Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

BTW: u mnie z tym glikolowcem to jeszcze nie wiem. GWC jako takie mam, nawet zawory porobione. Mam też wymiennik, pozostaje zrobić do niego obudowę z tacką (może podbije z tym do Wariata jak już się wprowadzi i będzie za dużo się byczył na kanapie;)), kupić jakąś niedrogą energooszczędną pompkę i wszystko połączyć. Może kiedyś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

elegancko :)

 

fajny masz rozdzielacz. Fajne pokrętła do rotametrów i zaworó kulowe z motylkiem. Kuźwa ja mam te z wajchami i jak zawór jest zamknięty (chociaż nigdy nie będzie) to nie można zamknąć szafki :)

A patent na trzymadło do rury jak? Dla mnie to był jeden z lepszych wynalazków na budowie ;)

 

Patent super. Bez niego to nie da rady 600 mb rozwijać.

Motylki możesz założyć od innych zaworów.

 

Dzisiaj wziałem sie za garaż tak, że w sobotę przy dobrych wiatrach będę tam rozkładał styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dołu,

Na chudziaku podkład pod papę - izobit br - OBI

papa termozgrzewalna na włóknie 3,2 mm - lokalny sklep

Folia czarna 0,3mm - folnet

Styro 2 x 6 cm grafit 0,031 Austrotherm - lokalny dystrybutor

Folia do podłogówki 100 mikronów - allegro

Rura blue PE-RT kan-therm 16mm - kanshop

Klipsy do podłogówki długie - allegro

Taśma brzegowa 100 mm x 5 mm - lokalnie

Taśma do klejenia folii - aluminiowa (droga ale bardzo dobra do tego) - lokalnie

 

Rozdzielacz 1" bez żadnych pomp. Wszystko ma sie bujać na pompie w kotle.

 

Kolan palców i pleców nie wpisuję :)

 

Czas to ok 2 godziny na pętle (łącznie z prostowaniem kolan i pleców przez leżenie plackiem na folii.

Wiem, że da się szybciej ale mnie się nie spieszy bo i tak kasy nie ma na kolejne etapy więc muszę sobie rozciągnąć maksymalnie to co mam.

 

Ten styropian na podłogę to EPS80??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam akurat u siebie do porównania z Arbetu EPS 80 i EPS 100 i jednak setka jest odczuwalnie twardsza. Na tej 80 co mam podłogi bym nie zrobił. Ale z drugiej strony mam kilka paczek 100 i 80 które używał jak podpory pod blaty i w ogólepo samych paczkach też biegam. No i te 80 się trzymają jakoś. Ale jak po nich chodzę to czuję różnice że depczę po miększym styro. Tak tylko nadmieniam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Przeczytałem cały Twój dziennik i kibicuje Ci we wszystkim co robisz :)

 

Ogólnie w przyszłym roku zmieniam stan :p i będzie trzeba zacząć budowę. Zastanawiam się ile jestem w stanie zrobić sam a za co będę musiał płacić patrząc na Ciebie jestem pod wielkim wrażeniem :)

 

Myślałem o fundamentach ale mam "stracha" że zrobię coś krzywo itp i będą tylko kłopoty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura od wody wymieniona - ciężko było ale się dało.

Kabel prądowy wprowadzony do domu - małe straty, wiertło zrobiło pyk i musiałem dygać po nowe fi 26 na SDS+.

Tym nowym to pod strachem wierciłem ale szło jak w masło.

Przeciąganie kabla to jaieś 6 mb po 10 cm na szarpnięcie i wyginanie bo mało miejsca.

Na koniec zasypanie wszystkiego i ubijanie - zagęszczanie. Haczką bo była pod ręką.

A jeśli chodzi o zagęszczenie pod hudziakiem to żadnych pustych miejsc a dziurę robiłem w rogu.

Garaż posmarowany czarnym i schnie a od poniedziałku papa grzana.

Niestety zdj nie mam - sie nie zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa przygrzana, folia rozłożona i jedna warstwa styro.

W garażu też jest ta 80 i się zastanawiam czy czasami zamiast 10 cm 2 x 5 cm 80 nie dać 1 x 5 cm 80 i 1 x 3 cm 100.

Przy okazji by posadzka też wyszła 2 cm grubsza więc i mocniejsza. Rury chyba i tak troszkę zostanie więc mogę ułożyć o 1 pętlę więcej.

Ewentualnie zrezygnować z płytek w garażu na rzecz malowanki i na 2 x 5 cm wylać 10 cm.

Ma ktoś malowanki na posadzce w garażu? Jakoś płytki do mnie nie przemawiają. Zawsze miałem beton i jak coś spadło to nic nie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa przygrzana, folia rozłożona i jedna warstwa styro.

W garażu też jest ta 80 i się zastanawiam czy czasami zamiast 10 cm 2 x 5 cm 80 nie dać 1 x 5 cm 80 i 1 x 3 cm 100.

Przy okazji by posadzka też wyszła 2 cm grubsza więc i mocniejsza. Rury chyba i tak troszkę zostanie więc mogę ułożyć o 1 pętlę więcej.

Ewentualnie zrezygnować z płytek w garażu na rzecz malowanki i na 2 x 5 cm wylać 10 cm.

Ma ktoś malowanki na posadzce w garażu? Jakoś płytki do mnie nie przemawiają. Zawsze miałem beton i jak coś spadło to nic nie pękło.

 

Ja bede mial zywice na podlodze. Plytki w garazu tez do mnie specjalnie nie przemawiaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...