Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rura ze sznurem i komin Leier - czy konieczne


ferrit

Recommended Posts

Witam.

Jak wsadzasz rurę stalową do ceramicznej, to pomiędzy nie sznur z włókna szklanego, wełna ceramiczna, kamienna lub szklana (te dwie ostatnie wysokotemperaturowe) albo papier ceramiczny.

"Silikon" wysokotemperaturowy twardnieje na kamień i to tylko kwestia czasu że takie podłączenie rozerwie trójnik ceramiczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższej temperaturze czy będzie ze sznurem czy bez sznura i tak pęknie, trójniki gliniano – ceramiczne są produkowane z dwóch kawałków i są klejone.mój znajomy ostatnio w swojej chałupie podłączał kominek Bertramsem i przy montażu trójnik sam mu się odkleił, z takim kominem dosłownie jak z jajem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo rurę stalową nakłada się NA króciec ceramiczny.

 

Producenci kominów "odkryli" tą prawidłowość po 20 latach pękania rur...Przydałby się jakiś pozew zbiorowy. Choć trochę przytemperowałoby to arogancję i butę Schiedla. Pewnie nie dojdzie do tego, bo znakomita większość posiadaczy kominków podłączonych do komina systemowego, nigdy nie dowie się, że ich cudowny komin jest popękany...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem rurę ze sznurem. Ma ona sporo luzu w otworze komina. Będzie tam trochę uciekać ciepełko z komory nad kominkiem. Wszystkie połączenia między rurami posmarowałem silikonem.

 

a możesz zrobić zdjęcie i wrzucić jak to wykonałeś? dasz radę? Trochę twój opis wykonania jest dziwny i wynika z niego, że jest nieszczelność na układzie spalinowym...chyba że źle interpretuje post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jest z http://www.kratki.pl. Komin Leier z otworem fi-200. Do niego jest włożony stalowa rura owinięta sznurem. Ona ma luz 5mm. Do wewnątrz tej rury wchodzi kolejna rura-redukcja. Pasuje dość ciasno. Krawędź redukcji na obwodzie jest troszkę większy niż otwór w kominie. Do tej redukcji wchodzi kolano regulowane. Nie jest możliwe włożyć odwrotnie redukcji do otworu komina. Wszędzie oprócz sznura uszczelniłem silikonem wysokotemperaturowym. Teraz po złożeniu nie wykonam zdjęcia. Mam nadzieję, że dość dokładnie to opisałem: otwór w kominie<>pierścień ze sznurem<>redukcja<>kolano regulowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...