Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Caparol w systemach dociepleń, czy dobre może być jeszcze lepsze?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

standardowego nie ma... w termodybel trzeba isc.... jakby tak sie udalo frez do styropianu na 8cm zrobic i zatyczkami poleciec.... byloby pieknie...

a jak nie to rozwiazania Kolenera.... ale to drogie jest.... kolek ponad zlotowke netto

Są frezy ale z reguły na 2cm w sumie groszowa sprawa frez około 16 zet a zatyczki 50 za 500 szt z szarego. Pewnie że lepiej by było na 8 cm ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są frezy ale z reguły na 2cm w sumie groszowa sprawa frez około 16 zet a zatyczki 50 za 500 szt z szarego. Pewnie że lepiej by było na 8 cm ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

dokladnie... ale z 2 strony taki frez mozna by bylo samemu zrobic.... specjalnie to skomplikwane nie jest .... i wtedy na 8cm wglab i zatyczkami .... tylko jeszcze jedna kwestia: montaz kolka - standardowy wbijany w takim tunelu - moglby byc problem. No chyba ze rurka i pret wewnatrz.... no ale jakby nie patrzec bardziej pracochlonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz miec z trzpieniem metalowym/...

Glebokosc kotwienia w scianie zazwyczaj ok. 6cm+1cm(klej)+grubosc materialu - glebokosc frezu

 

No i tu sie rodzi problem. Najdluzsze kolki "standardowe" jakie znalazlem to 30cm. Na allegro kolki PEG z wlokna szklanego nawet 45cm. Ale cena zabija.

Wiec jak do cholery to zrobic dobrze i rozsadnie cenowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu sie rodzi problem. Najdluzsze kolki "standardowe" jakie znalazlem to 30cm. Na allegro kolki PEG z wlokna szklanego nawet 45cm. Ale cena zabija.

Wiec jak do cholery to zrobic dobrze i rozsadnie cenowo ?

 

No nie znajdziesz "normalnych" kolkow dluzszych niz 30cm....

wiec masz 2 opcje:

- znalezc sposob na frezowanie na glebokosc ok 8cm i zaslepiac zaslepkami

- Kolener ma takie kolki.... w sensie takie dlugie.... cos ponad 1zl netto kosztuja/sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie fajnie :(

Nawet wczoraj w dzień było przecież kilkanascie stopni, a dziś rano w samochodzie szybki trzeba było skrobac :(

 

Witam.

Zadałam pytanie w innym wątku,ale tu widzę interesujący mnie temat;) Czyli raczej odradzacie kładzenie tynku o tej porze roku?Rodzice właśnie ocieplają dom styropianem i zastanawiają się czy z tynkiem poczekać do wiosny czy dać go od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek: mi sie zdarzylo 1x 30cm i wtedy bylo to kolkowane wlasnie kolkami ktore widziales na allegro, wtedy jeszcze nie bylo alternatywnych rozwiazan.

masia! no coz.... w zasadzie jeszcze mozna... ale to juz ostatnie dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostrożnie zacząc od poniedziałku, ale niestety wykonawcy nie udało się przesunąc innej roboty i ma dobry termin dopiero od 24ego. W razie chłodniejszych nocy mieliśmy próbowac podnosic temperature przed domem. Teraz już wszytsko zależy od pogody :(

W sumie dwa lata temu jak zaczynaliśmy budowę pod koniec listopada to pogoda była super. 5stycznia zalewalismy strop bo było +8st

Mam nadzieje że w tym roku tez nam się uda :)

Tym bardziej że to ostani moment na zwrot Vat,a pare stówek zawsze by się przydało na "coś tam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwazylbym nastepujace opcje w tej kolejnosci (rozsadnie, nie najlepiej jak sie da, ale rozsadnie...).

- mineralny malowany (ale zalezy co wykonawca na to)

- Amphisilan FP (silikonowy)

- Thermosan NQG (taki.... lepszy silikonowy....)

 

A jak na bogato... najlepiej jak sie da.... Carbon System... ale to zabija cenowo lekko

 

We wszystkich tych rozwiazaniach uklad jest nastepujacy:

klej 190S lub 190

material termoizolacyjny EPS.... (kolkowany lub nie)

klej 190 (cementowy) z siatka 165g/m2 lub dla Carbonu - Carbonspahtell lub Carbonit z siatka

Grunt: putzgrunt610 (barwiony lub nie)

tynk.... dowolny z listy powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, bo pewnie orientujesz się doskonale. Z tego co na szybko znalazłem w internecie ten Carbonspachtel kosztuje ok. 10 razy więcej niż 190. Czyli chyba zabija finansowo jak napisałeś. Ten NQG chyba nie jest aż tak sporo droższy od AS FP? Potrzebowałbym ok. 1000 kg.

 

No wlasnie w Carbonie ten CarbonSpahtell powoduje taka zabojcza cene systemu, sam tynk juz tez nie specjalnie jest drozszy od Amphisilan.FP.

Natomiast ThermosanNqg wychodzi ok. 6zl drozej/m2 w stosunku do amphisilan z powodu mniejszego zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...