Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Dom w Borówkach 3" MADD


Recommended Posts

Tak klej będzie gruntowany odpowiednio. Tam gdzie folia w płynie to gruntowanie pod folie a gdzie bez foli to unigrunt.

Mam nadzieję że nie popęka. Jeśli miałoby pękać to tylko od siadania budynku (stoi już 4 lata więc swoje osiadł mam nadzieje) a na to siatka chyba nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Folia jaką kupiłem to Atlas Woder W.

Obejrzałem filmiki instruktażowe na YT i jedyne co mnie teraz powstrzymuje od dalszych prac to to, że jeszcze nie wyschło dobrze no i temp.

Mam 4 stopnie jak nie palę w kozie a jak pale to mam 20. Trochę duże skoki temp jak na folię.

 

w 20* to folia szybko wyschnie, napal rano a najlepiej podbij jeszcze tem dzien wczesniej, pomaluj i nastepnego dnia już mozesz dzialać dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aiki ile cm trzeba liczyc na zabudowe kibelka wiszącego? chodzi mi o odleglosc od sciany .

 

Muszę zmierzyć ile u mnie to wyszło ale wydaje mi się, że ok 18 cm. Jutro zmierzę i podam dokładnie choć przy podejściu kanalizy ze ściany można urwać jeszcze kilka cm.

Poczytaj trochę o stelażach tam są wymiary. Dodajesz do tego 2 x płyta GK plus płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i dzisiaj łazienka zagruntowana folią w płynie, reszta będzie unigruntem

 

Prysznic - kiedyś będzie :)

IMG_20180115_213254.jpg

 

Kibelek - już jest tylko czeka na płytki

IMG_20180115_213301.jpg

Umuwalka - j.w.

IMG_20180115_213316.jpg

 

Przy cienkiej warstwie schło bardzo szybko mimo iż temp raczej z dolnej granicy stosowania.

Jutro muszę podjechać do OBI po narożniki do uszczelnienia folią. No i chyba jeszcze jedno wiaderko folii.

Może rzucę okiem na płytki jakie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ktoś mnie pytał o poszerzenie pod progiem drzwi. Proszę:

 

IMG_20180210_123035.jpg

IMG_20180210_123048.jpg

 

Koszt to 100 PLN za 10 cm.(drogo ale do całości drzwi to nie tak źle.

Poszerzenie dedykowane więc tylko wsunęli panowie w próg i przykręcili jakimiś śrubkami.

 

A tym sie teraz zajmuje. Jedynie jakies choróbska mi przeszkadzają i idzie wolno.

IMG_20180202_210252.jpg

 

IMG_20180202_210245.jpg

Kliny sporo ułatwiają i wychodzi równo nawet jak na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aiki nie obraź się, że wracam do początku Twojej budowy ale mam ważne pytanie:

Na początku pisałeś, że będziesz dawał wszędzie nadproża strunobetonowe.

Później jednak zacząłeś szalowac i wylewać je sam (zbroiłeś je jakoś?).

A przed samym szalowaniem stropu jednak kupiłeś 2-3 sztuki stunobetonowych.

Pytam czym jest to spowodowane?

 

Kolejne pytanie widzę, że ostatnią warstwę przed stropem docinałeś na 6 cm - rozumiem było spowodowane to wysokością, jaką chcesz uzyskać na gotowo po wylaniu posadzek? Jaka to wysokość docelowa? W jaki sposób docinałeś bloczki? Ręcznie? Równo wyszło?

 

Co do kafli zazdroszczę - chciałbym już być na takim etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze nadproża zbrojone 4 x#12 strunobetonowe tam gdzie nie było miejsca na lane - strunobetonowe niższe są. Na poddaszu strunobetonowe bo łatwiej, szybciej i przyjemniej.

Ostatniej warstwy nie docinałem są gotowe BK 5,6,8,12,24,36,42 cm więc można sobie dobrać do woli.

Wysokość do stropu to 268 cm chyba ale robiłem sufit podwieszany więc trochę się obniżyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aiki, te stelaże WC kupowałeś chwilę temu, jakieś opinie już o nich posiadasz? Wiesz, ten niski mnie mocno intersuje bo ten wysoki to jak nie taki sam to podobny kupię a jest w czym wybierać. Nie wiedziałem że są takie standardy a mam w małym wc kibelek pod oknem i max jaki tam wcisnę to zdaje się 106cm od chudziaka do kafelków.

Już myślałem o kupnie normalnego 112/113cm i rżnięciu go potem spawaniu w razie potrzeby... (tak jakbym miał przypadkiem za mało pracy na budowie)

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakieś bardzo poważne kwasy, to lepiej to zostaw, albo jak nie potrafisz, to daj się zwolnić i depresja 3 miesiące.

Z drugiej strony z pracą to jest tak, jak i ze wszystkim - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Kiedyś to przerabiałem, a teraz zwyczajnie się nie angażuję zbytnio i regularnie chodzę po podwyżkę. Stresu i tak sporo, a weź jeszcze robotę zmieniaj. Poza tym pomagają duże dawki witamin B3 i D3, magnez, potas, chrom i selen.

 

Wiosna idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...