Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kan kan. Chyba najmniejszy odpad będzie z krążków 600 mb. Od sebcia ściągałem :)

 

Tak samo rozkładałem KAN wielowarstwowe PE-RT/Al/PE-RT faktycznie niskie przepływy i nie przekraczalne 100m na pętli pompa przy podnoszeniu 4m ma 21 watów to przy 794 mb jestem zadowolony.:)

 

pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania:

1. doprowadzenie wody i kanalizy do łazienki, kuchni robiłeś już (nie mogę znaleźć), jeśli tak to na jakich rurkach i czy łączyłeś na trójnikach czy z rozdzielacza?

2. nie chcesz tynkować, tylko płyty kg - skąd ten pomysł (co brałeś pod uwagę przy analizie?), też chciałem tak ściany zrobić, ale małżonka twierdzi, że będzie dudnić i czuć się jak w papierowym pudełku, no i że w kg łatwiej dziurę zrobić (dzieci) niż w tynku - w czym kg jest lepsza od tynków (jak ją przekonać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenia fi 25 PP podejścia fi 20 pp ale tylko przy umywalkach. Do prysznica i wanny podejścia również fi 25 dopiero na samym końcu redukcja.

 

Płyty zrobie sam bez problemu - szybko i równo. Płyty taniej myślę, że tak o połowę. To,że bedzie dudnić to słaby argument bo aby to zauważyć to po pierwsze musiało by być klejone na placki i to rzadko no i trzeba pukać w ściany aby to dudnienie usłyszeć. Kuzyn ma płyty i dopóki nie pukniesz w ścianę to się nie skapniesz, że to nie tynk.

Na temat uszkodzeń to porównując do tynków cementowo wapiennych to płyty przegrywają ale w porównaniu z tynkami gipsowymi to chyba nie bardzo.

 

Ty masz równiutkie ściany więc płyty możesz na grzebień kleić (chyba Netbet tak robił) więc nawet po pukaniu nic nie będzie dudnić a już na pewno nie będzie wrażenia kartonowego pudełka.

Podpytaj Netbeta lub Antkowiaka Oni mieszkają w płytach więc mogą powiedzieć więcej z doświadczenia.

 

Edit:

Woda na trójnikach.

Drugi raz robiłbym z pex i na rozdzielaczach.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz do rozdzielacza. Zawsze to będzie bliżej i mniej wody spuścisz.

Jedną rurkę z rozdzielacza dajesz jako powrót do cyrkulacji.

 

Ale jeśli rozdzielacz będzie stał 0,5m od zbiornika to chyba mija się to z celem. Plan jest taki, że rozdzielacz koło zbiornika, zasila łazienkę (która jest nad pomieszczeniem technicznym), drugą łazienkę, która jest za ścianą (2m dalej) i kuchnie, która jest najdalej (ok. 7 m).

 

A tak przy okazji, robiłeś cyrkulację? Gdzie ją się wprowadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem. Na razie mam wszystko wprowadzone do kotłowni (pomieszczenie techniczne u pompiarzy :) )

Cyrkulacje wprowadzasz do zbiornika CWU (od góry zasilanie a chyba gdzieś od dołu zbiornika powrót) Na rurce od cyrkulacji montujesz pompe cyrkulacji.

U Ciebie z łazienkami nie byłoby problemu ale kuchnia trochę daleko i być może tylko tam warto założyć cyrkulację.

Z kuchni robisz powrót CWU i wpinasz do zbiornika poprzez pompę cyrkulacyjną. Wówczas obieg jest przez rozdzielacz i kuchnię a w łazienkach to chwilke poczekasz aż woda z rozdzielacza doleci. To chyba najprostsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki - ubezpieczenie budowy. Jak uważasz z perspektywy czasu, jest sens?

Mąż chce ubezpieczyć, boi się, że np. koparkowy uszkodzi rurę sąsiadowi i trzeba będzie za to płacić. Mnie się wydaje, że od tego jest OC pana koparkowego, ale mogę się mylić. Czy ubezpieczenie budowy obejmuje w ogóle takie sytuacje? Pytam oczywiście z punktu widzenia samoroba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem ofertę ubezpieczenia na przyszły rok.

Przy wypasionym ubezpieczeniu składka 350 - ubezpieczone wszystko co na budowie na kwotę 300 000 PLN ale jeszcze nie wiem czy OC tam jest - nie doczytałem.

Ubezpieczenie to już własna decyzja. Zawsze może się coś stać. jakieś zwarcie albo wicher i dachu nie ma. Ja płacę tak na wszelki wypadek.

Do tej pory miałem ubezpieczenie na 100 tyś i składkę 100 PLN i myślę, że taką kwotę warto wydać aby spać spokojniej - choć nie wiem jak to jest jak już przyjdzie co do czego i nie chcę się dowiedzieć.

 

Na OC pana koparkowego bym nie liczył. Pewnie ma takie że po drogach może sie poruszać a na szkody powstałe podczas pracy musiałby mieć osobne ubezpieczenie. Pewnie nie ma i wówczas sąsiad zgłosi się do Ciebie

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem ofertę ubezpieczenia na przyszły rok.

Przy wypasionym ubezpieczeniu składka 350 - ubezpieczone wszystko co na budowie na kwotę 300 000 PLN ale jeszcze nie wiem czy OC tam jest - nie doczytałem.

Ubezpieczenie to już własna decyzja. Zawsze może się coś stać. jakieś zwarcie albo wicher i dachu nie ma. Ja płacę tak na wszelki wypadek.

Do tej pory miałem ubezpieczenie na 100 tyś i składkę 100 PLN i myślę, że taką kwotę warto wydać aby spać spokojniej - choć nie wiem jak to jest jak już przyjdzie co do czego i nie chcę się dowiedzieć.

 

Na OC pana koparkowego bym nie liczył. Pewnie ma takie że po drogach może sie poruszać a na szkody powstałe podczas pracy musiałby mieć osobne ubezpieczenie. Pewnie nie ma i wówczas sąsiad zgłosi się do Ciebie

 

Moglbys mi podeslac warunki tej umowy, bo tez dostalem, ale 300 tys, to ubezpieczenie calej nieruchomosci, ale to co mogloby z niej zginac to tylko 50 tys. a skladke mam podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...