Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie powietrzem


MTBAJ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cavalino, nie uważam że drogo, zapłaciłem za całość z piecem Lennox i nawilżaczem ok 22.000 PLN ( dom 110m2 ). Wiem że tobie wyszło taniej, ale czytając o twoich perypetiach z wykonawcami, to wcale bym się nie zamienił. Zrobione było szybko i sprawnie, dział bardzo fajnie no i mam na całość 3 lata gwarancji. Ja osobiści zawsze wolę zapłacić ludziom, którzy się na tym znają niż później bawić się w inspektora budowlanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr O.

jeżeli pytanie było skierowane do mnie to ja kontaktowałem się z Polskim Komfortem w Legnicy gdzie jest centrala firmy. Szef b.uprzejmy pokazał mi całą instalację w domu a w sobotę jadę tam z żoną i inspektorem (ojciec). Szukałem gdzie indziej chcąc poznać ofery konkurencji ale w katowicach cena była wyższa o następne 5000. Tel do Legnicy (76) 858-27-16 ich http://www.polski-komfort.pl

ksieguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księguś

Miło, ze sie odezwales, dzieki za info. Pytanie bylo do drugiego Anonima (ze str. 10) w sprawie Legalettu. Dopiero teraz zauwazylem, ze ma na imie Bogdan.

Przepraszam za zamieszanie, ale to dlatego, ze Wam sie nie chce zarejestrowac i sa Was dwa Anonimy :smile:.

Ja zamierzam dom ogrzewac takze powietrzem, ale w wg mnie prostszy sposob - plyta fundamentowa Legalett (swietne szczegolnie dla domow parterowych, bo nie ma zadnych grzejnikow, rur, nawiewow, piecy, itp. - czysto i ekologicznie).

Pozdrawiam.

Piotr

PS. Ksiegus - jestes ksiegowym czy lubisz czytac ksiazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jestem księgowym.

I naprawdę zawsze staram się logować i pomimo że widzę że jestem zalogowany moje posty idą jako anonimowe. Nie wiem jak to zmienić i nie bardzo potrafię zmienić hasło dane mi przez muratora (swoje zapomniałem). Myślałem że można to zrobić w edycji profilu ale tam w ogóle nie mogę wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ksiegowy!

O to Ty masz pewnie duzo kasy na budowe domu? Moze troche bys pozyczyl Kolezankom i Kolegom z tegoz forum :smile:

Nic sie nie martw, paczki do pudła bedziemy ci podsylac, sami grzejac sie przy kominku w naszych nowych domach.

Nie masz pojecia, jak bysmy byli Ci wdzieczni, jak milo bysmy Cie wspominali ...

Jest juz OK - jak widzisz w oknie uzytkownik. Jestes dla nas Księguś :smile:

Jak dobrze pamietam, to swoje dane mozesz wyswietlic np. za pomoca edytuj profil albo: szukaj, wpisz księguś i wyswietli liste Twoich postow, a tam kliknij na swoje pseudo ...

Powodzenia.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po przestudiowaniu wszystkich "za i przeciw" - zdecyowalem. Jednak powietrzne :smile:.

Ale - mam do Was, praktycy pytanie.

1) Ktory z producentow robi piece olejowe?

2) Czy w przypadku domku 160m2 da sie zamknac w 10.000 zl - 15.000 z jakims przyzwoitym piecem i wlasnym montazem (mam dosc doswiadczona ekipe robiaca duze systemy kimatyzacyjne, wiec sobie na pewno poradza)?

3) Typowe pytanie na koniec :smile: - Sprawdzone firmy z okolic Torunia - Bydgoszczy - Warszawy z najrozsadniejszymi cenami za projet, osprzet itd...

(prosze - moze byc na priva aby nie bylo kryptoreklamy ...)

 

Pomozecie ?

