. Ale może to zbyt mała praktyka. No i spróbuj pianke nałożyć na wietrze i jeszcze poczekać te kilka minut.

 

Jeśli chodzi o wydajność to na to co jest zrobione (ok 75 m2) poszło 8 worków kleju do styropianu (ściany równe klejenie na placki i obwódkę a na zatopienie siatki i 2 warstwę (ok 45 m2) poszło 5 worków białego.

Do metrażu nie odliczam okien.

Nie wiem czy pianką u mnie wyszłoby taniej.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

aiki a ty szlifowałeś styro od strony ściany ? Ja tak robiłem z XPSem a z elewacyjnym nie wiem czy ma sens. Także jakie robiłeś odchylenia na płaszczyźnie ? Później je szlifowałes do perfekcji czy raczej wyrównywałes klejem ?

 

Zastanawialem się nad oknami bo pisałeś że jest czasochłonne - nie lepiej do okna podjechać krawedzią "fabryczna" a docinkę robić na ścianie i ewentualne szczeliny wypełnić pianą ? Wiadomo ze w sytuacji gdy styro tylko częściowo wchodzi ci na okno to tego nie zrobisz ale w momencie kiedy masz okno tarasowe to 4 warstwy możesz szybko i bezproblemowo zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...