Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Caparol w systemach dociepleń, czy dobre może być jeszcze lepsze?


Recommended Posts

Sharlotka nie strasze...

Przy bialym nie barwionym nie ma problemu, przy czym bialy tak na prawde nie jest bialy :) tylko lekko szarawy bo zawiera sladowe ilosci bialego barwnika (po to aby latwiej mozna bylo uzyskac tynki w kolorze)

Przy barwionym w systemie ColorExpress czyli na miejscu u dystrybutora nalezy uzyc odpowiednich receptur dla NQG tak, aby wlasciwe pigmenty maszyna zadozowala.

Pytalas na miejscu o kolory? jaki dali Ci wzornik do wybrania kolorow?

CaparolColor, 3DSystem, FassadeA1? czy jeszcze jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a z tym żebyś nie słuchał Fightera, to żartowałem oczywiście :)

Każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony.

 

Dziekuje :)

No moze nie jedyna... ale poki co rzeczywiscie malo kto wie jak barwic produkty NQG tak aby zastosowane zostaly pigmenty nieorganiczne, a tylko wtedy Thermosan i cala koncepcja nqg ma sens. Poki co robia wielkie oczy...

Bardzo skomplikowane to nie jest generalnie, ale jednak sa pewne roznice

 

Wiesz, że jak chcesz mieć prawdziwe NQG - to jedyna firma która Ci to gwarantuje w PL (na dzisiaj oczywiście) to forumowy Fighter?

 

To taka mała dygresja, żeby się nie okazało, że kupiłeś b. drogi silikon :)

 

Piotrek trzeba bylo Carbon system zaproponowac :)

Wielka jest jednak sila wykonawcy i marketing tym kanalem.... co powie wykonawca swiete jest, a Ty nie wierzyles :)

A nie masz teraz takiego lekkiego niesmaku?

 

Pany nie mieszajcie już mi w głowie :D , idzie ten nqg 100% biały więc nie trzeba barwić.

 

fighter: Siła wykonawcy jest duża ale nic nie wzięło się z niczego, Piotruś kiedyś polecał tynk alpola na białym cemencie i rzeczywiście sprawdziłem go i był ok więc teraz też musi być dobrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

no prosze....

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdj%C4%99cia&p=6031648&viewfull=1#post6031648

elegancko wg mnie... szkoda ze nie widzialem z bliska i nie bylem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Wracajac do NQG w systemach docieplen:

za chwile bede mogl sie pochwalic realizacja razem z ewbuxxxo na terenie Warszawy - Praga Polnoc :)

od 6 maja Piotr zaczyna prace ze swoja ekipa.

450m2 elewacji w domku jednorodzinnym, sciana 3-warstwowa plus fragment budynku dostawiony z gazobetonu.

Uklad warstw:

- wzmocnienie podloza, warstwa antyodparzeniowa Caparol Sylitol Konzentrat 111

- klejenie: obwodowo + paski Caparol Capatect 190szary

- docieplenie: 15cm grafitowy styropian Termoorganika Termonium Plus (0,031) dawniej Platinium Plus, kolkowany w termodyblu

- w.zbrojna: Caparol Capatect 190szary z siatka 165g/m2 tez Caparola

- grunt: Caparol Puztgrund610

- wyprawa elewacyjna: Caparol Thermosan NQG baranek 1,5mm barwiony wg Fassade A1 na kolor Palazzo 240

Inwestor wyrazil zgode na umieszczenie zdjec w sieci, wiec sie podziele / podzielimy :)

 

Witam

W najbliższym czasie będę wykonywał ocieplenie domu jednorodzinnego w systemie tak jak powyżej (nie wiem tylko jeszccze jaki tynk), tylko mam pytanie bo nie będę narazie dawał koloru (narazie nie wiem kiedy), czy w tym wypadku na warstwę zbrojną dawać grunt Caparol Puztgrund610 i tak zostawić, czy dawać go dopiero jak będę dawał tynk, a może to być nawet kilka lat (2-3).

Proszę o poradę.

