Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widziałem chyba w Praktikerze model 9000BTU (coś koło 3kW), split GREE za 1200zł. Te przenośne są OK, ale:

- trzeba zrobić dziurę w ścianie, albo do pionu wentylacyjnego podłączyć,

- są głośne, bo sprężarka jest w środku i słychać głównie ją, a nie tylko wentylator jak w splitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ilości obliczał mi fighter.

Do siatki zostało mi 10 worków z 35. Fighter dał więcej niż producent zalecał i być może trochę oszczędniej robiliśmy i całość szlifowana wiec i równiej było.

Myślę, że jak weźmiesz ilości zalecane przez producenta to się wyrobisz.

A i styropianu też mi troszkę zostało a klej byl liczony do styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

...t o sporo zostało. Piony i poziomy robiłeś sznurkami czy wszystko od długiej wagi ?

 

Folia kubełkowa to jest dobre zabezpieczenie przeciw myszom. Czy może lepiej siatka i klej x 3. Robiac w ten sposób myslałes o tych gryzoniach ? Ja musze to jakos rozwiązać bo u mnie myszy to zatrzęsienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poziomu gruntu mam folie kubełkową powyżej klej i siatka. Póki klej będzie szczelny i nigdzie nie będzie ubytku to mysz nie wejdzie chyba, że jakiś szczur ale tego to nawet beton nie powstrzyma. Zwróć jeszcze uwagę na wróble. Przy więźbie jak gdzieś jakaś niedoróbka to też spore tunele dziobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Do poziomu gruntu mam folie kubełkową powyżej klej i siatka. Póki klej będzie szczelny i nigdzie nie będzie ubytku to mysz nie wejdzie chyba, że jakiś szczur ale tego to nawet beton nie powstrzyma. Zwróć jeszcze uwagę na wróble. Przy więźbie jak gdzieś jakaś niedoróbka to też spore tunele dziobią.

 

ale bardziej mi chodzi o część podziemną, czy folia kubełkowa zatrzyma inwazję :) ,bo widoczny cokół to będzie przykryty klejem siatką i tynkiem czyli trochę milimetrów będzie a mysz też będzie miała trudniej bo będzie musiala operować w pionie. Także kazda działalność zostanie od razu zauwazona. Jeszcze się zastanawiam czy nie kupić siatki stalowej na część podziemna ale wtedy bym musiał zatopić w kleju i jeszcze wtedy na to jakaś izolacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...