Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem blisko zamówienia (we wtorek pomiary) Bramy garażowej i drzwi wejściowych.

 

Nie zagłębiałem sie za bardzo w temat więc jak jakieś uwagi to bardzo proszę "walić" śmiało

 

Brama:

Wiśniowski Unipro segmentowa przetłoczenie W z napędem Metro.

Drzwi:

Proszę nie sugerować sie podanymi poniżej cenami. To najszybszy sposób aby przedstawić to co chcę zamówić.

 

KMT 75.jpg

KMT 75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to podobnie jak ja - też mam plan w tym tygodniu zamówić drzwi zewnętrzne, u mnie potrzebne 2 pary :)

Zdecydowałam się na drewniane z szybami, oba skrzydła otwierać się będą na zewnątrz.

 

Oglądałam kiedyś KMT rozważając za i przeciw różnych typów drzwi, nie ma się tu do czego przyczepić :)

Jak długo będziesz na nie czekał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMT niestety ja polecić nie mogę mam jakieś ekonomiczne bo do pomieszczenia gospodarczego nie pamiętam modelu ale wybrzuszyły się są od słonecznej strony a okleina strasznie cienka mam jedną rysę oczywiście nie wiadomo kiedy powstała...Nie mam pojęcia jakie okleiny są u innych producentów ale to wybrzuszenie powoduje że ich nie polecam.Ale to model ekonomiczny od słonecznej strony.Do tego nagrzewają się ...

 

Zresztą to jedyne stalówki z jakimi miałam do czynienia bo wejściowe miałam kiedyś i teraz mam drewniane.

 

Bramę mam innego producenta więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dwie pary ale z racji kosztów na razie odpuszczam sobie drzwi do kotłowni. Tam będę szukał jakiś tańszych oby były.

Chodzi o to aby zamknąć budynek na zimę i ciepło nie uciekało bo kotłownia to pewnie dopiero przyszły rok - aż się kasa nazbiera.

No i będę wiedział lepiej ile traci ciepełka ten mój dom. Ostatniej zimy musiałem od czasu do czasu iść po prostu napalić w kozie aby temp za wiele nie zeszła poniżej zera - ziemniaki nie zmarzły w środku - ale tymczasowa brama i drzwi to wielkie sito no i dach cały czas ocieplam - powoli i oszczędnie z siłami i pyłami.

 

Bejaro drzwi raczej do ekonomicznych nie nalezą więc mam nadzieje, że będzie dobrze.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś co miał robić pomiary zwyczajnie mnie olał. Czy wszystko najlepiej robić samemu? Nawet nie zadzwonił więc skreślony jest.

A dzisiaj kolejna rolka wełny została ułożona w dachu. Maska daje się we znaki przy takich duchotach ale chyba ze mną lepiej bo zima nie wytrzymywałem w masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa 5 cm wełny ułożona w dwóch pomieszczeniach - po niej już tylko folia i płyty.

Poszło łatwiej niż myślałem. Ciąłem wełnę na szerokość 3 "pól" po czym zdejmowałem dwa środkowe profile po środku i utykałem wełnę pomiędzy zew. profile.

Sypialnia

IMG_20170701_115948.jpg

Garderoba

IMG_20170701_120014.jpg

 

Nacinanie wełny przy profilach tak aby była w miare swobodnie a nie ściśnieta profilami.

Czy tak robicie? GipsKartonitd to sugeruje ale czy to wiele zmieni?

IMG_20170701_171405.jpg

IMG_20170701_171418.jpg

IMG_20170701_171353.jpg

 

Ogólnie to wytrzymałem w masce kilka godzin przy temp na poddaszu ok 22*C w bluzie z kapturem więc jest ze mną lepiej niż zimą.

Prochy dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzisiaj robiłem najgorsze. Stelaż nad schodami i pod zabudowę rur od wentylacji.

Drabinę dzisiaj zaliczyłem kilkadziesiąt razy i tęsknię za schodami. No i jak już poskładałem stelaż i dociąłem płyty to zjarzylem, że jeszcze potrzebne wkręty do mocowania płyt. No i resztę soboty przeznaczyłem na odpoczynek przy grillu. Bez piwka bo nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkuję łazienkę na poddaszu - powoli - po sterydach mam takie skurcze mięśni, ze nie ma co szaleć.

Sobota do południa to dwie ściany i potem skurcze.

IMG_20170729_120322.jpg

 

wcześniej zamontowałem schody na strych.

po małych korektach zamykają się, otwieraj tylko dołożyć wkoło wełny folie i gotowe.

 

IMG_20170728_193835.jpg

 

od poniedziałku dalej tynkuje łazienkę - po pracy więc pójdzie wolno ale co tam.

 

Upały idą a na poddaszu jak na razie 21*C więc do ocieplenia poddasza chyba się przyłożyłem - strych to już sauna. jak skończę tynk to stelaż w łazience i kleję folię -

mam nadzieję, że to będzie przyjemny etap.

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ściana w łazience wytynkowana.

Wiadomo - pod płytki to na szorstko :)

IMG_20170731_205046.jpg

 

Jeszcze jedna i mogę robić stelaż pod KG.

No i mogę śmiało powiedzieć że płyty nawet przy własnej robocie wychodzą taniej.

A mam jeszcze łazienkę na dole ale tam to chyba jakąś gładzią zaciągnę z włóknami albo czym - muszę poczytać co się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...