Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

hmm ja myślałem że to się montuje kołkami do posadzki. Jak sprawdzałem to nie starczyło by mi wysokości żeby zamocować nogi do betonu pod styropianem. A stawianie na styropianie i zalewanie betonem to jakoś wole już kołkami. Zobaczymy, musze zamontować bo może też bede musiał lać beton.

 

Witajcie!

 

aiki, sebcio, Przemek, grend, santosz, i inni samorobni :-)

 

Z wielką przyjemnością czytam Wasze dzienniki i czerpię z nich rozwiązania i wiedzę. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów budowlanych, zapału do pracy i szybkiego osiągnięcia wyznaczonych celów! Będę Wam dopingował.

 

Teraz coś w temacie....

Ja przy ostatnim remoncie łazienki, który się odbył 4 lata temu, stelaż przykręciłem na wkręty do posadzki - bez zalewania w betonie i wszystko do dziś trzyma się wzorowo, a często obciążają go ludzie o naprawdę słusznej wadze...

Również się buduję (aktualnie stan SSZ w okolicach Kalisza) i staram się część prac wykonać samodzielnie. W swoim domu planuję wykuć pod stelaże wnęki (głębokość ok.12cm) w ścianach nośnych 24cm, aby nie robić obudowy z płyt k-g, taka prosta forma mi bardziej odpowiada i stelaże przykręcę do muru. Mam nadzieję, że to rozwiązanie się sprawdzi.... w aktualnej łazience działa :-)

 

Pozdrawiam

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ferie mamy więc coś się robi.

 

Zasłoniłem rury w garażu bo już patrzeć na to nie szło.

Jeszcze siatka i klej i będzie miło.

 

WP_20160215_20_14_59_Pro.jpg

 

Odkurzacz centralny też doczekał się kontynuacji.

Tutaj gniazdo w salonie na wprost do wiatrołapu i na lewo szufelka w kuchni.

Czekam jeszcze na puszkę do szufelki montowanej w ścianie do wiatrołapu i OC będzie ukończony.

Zrezygnowałem z gniazda w garażu na rzecz zakupu odkurzacza z gniazdem w sobie.

 

WP_20160215_20_16_29_Pro.jpg

 

porobiłem też dylatacje na górze.

Przez niewiedze kupiłem nie to co trzeba i musiałem kombinować.

Kupiłem dylatację brzegową z nacięciami zamiast ze stopkami i stopki dorobiłem z pozostałości po elewacji (narożnik z siatką)

Skleiłem to do kupy przy pomocy kleju na gorąco i mocowałem wszystko za pomocą spinek do rur.

Ogólnie taniej niż kupić orginał ze stopkami i to dużo jak patrzyłem na ceny. Pianka kan-therm 8 mm

WP_20160216_12_27_32_Pro.jpg

 

WP_20160216_12_27_01_Pro1.jpg

 

Jak dla mnie nie warto przepłacać 200 PLN za rolkę.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie takie nacinanie nie zadowala. Dotną tylko do wysokości rurek a reszta trzyma i uniemożliwia swobodne rozszerzanie sie płyty.

Poza tym to im utrudnia a nie uniemozliwia pracę.

Tomasz u sibie też tak miał i jakoś dali rade to i u mnie dadzą.

Nie ustalałem jeszcze niczego bo nawet jeszcze firma nie wybrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze tak jest lepiej. Ale niektórzy nie chcą tego bo mówią że im przeszkadza i że bedzie drożej z tym. Przynajmniej jedna ekipa u mnie tak mówiła, ale wziąłem inną i tej dylatacji pankowej i tak nie dałem w drzwi. Moim zdaniem wazne jest tylko żeby gołe rurki nie były w miejscu dylatacji bez peszla.

U mnie nacinali po całości tylko w miejscu gdzie szły rury to oczywiście nie było takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie mi sie już kończą a na budowie prawie znać nie ma.

 

Musiałem sobie przypomnieć jak to jest z siatką i klejem.

 

WP_20160220_12_40_22_Pro.jpg

 

Na chwile obecną ściana cała obłożona siatką i góra zaciągnięta na gotowo.

Zrobiłem prowizoryczne drzwi z kartonu miedzy garażem a resztą domu od góry - dół cały czas otwarty.

Nagrzewnica gazowa na minimum i można na bluzie robic ale przy posadzce nie więcej jak 9*C a juz na wys. ok 1,5 (czyli wysokość oddzielona kartonem) 20*C.

Fajnie się robiło.

 

No i przyszły części do odkurzacza więc i to właściwie skończone (tylko kabel sterujący pociągnąć)

Oto i puszka do montażu szufelki w ścianie:

 

WP_20160220_12_39_29_Pro.jpg

 

Widać też już tutaj przyszłościowy poziom zero. Przenosiłem laserem z okna tarasowego do drzwi wejściowych (są po lewej stronie szufelki)

Montaż instalacji OC to chyba jedna z lepszych robót tylko klej szybko łapie stąd opisy na łączeniach abym czegoś nie pochrzanił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym sobie pobudował, ale mam teraz inne zajęcia full-time. Już mnie żona zaczyna ścigać, ale się nie rozdwoję. Jak miałem dość tej budowy, to teraz za nią zaczynam tęsknić, tylko... nie opłaca mi się.

Na szczęście idzie wiosna i się biznes wstrzyma do jesieni, to sobie spróbuję skończyć dom i jakiś prowizoryczny warsztat postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zrobię fundament od razu pod warsztat i garaż na dwa stanowiska, ściany warsztatu wybuduję na gotowo, tylko wieńca nie zrobię, a przykryję jakimiś deskami i na to kilka warstw folii, albo tania trapezówka. Później jak dobuduję ściany garażu, to dorobię wieniec, potnę deski na łaty i zrobię dach docelowy, a blachę musiałbym chyba zezłomować, bo co z niej zrobić jak dziurawa? Nawet myślałem kupić już blachodachówkę, którą później bym wykorzystał, ale na pewno wypłowieje i się potem będzie odcinać na dachu.

No trudno - to najwyżej 30m2 blachy, więc i koszty nie jakieś kosmiczne. Zobaczę co wyjdzie najtaniej. A najsampierw to sobie odom dokończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przyjechał styropian na podłogę więc trochę porobiłem.

 

Zaczałem od rozłożenia foli dookoła z wywinięciem na ściany.

W pojedynkę łatwiej na tym zapanować.

I dopiero później dawałem folię na środek z zakładem ok 30 cm.

WP_20160305_10_46_22_Pro.jpg

 

I się zaczęły kolejne puzle. Zdj z początku. Jak na razie mam ułożone kuchnię dwie warstwy.

Styro Austrotherm 0,031 12 cm (2x6)

WP_20160305_12_20_56_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 kpa.

Organoleptycznie sprawdzone, że biała 100 nie ma startu do grafitu 80. Co prawda 100 i 80 z różnych firm ale parametry jednak muszą trzymać,

Na poddasze dawałem 100 białą z Genderki a na elewację 60 z TO i ta 60 była twardsza. A po 80 można właściwie bezkarnie chodzić. Ślady nie zostają.

Poza tym 12 cm to nie aż tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...