 

Pozdrawiam Dj_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W najbliższym czasie będę wykonywał ocieplenie domu jednorodzinnego w systemie tak jak powyżej (nie wiem tylko jeszccze jaki tynk), tylko mam pytanie bo nie będę narazie dawał koloru (narazie nie wiem kiedy), czy w tym wypadku na warstwę zbrojną dawać grunt Caparol Puztgrund610 i tak zostawić, czy dawać go dopiero jak będę dawał tynk, a może to być nawet kilka lat (2-3).

Proszę o poradę.

 

Pozdrawiam Dj_

Generalnie nie powinienes zostawiac "na szaro" na zime. W takich przypadkach zaleca sie gruntowanie PG610 przed zima i jeszcze raz bezposrednio przed polozeniem tynku.

Ludzie jednak robia roznie. Zostawiaja na szaro i pozniej ewentualnie miejscami szpachluja jeszcze raz i gruntuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie powinienes zostawiac "na szaro" na zime. W takich przypadkach zaleca sie gruntowanie PG610 przed zima i jeszcze raz bezposrednio przed polozeniem tynku.

Ludzie jednak robia roznie. Zostawiaja na szaro i pozniej ewentualnie miejscami szpachluja jeszcze raz i gruntuja.

 

ok. dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Czy do tynków wewnętrznych cem.-wapiennych tez polecasz firmy w/g takiej kolejności jak powyżej?

 

Ale sprecyzuj prosze pytanie. Wg takiej kolejnosci - masz na mysli Dryvit STO i Caparol?

Nie.... zdecydowanie nie. To wg mnie najlepsze rozwiazania elewacyjne na rynku. Natomiast jezeli chodzi o tynki cem-wapienne to mam niewielkie doswiadczenie z nimi, natomiast firmy z ktorymi wspolpracuje(elewacyjne) niektore maja tez ekipy od tynkow gipsowych i cem-wapiennych. Wszyscy jednoglosnie chwala lekki tynk cem-wap Nidy. Wydajny, nie za drogi, twardy i gladki.

No chyba ze pytanie czego innego dotyczy.

a 1983 - to bardzo dobry rocznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Generalnie nie powinienes zostawiac "na szaro" na zime. W takich przypadkach zaleca sie gruntowanie PG610 przed zima i jeszcze raz bezposrednio przed polozeniem tynku.

Ludzie jednak robia roznie. Zostawiaja na szaro i pozniej ewentualnie miejscami szpachluja jeszcze raz i gruntuja.

 

Witam wszystkich

Niewiele info znalazłem o tynkach na ocieplenie z wełny /na porothermie/; siatka wklejona już Kreisel em.

Może doradzicie jaki tynk na takie podłoże.? Nie ma blisko lasu; uliczka średnio ruchliwa; otwarta przestrzeń. Jasny kolor - biały złamany na szaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem NQG piszac "niektore silikonowe" jest to zwiazane z drazliwym tematem i nie mam zamiaru po raz kolejny prowadzic walki z wiatrakami zwolennikow styropianu na temat oporu dyfuzyjnego przegrody i wyprawy elewacyjnej paroprzepuszczalnej. Hejterow na tym forum nie brakuje.

 

Nie mozemy mowic o wlasciwosciach samej wyprawy elewacyjnej. Na docieplenie nalezy patrzec z prespektywy wszystkich produktow.

 

Nie wdajac sie w szczegoly chyba ze ktos ma do tego pytania i tzreba sprecyzowac na naszych budowach popelniane jest kilka razacych bledow przez samych inwestorow:

1 - byle jaki klej do siatki i siatka i zalozenie ze dobry tynk to podstawa sukcesu (w.zbrojaca siatka i klej to warstwa ktora ospowiada za kompensacje naprezen na elewacji, wiec byle jak zrobiona, na slabych materialach - bedzie pekac) a optycznie - bedzie pekac tynk. wiec pozniej idzie smrod, ze np.... silikonowy Caparol popekal... jak mial nie popekac, jak zostal polozony na jakims noname.... to tak jak lakierowac zardzewialy samochod.

