Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Się starałem.

Szacunkowo tak na oko i na pewno z lekką przesadą obciążenie faz różni sie max o 200 W.

Ale to w praniu wyjdzie. Każda różnicówka to jedna faza plus różnicówka na zewnętrzne obwody.

Jeśli gdzieś sie pomyliłem w założeniach obciążenia jakiegoś obwodu to zrobiłem ten sam błąd wszędzie więc w końcowym efekcie powinno być tak samo.

Dodatkowo jest tak iż jeśli padnie faza od światła w jednym pomieszczeniu to gniazda w danym pomieszczeniu są na innej fazie.

Jeśli padnie faza od światła w salonie to oświetla częściowo ze schodów, które jest na innej fazie.

Czyli jak zginie ta kartka z drzwiczek to za kilka lat byłaby niezła zadyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny (instalacja) skąd braliście?

 

już kiedyś pisałem gdzieś tutaj, weź sobie na allegro białe najtańsze jakie znajdziesz. Aby się nie przemeczać znajdź sobie gotowy zestaw, wybierz tylko taki o jedno oczko większy niż planujesz, np dla 4 gniazd - gdy planujesz 3. Zeby Ci nie zabrakło jednego kolanka albo 20cm rury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

200W to nic. Już widziałem magików którzy robili cała kuchnie na jednej fazie albo ogrzewanie na jednej fazie.... Ten rozdzial swiatła to tez profesjonalizm, żeby później "nie zabic się" na schodach bo w całym domu nie ma swiatła. Alarm, lodowka bez róznicowki bo to może wywalić bez obciążenia a w tym momence możesz być na 2 tygodniowych wczasach na Karaibach ...

 

Te 3 róznicówki 1 fazowe zamiast jednej 3 fazowej to tez jest jakies dobre rozwiązanie. Ja mam 3 fazowa ale zakładam ze wyrzuci m raz na 5-10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczymy co doświadczony elektryk co bedzie pomiary robił z tym zrobi.

Bedzie kazał zmienić to zmienimy.

Karaiby mi nie grożą. Domator jestem.

Właśnie sprawdziłem. Lodówka alarm i kotłownia jest na jednej fazie.

W razie braku prądu dostaje info z alarmu. Podczas doboru faz do obwodów brałem to pod uwagę.

W koło mieszka sama rodzina. Zawsze ktoś podejdzie i włączy.

Problemu nie ma :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit w garażu. Styropian 7 cm plus klej i siatka. Zaciągnięte 3 razy aby było równo.

Bez kołków tylko klej. Na razie trzyma mocno.

Nadal mam nadwyżki kleju z ocieplania elewacji.

 

WP_20151031_09_55_43_Pro.jpg

 

Oto co można zrobić z nadwyżkami kleju.

Sciana miedzy garażem a kotłownią wstępnie obłożona klejem.

Jeszcze jedno zaciągniecie i będzie równo.

Klej mocno ściąga i przez to tyle razy trzeba poprawiać.

a ta lampa to był koszmar jak sie sufit robiło- wszystko wyłapała.

WP_20151031_09_55_52_Pro.jpg

 

Teraz mam przerwę technologiczną :)

klej na ścianie świeży więc czekam aby go jeszcze raz wyrównać.

 

Nadal mam sporo kleju. Chyba polecę kolejną ścianę w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...