Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry chińczyk nie jest zły. Ja dałem chyba po 10cm wolnego po bokach. Ale nie wiem jeszcze czy to dobrze;) Co do syfonu to myślę że taki płytki jest kiepski i u siebie kupiłem odpływ z głębszym syfonem. Jak masz kanalize to spoko, ale podobno przy oczyszczalniach ze zbiornika potrafi pójść "bąk" i przez taki płytki syfon wyleźć :yes: tak mi opowiadał jeden z oferentów odnośnie wykonania instalacji wod-kan - ile w tym prawdy? Nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta nie obyły sie bez roboty.

Cały dzień w domu nikogo nie było i gdy wróciliśmy po pół godzinie pęka zawór od bojlera i woda się leje.

Po około minucie może półtora zakręcam zawór główny ale dwa pomieszczenia w piwnicy już zalane.

Później to już naprawa. Wpierw skołowanie zaworu - z budowy wykręciłem jeden ale ze śrubunkiem więc dłuższy i kolejne kilkadziesiąt minut to szukanie i dopasowywanie kształtek aby było to wszystko odpowiedniej długości. I wiem, że pasta i pakuły nałożone na szybkiego są szczelne.

Po koło 2 godzinach i znalezieniu ostatniej kształki (zakamarków w starym domu z takimi rzeczami jest mnóstwo) woda wróciła do kranów.

Tak więc w niedziele jadę p zawór który zakosiłem z budowy.

 

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem też dwa stelaże do WC Grohe. Drogie ale może będę miał spokój na kilka lat po przeprowadzce.

Jeden standardowa wysokość drugi niższy i ten nie wiem dlaczego był droższy i to dużo.

 

łazienka dół:

http://www.lazienkaplus.pl/pl/zestaw-stelaz-podtynkowy-5w1-grohe-rapid-sl-fresh-cosmopolitan-38827,53005,86,i.html

 

Łazienka poddasze:

http://www.lazienkaplus.pl/pl/stelaz-podtynkowy-do-wc-sciennego-grohe-rapid-sl-38526000,26676,86,i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie kanalizy zrobiłes takim samym przekrojem jak rura - 110, czy mozna mniejszym. Jak to powinno byc

 

to zalezy, ja mam dwa piony odpowietrzajace - jeden jest podłaczony tylko do kibelków i tu idzie 110 a drugi tuz obok odpowietrza kanały wanny, umywalek i prysznica i tu mam 50 i gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty zasypane piachem a w spodzie glina. Papę daję bo wiem jak wygląda folia gdy sie po niej chodzi.

Folia owszem jak rozłożysz i szybko przykryjesz styro ale u mnie to tak nie idzie zawsze dłużej niż u innych.

Za papę zapłaciłem coś ok 500 zł więc da sie przeżyć a i chudziak mam nakrapiany i nie wszystko chce się dać usunąć (nakapane przy zalewaniu stropu) a te nakapane chyba skutecznie by dziurawiły folię nawet po rozłożeniu styropianu.

Nie będe robił wanny z papy tylko połączę z izolacją poziomą ścian a folię dopiero wywinę na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...