 

2 - "gwalcenie fizyki" - czyli na sile 1.0mm lub drobniej. na cementowym kleju do w. zbrojacej. Zazwyczaj jest tak, ze wyprawy elewacyjne (tynki) o gramaturze 1.0 i mniej przeznaczone sa do: wykonania wypraw elewacyjnych np na scianach trojwarstwowych na tynku cementowo wapiennym - nie na styropianie czy welnie. Lub przeznaczone sa do obrobki np. przy oknach, na malych powierzchniach.

1.0 i mniej nie nadaje sie do stosowania na pelnych elewacjach - to proszenie sie o klopoty.

Odstepstwem od tej zasady sa elewacje np. w 1.0 Carbopor ale pod warunkiem ze w. zbrojaca zostala zrobiona z Carbon Spahtell lub Carbonit.

 

Sam tynk Carbon nie jest drogi, tzn niewiele drozszy od silikonu. ale zastosowanie go na cementowym kleju jest zupelnie bez sensu... a w 1.0 na cementowym kleju to juz proszenie sie o klopoty.

 

Podobnie jest z Thermosanem, ten wprawdzie nie wystepuje w 1,0 i mniej, ale z kolei ma pewne cechy ktore powoduja ze uzyskuje sie na nim bardzo trwale kolory. Poza tym jest produkowany w DE co z kolei jakby nie patrzec powoduje ze jest lepszy od naszej "kleszczowskiej" produkcji silikonowego AMphisilanu.

Jakos w tym roku w Caparolu sprzedaje sie znacznie wiecej Thermosanu.... czy nieskromnie mowiac ten post to spowodowal - nie wiem, moze mial na to jakis wplyw. Ale przy Thermosanie tez trzeba cos wiedziec... jak go barwic, aby go nie "zapsuc" i nie kupic po prostu drogiego silikonowego tynku.

 

Pytacie o Thermosan... przysylacie zapytania o te materialy ale.... tzw gotowce od innych dystrybutorow. Czesto z bledami barwienia.... jezeli pytacie mnie o tylko o cene - nie poprawiam tego... inwestor wie wiecej... szuka najnizszej ceny na rynku. Przysylacie zapytania z roznymi bledami, ze wspolczynnikami odbicia swiatla HBW <20%, barwieniem Thermosanu pigmnetami oragnicznymi itd itd.....

 

Caparol pootwieral mnostwo nowych pkt handlowych, wymyslili ze w ten sposob utrzymaja sprzedaz na odpowiednim poziomie, wymyslaja jakies cudaczne promocje... sieczka na rynku pod wzgledem cen. Tyle ze nie szkola ludzi w dystrybucji, szkolenia odbywaja sie 2x w roku, sa platne, malo kto wysyla tam ludzi. No i pozniej powstaja takie "super oferty" ani to system, ani to poprawne rozwiazanie.... moze sie uda... ale CENA NAJNIZSZA na rynku. Do tego w samym Caparolu pracuje kilka nowych osob ktore maja na wizytowce Doradca techniczno-handlowy.... tyle, ze to sa ludzie rozliczani z obrotu z miesiaca/kwartalu... wiec... sprzedawac sprzedawac duzo duzo obrot obrot i przez swoich dystrybutorow.

 

Okropne to jest. To juz nie jest wiedza, doswiadczenie, znajomosc produktu, rozwiazan.... to jest tylko walka o cene, a jak pozniej jest problem.... na forum: Panie Bartkuuuuuuuu .......

 

A wiec oswiadczam: nie jestem najtanszy.... nie zamierzam byc. prosze mi nie przesylac zapytan dla porownania ceny. A juz najwiekszym swinstwem jest gdy musze to przygotowac, opracowac a pozniej taki gotowiec "leci" do 20 innych firm po to zeby te 20gr na kg tynku taniej kupic.

 

Jestem na forum, jestem pod telefonem 792030206 - odpowiem rzetelnie z wykorzystaniem calej mojej wiedzy i doswiadczenia (8lat) na kazde pytanie zwiazane z elewacjami Caparola na publicznym forum w wolnej chwili... po to sie tu zarejestrowalem kilka lat temu. Ale jezeli zamierzacie zawrzec ze mna transakcje - szanujmy sie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...