Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Caparol w systemach dociepleń, czy dobre może być jeszcze lepsze?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pierwsze wrazenia z NQG: rowniutkie, ladnie rozkladajace sie ziarno, bardzo regularny i ladny delikatny baranek wychodzi.

Doswiadczona ekipa osiagnela srednie zuzycie na poziomie ok. 1,9kg na m2, na zdjecia jeszcze przyjdzie pora bo poki co jakby nie bylo jest to jeszcze plac budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe wrażenia z tym NQG :)

Fajny kamień - dobre zużycie materiału (myślę Bartek, że to zużycie minimalnie wyższe trzeba przyjąć - przynajmniej na początek, jak już będzie kilka realizacji to średnią wyciągniemy)

Kamień ładnie się układa.

Generalnie: mi się podoba :) inwestorce, co najważniejsze, też :)

Jeszcze niech się sprawdzi trwałość koloru - to już będzie zaj....

Ale to chyba za 15 lat coś dopiszemy, jak już będzie co porównać :)

 

Pozdrawiam

 

i zapraszam po elewacje z NQG :) Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ten obiekt jest bardzo ciekawy ze wzgledu na to, ze w tym roku budynek w budynek zostana zrobione 2 elewacje.

pierwszy ktory wlasnie robi Piotr jest zrobiony w NQG z dbaloscia o wszystkie detale, za miesiac sasiad naszej inwestorki zaczyna elewacje w trybie "ekonomicznym"

Swoja droga trzeba bedzie zrobic wywiad z chlopakami ktorzy to robia, moze sie uda porozmawiac z sasiadem zeby wiedziec na czym robia i miec porownanie.

Za rok, dwa trzy lata pownny byc widoczne roznice. Fajnie, bo w jednym miejscu, takie same warunki a zupelnie 2 skrajne metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ten obiekt jest bardzo ciekawy ze wzgledu na to, ze w tym roku budynek w budynek zostana zrobione 2 elewacje.

pierwszy ktory wlasnie robi Piotr jest zrobiony w NQG z dbaloscia o wszystkie detale, za miesiac sasiad naszej inwestorki zaczyna elewacje w trybie "ekonomicznym"

Swoja droga trzeba bedzie zrobic wywiad z chlopakami ktorzy to robia, moze sie uda porozmawiac z sasiadem zeby wiedziec na czym robia i miec porownanie.

Za rok, dwa trzy lata pownny byc widoczne roznice. Fajnie, bo w jednym miejscu, takie same warunki a zupelnie 2 skrajne metody.

 

 

NQG czyli tynk silikonowy? Bo wcześniej pisałeś, że lepiej jest zrobić zwykły mineralny i pomalować go NQG Thermosan lub amphsilan....

 

Mam do zrobienia białą elewcję, wszystko będzie caparola ale nie wiem jak z tym tynkiem co trwalsze?

Edytowane przez Radosław Krasowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NQG czyli tynk silikonowy? Bo wcześniej pisałeś, że lepiej jest zrobić zwykły mineralny i pomalować go NQG Thermosan lub amphsilan....

 

Mam do zrobienia białą elewcję, wszystko będzie caparola ale nie wiem jak z tym tynkiem co trwalsze?

 

Zrób NQG barwiony w masie.

 

Nie słuchaj Fightera: mineralny, mineralny, mineralny ........................ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę o poradę w sprawie NQG - mamy dom przy lesie (50 m od linii lasu), elewacja ma być biało - jasnoszara, ziarno 1.5 mm baranek.

Zdecydowaliśmy się na ThermoSan-Fassadenputz NQG R+K - czy to będzie dobry wybór, zwłaszcza przy bieli?

Faktycznie ten tynk nie łapie zabrudzeń, mchu, glonów itp?

Poradźcie mądre chłopaki:) - dwóch lokalnych dostawców materiałów na pytanie o NQG pytało: co pani chciała??? - nie znali tego produktu........

Czy wykonawca powinien mieć doświadczenie z tym rodzajem tynku?

Bo skoro to taka rzadko wybierana opcja, nie chcę, by się uczył u nas - na zasadzie, że "jakoś to będzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony materialowej:

kolorystyka wg Fassade A1 tylko wtedy NQG ma sens, inaczej to bedzie po prostu drogi tynk z Caparola. co do lokalnych dystrybutorow: pytaj tylko tych ktorzy maja Caparola

od strony wykonawczej: wiecej Piotrek powie, z tego co juz powiedzial: zuzycie na poczatek ok. 2,0kg przy baranku 1,5mm

od strony wizualnej: bardzo ladna rowna struktura, regularniejsza niz w silikonie, co dop trwalosci... jakby nie bylo, to niemiecki tynk, nie ma produkcji w PL... silikonowy Caparol z fabryki w Kleszczowie jednak to nie to samo

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób NQG barwiony w masie.

 

Nie słuchaj Fightera: mineralny, mineralny, mineralny ........................ :)

 

ok zrobię ten thermosan-fassadenputz nqg r+k, bo w sumie lepiej jest posłuchać rady wykonawcy niż dystrybutora:D

 

 

Grunt pod niego musi być Putzgrunt 610 czy może być capagrunt uniwersal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię ten thermosan-fassadenputz nqg r+k, bo w sumie lepiej jest posłuchać rady wykonawcy niż dystrybutora:D

 

 

Grunt pod niego musi być Putzgrunt 610 czy może być capagrunt uniwersal?

 

Piotrek trzeba bylo Carbon system zaproponowac :)

Wielka jest jednak sila wykonawcy i marketing tym kanalem.... co powie wykonawca swiete jest, a Ty nie wierzyles :)

A nie masz teraz takiego lekkiego niesmaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię ten thermosan-fassadenputz nqg r+k, bo w sumie lepiej jest posłuchać rady wykonawcy niż dystrybutora:D

 

 

Grunt pod niego musi być Putzgrunt 610 czy może być capagrunt uniwersal?

 

Wiesz, że jak chcesz mieć prawdziwe NQG - to jedyna firma która Ci to gwarantuje w PL (na dzisiaj oczywiście) to forumowy Fighter?

 

To taka mała dygresja, żeby się nie okazało, że kupiłeś b. drogi silikon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że jak chcesz mieć prawdziwe NQG - to jedyna firma która Ci to gwarantuje w PL (na dzisiaj oczywiście) to forumowy Fighter?

 

To taka mała dygresja, żeby się nie okazało, że kupiłeś b. drogi silikon :)

Dziekuje :)

No moze nie jedyna... ale poki co rzeczywiscie malo kto wie jak barwic produkty NQG tak aby zastosowane zostaly pigmenty nieorganiczne, a tylko wtedy Thermosan i cala koncepcja nqg ma sens. Poki co robia wielkie oczy...

Bardzo skomplikowane to nie jest generalnie, ale jednak sa pewne roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fighter,

kurde, nie strasz - mam zamiar zamówić materiał u lokalnego oficjalnego dystrybutora Caparola - jest naprawdę ryzyko, że spierniczą NQG?????

80% tynku bierzemy białego - więc jak rozumiem, tu nie ma żadnych obaw, bo biały kolor jest oryginalnie przysyłany z fabryki - prawda???- ale przy barwieniu na miejscu na drugi kolor mogą coś popsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...