 

:smile:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz chciałbym się zwrócić do wszytskich użytkujących ogrzewanie powietrzem. Czy jest ktoś kto użytkuje to dłużej niż 3-5 lat, czy macie jakieś problemy, jakie są koszty eksploatacji na m2, wymiany filtrów, przeglądów?

W sobotę byłem w PK z całą rodziną i jestem prawie zdecydowany ale żona zamęcza mnie żebym poszukał jakiś długodystansowych użytkowników

księguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-02-28 12:05, Anonymous wrote:

cavalino napisałeś PK czyli drogi, a jaką mamy alternatywę

 

Żadną.

I dlatego jest drogo.

Ja tylko stwierdzam fakt.

Sam za 22000 wziąłbym PK rok temu w ciemno.

To że mi wyszło taniej to zbieg okoliczności - niekoniecznie przeze mnie wymarzony.

Ale wiem że to może wyjść taniej, skoro oni sobie liczą 50% kosztów jak zapłatę za robociznę, to nie jest to drogo?

To naprawdę nie jest dużo roboty, nie za 10 000 z górką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavallino, taka sytuacja jest przy wszystkim na budowie. Zawsze można wziąć profesjonalną firmę, której trzeba zapłacic więcej niż kupując materiały samemu i wykonać pracę ze szwagrem w weekendy. Ja akurat preferuję to pierwsze rozwiązanie, ale tu decyzję każdy musi podjąć sam.

 

Tylko pamiętaj jeszcze o tym że instalacja tego ogrzewania wymaga nieco innej wiedzy niż systemu tradycyjnego, a jej brak może dużo kosztować. Mam znajomego, który skorzystał z usług jedenej firmy z górnego śląska, która rzekomo trudni się tym ogrzewaniem i niestety jest nieco podłamany standardem wyknonia. Po tym jak zaczął domagać się poprawerk, okazało się że tak naprawdę to zrobili dotychczas dwa czy trzy domy i dopiero się uczą. Tak więc wszystko ma na swojej głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-05 09:05, hubert wrote:

Cavallino, taka sytuacja jest przy wszystkim na budowie. Zawsze można wziąć profesjonalną firmę, której trzeba zapłacic więcej niż kupując materiały samemu i wykonać pracę ze szwagrem w weekendy.

 

A czy ja piszę coś innego?

Jasne że masz rację - ja co prawda nigdy nie zamierzałem budować nic ze szwagrem, niemniej do profesjonalizmu wykonawców którzy przewinęli się u mnie przez budowę oczywiście mam zastrzeżenia.

Nie zgadzam się tylko z drugim stwierdzeniem - firma profesjonalna to nie znaczy firma koszmarnie droga.

A konkretniej nie musi znaczyć, a to że w Polsce ciężko znaleźć kogoś normalnego (tzn. i profesjonalnego i nie chcącego zarobić w kilka dni na Merca) to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nikt nie lubi płacić więcej niż trzeba. Dlatego zawsze negocjuję ceny do bulu. Za orzewanie w moim domu inne firmy chciały podobną kwotę +/- 15%. Tak więc rozbieżność cen był nie taka duża, natomiast różnica w jakości znaczna ( choć tego akurat nie wiedziałem wybierając firmę ), mnie osobiście przekonał dom wlaściciciela firmy, w ktorym byłem i piec firmy Lennox ( inni dawali mi Millera ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wczoraj przeczytałem cały wątek (do dziś mnie oczy bolą) i prawie jestem zdecydowany na piec nawiewny i dodatkowo kominek. Odnalazłem w archiwum Muratora artukuł o takich piecach i tam na rysunku instalacji są kanały powrotne w każdym pomieszczeniu, do którego nawiewane jest powietrze. Czy też macie takie w domach? Czy w waszych stropach nie ma więcej kanałów niż betonu? :smile:

Proszę o odpowiedź, muszę rozważyć wszystkie opinie.

DarekRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie Wasze wypowiedzi dotyczace tego typu ogrzewania i naprawde wspolczuje tym ktorzy zdecydowali sie na wykonawcow nie sprawdzonych lub jak ktos to napisal dopiero uczacych sie. Mam 15 letnie doswiadczenie w instalacji tego typu ogrzewania w Stanach i wiem ze w Polsce ceny za zainstalowanie systemu brane sa z sufitu . Po pierwsze dobry projekt. Po drugie dobry piec obliczony zgodnie z potrzebami.Po trzecie wykonawca ktory daje gwarancje na wykonanie co najmniej na trzy lata lub wiecej, a pozniej bedzie ten piec serwisowal .Po czwarte Pamietac o wymianach filtra i czystosciw pomieszczeniu gdzie jest piec.

W Stanach sa absolutnie rygorystyczne przepisy i kody ktore musza byc spelnione inaczej inspektor nie przyjmie .Inspekcja jest obowiazkowa i nie jest platna jak proponuje sie Przyszlosciowo w Polsce.Jest to nastepny krok do korupcji lub utajniony podatek. piece z tego co widze sa z USA jesli ktos chce moge podac tu w Stanach linki do producentow.Wiem ze tutaj te same piece kosztuja od 50 do 60 % taniej niz w Polsce i system jest bardzo popularny .Bede wPolsce budowal swoj dom i napewno bedzie ogrzewanie powietrzem.POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się składa, że odezwał się ktoś, kto zna się na tego typu ogrzewaniu :smile:

Mam kilka nurtujących mnie pytań, a nikt nie poruszył tych tematów na forum. Oto one:

1. Co z ogrzewaniem łazienek? Czy nadmuchiwanie tam powietrza nie spowoduje rozchodzenia się "zapachów" po całym domu?

2. Co z wentylacją pomieszczeć, których nie chce się ogrzewać (np. spiżarka)? Robić grawitacyjną czy kratki do sąsiednich pomieszczeń?

3. Co z wyciągiem w kuchni, budować komin dla odprowadzenia powietrza? A co w czasie, gdy wyciąg jest wyłączony, zatykać komin, żeby powietrze nie uciekało?

Dodam, że chciałbym odbierać ciepło ze zużytago powietrza przez rekuperator, stąd założenie o braku kominów wentylacji grawitacyjnej.

A może tak nie wolno robić i powietrze powinno być wypychane kominami w łazienkach i kuchni? Wtedy moje pytania tracą sens, ale tracę też ciepło wraz z powietrzem...

Jak to się robi w USA?

 

DarekRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się składa, że odezwał się ktoś, kto zna się na tego typu ogrzewaniu :smile:

Mam kilka nurtujących mnie pytań, a nikt nie poruszył tych tematów na forum. Oto one:

1. Co z ogrzewaniem łazienek? Czy nadmuchiwanie tam powietrza nie spowoduje rozchodzenia się "zapachów" po całym domu?

2. Co z wentylacją pomieszczeć, których nie chce się ogrzewać (np. spiżarka)? Robić grawitacyjną czy kratki do sąsiednich pomieszczeń?

3. Co z wyciągiem w kuchni, budować komin dla odprowadzenia powietrza? A co w czasie, gdy wyciąg jest wyłączony, zatykać komin, żeby powietrze nie uciekało?

Dodam, że chciałbym odbierać ciepło ze zużytago powietrza przez rekuperator, stąd założenie o braku kominów wentylacji grawitacyjnej.

A może tak nie wolno robić i powietrze powinno być wypychane kominami w łazienkach i kuchni? Wtedy moje pytania tracą sens, ale tracę też ciepło wraz z powietrzem...

Jak to się robi w USA?

 

DarekRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w domu u pana z PK w każdej łazience musi być dodatkowy wyciag mechaniczny który jest bezszelestny a który włącza się wchodząc do łazienki i dzięki temu jak pan powiedział możesz brać prysznic i kąpiel a lustro pozostaje suche co jak wiemy normalnie jest nie możliwe i z goleniem trzeba kwadrans poczekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...