Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak masz proste ściany i przykładasz się przy klejeniu styropianu to właściwie szlifujesz tylko po to aby zwiększyć przyczepność i idzie szybko.

Niestety w jednym miejscu miałem brzuch i teściu walczył pół dnia i chwała mu za wytrwałość.

 

Dzisiaj skończona 2 ściana. Na gotowo zaciąga brat ja jeszcze za mało praktyki mam. Wychodzi super. w Poniedziałek pomalować gruntem i można ściągać rusztowania. Ja dzisiaj przykleiłem trochę styropianu na kolejnej ścianie także jesteśmy za połową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma traktorek sam i obrabia cały czas także nie ma problemu.

Działka nigdy nie była zapuszczona jak inne na sprzedaż, które czasami kilka lat leża odłogiem i porastają czekając na swego amatora.

Jeśli chodzi o to "jak":

Na zimę działka przeorana a teraz zbronowana. Będzie jeszcze raz przeorana i obsiana czymś tam. No i piach to to nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie da skończyć.

Raz, że pogoda dwa , że leń paskuda się przyczepił.

 

11174638_677044305774091_8383465847593791971_o.jpg

 

Po pracy mam jakieś 2-3 godz i idzie jak krew z nosa.

 

A jak ktoś se wymyśli takie daszki figlaśne to niech się zastanowi.

Wleźć tam i operować szpachlem czy pacą graniczy z cudem a sprawić aby jeszcze można było na wszystko potem patrzeć to już cud.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

ta blacha tobie się nie wybrzuszyła pod wlywem pianki, bo miałem ja w rece i tak powiem ze wrażenia nazwijmy to srednie. Ile płaciłeś za 1m blachy ? mi wyliczyli na 18 pln za 1m bieżący i 10 pln za zaślepki

...tak wogole aiki jak skończysz elewacje do może będziesz chciał zrobić druga w Poznaniu ;) wygląda super

Edytowane przez grend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasługa materiałów. I brat ostatnią warstwę jedzie. A z dorabianiem to ciężko bo urlopu nie da. Ale dzięki za uznanie.

Jeśli chodzi o blachę to tak na oko jakieś 2 mm gruba. Nie wybrzusza. Po piance ustawiam parapet i kładę na niego dechę i na dechę cegłówki.

Cena to ok 50zł za mb. zaślepki gratis a normalnie po 5 zł komplet.

Jeśli chodzi o obsadzenie parapetu to szlifuję styropian ze spadkiem i aby trzymał poziom wzg. okna i tak mniej wiecej minus 1 cm od poziomu parapetu. Ustawiam parapet pod oknem a zew. część unoszę do góry i wstrzykuję piankę tak aby po dociśnięciu była na całej powierzchni. Opuszczam parapet kładę dechę i cegły i potem poziomica na parapet. Jak jest ok to zostawiam jak nie to przesówam cegły w jedną lub drugą stronę.

 

Na koniec co jeszcze muszę zrobić to silikon w narożniki. (specjalistyczny uszczelniacz dekarski bezbarwny)

 

Sam styro i kleje są Organiki. Klej biały i grunt jest z takim jakby piaskiem także gruntowanie na koniec jeszcze bardziej wszystko wyrównuje.

 

Jeśli chodzi o to, że fajnie wygląda to z daleka owszem. Z bliska jak słońce świeci z boku to widać pewne niedociągnięcia. Jak porównywałem z elewacjami, które robiły firmy to jednak samemu dokładniej. jakby jeszcze tynk na to przyszedł to było by wogóle super. Ogólnie wychodzi lepiej niż myślałem.

oby jeszcze tak trzymało bo zawsze mogłem popełnić gdzieś błąd choć staram się robic wszystko zgodnie z zaleceniami organiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...