Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja nawet na to piwo nie mam czasu no ale moze to jest mysl, eymieniać się pomocą? Ja do Chojnic nie mam az tak daleko, strzelam ze 100-120km (do Bydgoszczy mam ok 60kilka) no ale nie mam czasu bo na budowie zapierdzielam a czasami popracować też muszę no i rodzina, trójka dzieciakow z żoną sami w domu... dlatego dzis razem leżymy na plaży w Kamionkach niedaleko Torunia a jutro znów walka z budowa i ze stropem...

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota na budowie:

Ja, teść i brat.

Brat szpachlował łączenia na skosach i z doskoku pomagał płyty na sufit wdostać.

Płyty załapane tak aby nie spadły. Reszta wkrętów w poniedziałek.

Zrobione 3 pomieszczenia poza małym kawałkiem gdzie muszę DGP przepuścić na strych.

Pozostała sypialnia korytarz i łazienka. korytarz i łazienka jeszcze skosy i okno obrobić.

 

IMG_20170902_175517.jpg

 

IMG_20170902_175541.jpg

 

IMG_20170902_175544.jpg

 

IMG_20170902_175617.jpg

 

Poniżej sprzęt jaki używałem. Koszt żaden - wszystko walało się na placu budowy.

Chodzi o te kantówki z deseczkami. Sprzet się sprawdza - można sobie ustawiać płytę jak się chce.

Tylko podnośnik to dwóch ludzi :)

 

IMG_20170902_175637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poddasze sie robi. Płyty przykrecone i połączenia brat zaszpachlował.

Dodatkowo wszystkie sufity są zrobione gładzią i wyszlifowane pod malowanie (brat o teść się tym zajmują)

Jeszcze ściany gładzią i wyszlifować i góra będzie zrobiona. Małe sprawy w łazience jak obudowa stelaża pozostanie na potem.

 

IMG_20170912_202720.jpg

 

IMG_20170912_202727.jpg

 

IMG_20170912_202816.jpg

 

IMG_20170912_202922.jpg

 

Tu kawałek sufitu do skończenia. Musze tam wstawić rurę od DGP.

IMG_20170912_203004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zająłem się płytami na dole.

Tu kleje na grzebień i gdybym wiedział, że tak fajnie to idzie u góry bym też kleił na grzebień. (paca z zębem 12 mm)

Jak na razie mam pół salonu i kuchnię i zacząłem wiatrołap i korytarz ale tam jest rzeźba i idzie wolniej.

Płyty w kuchni zielone bo takie miałem :). W łazience chcę zrobić klej do styro na siatce i na to płytki.

łazienka mała więc każdy cm się liczy.

 

IMG_20170912_203238.jpg

 

IMG_20170912_203259.jpg

 

IMG_20170912_203322.jpg

 

IMG_20170912_203357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już Drzwi wejściowe i bramę garażową.

Niestety o ile cały montaż bramy zrobiony super (koles naprawdę się starał) to na sam koniec sterowanie z włącznika dzwonkowego podpiął pod 230V.

Brama działała tylko na pilota więc w tej chwili sterowanie ręczne a cała płytka pojechała do serwisu Wiśniowskiego.

Drzwi KMT 75 Plus. Całkiem przyzwoite. Wszystko jak na razie działa bez zarzutu.

No i już nie ma przeciągów w domu i jest lepiej niż z prowizorkami jakie były do tej pory.

 

IMG_20170912_203632.jpg

 

IMG_20170912_203703.jpg

 

Brama Chodzi cicho i lekko - zdecydowanie lepiej niż na filmikach na YT.

Poza tym jeszcze muszę wykończyć z zewnątrz i bramę i drzwi tylko jakoś natchnienia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp idzie pełną parą. Co przekonało Cię do płyt? Coraz bardziej jestem i ja za tym rozwiązaniem. Możesz coś doradzić? U mnie w markecie płyty o standardowych wymiarach kosztują 14 zł ale w składzie zachęcają do kupna "lepszych" knaufa za (" no jak dla pana" :D) 16,20 zł tylko nikt nie potrafi odpowiedzieć w czym są lepsze. Jest według Ciebie jakaś różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam knaufa ale porównania nie mam do innych. Do płyt przekonała cena w porównaniu do tynków i to że zrobię sam.

Jeśli chodzi o rady to klej z worka. Gipsowy na grzebień i jak dokładnie rozprowadzić po całości to nie ma efektu głuchego dźwięku przy stuk-puk. No i znacznie lepiej robi się we dwójkę bo samemu jak podnoszę płytę z klejem do pionu to strach, że trzasnie jest wielki.

Za płyty płacę 16 zł w lokalnym składzie i jeszcze dowiozą i pomogą rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrołap. Kabli i rur pełno więc jakieś zabudowy i inne.

Pierwszy stelaż krzyżowy w życiu - fajna sprawa bo mało wiercenia w suficie.

Oczywiście jak tylko zacząłem to przejściówka z SDS na zwykłe wiertła się rozpadła.

Myślałem, że wiertło połamie albo co ale rozpadu wrzeciona się nie spodziewałem i należało zaliczyć sklep.

 

IMG_20170916_165820.jpg

 

IMG_20170916_165844.jpg

 

IMG_20170916_165854.jpg

 

IMG_20170916_165906.jpg

Profil UA u mnie kosztuje ok 100 do tego jakieś łączniki i inne i robi się ponad 200.

Kantówki leżakują jeszcze od szalunków stropu. Zakupiłem tylko kołki rozporowe by je do ściany przymocować a to parę PLN'ów.

Tu będą drzwi.

IMG_20170916_165919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie?

Poszukuje w necie opraw oświetleniowych wpuszczanych w sufit podwieszany.

Coś w tym stylu:

full_oprawa-dl-5---mosiadz-1432293055.jpg

Szukam czegoś co da dużo światła a jak nie widzę to nie mam pojęcia jak to świeci.

Jeśli macie jakieś doświadczenie to chętnie obejrzę propozycję.

światło do wiatrołapu i korytarza.

Wiatrołap to 3 m x 1,2 m - 3 punkty w suficie

Korytarz to 1,1 m x 2 m - 3 punkty w suficie.

 

Jeśli coś źle kombinuję to naprowadźcie mnie na dobrą drogę,

 

Dzięki z góry za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wybrałem coś takiego.

Panel LED z mleczną szybą. Średnica 200 mm 18 W mocy.

We wiatrołapie wstawiłem dwa i jest naprawdę jasno. Jeden by wystarczył.

Koszt to 15 PLN z allegro więc jakby co to wymiana bez problemu.

Ciekawe dlaczego w sklepach kosztują od 70 w górę.

 

IMG_20171007_152117.jpg

 

Jeszcze zaszpachlować i wiatrołap gotowy. A no i okno i drzwi obrobić.

 

IMG_20171007_152103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...