Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie powietrzem


MTBAJ

Recommended Posts

wiesz, to ciężko ocenić bo na jednym liczniku jest piec, cwu i kuchenka, a przy 4 osobowej rodzinie i zamiłowaniu dzieciaków do kąpieli dużo gazu idzie na wodę. Generaline nawet licząc całość rachunki w zimie były niskie, ( w porównaniu do sąsiadów ) z tego co pamiętam ok. 400 PLN ( dom 140m2 ) Ale jeszcze popytam męża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drogi Krzyśku, ja mam dom ok. 250m2 zbudowany z jednowarstwowego porothermu 44, rocznie zużywam 2,5 małej butli propanu na co cwu i kuchenkę /niestety nie mam ziemnego/. Rekuperatora nie mam, kominek tak i nawet fajnie działa, jak włączę piec to ciepło rozchodzi się po całym domu, ale przyznam szczerze że nie korzystam z kominka bo nie mie się nie chce. Co do kosztów to mój sąsiad stasznie się denerwuje bo musi tankować 3 raz w ciągu roku i jeszcze mu brakuje a ma dom mniejszy o 20m2, tak więc jestem zadowolony. Podkreślam że mieszka nas 5 osób i lubimy ciepełko. Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie jeszcze jeden wentylator który będzie pomagał w rozprowadzeniu powietrza z kominka - ale tylko wtedy kiedy piec nie będzie działał.

Za jakiś czas będziemy mieli już kotłownię i będę mogła poinformować Was o działaniu pieca Technoclima (ma tą zaletę, że można w nim wymieniać palniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miller to trochę stara konstrukcja, zresztą firma też do najlepszych nie należy ( zobacz na amerykańskich stronach ). A najgorsze jest to że sprowadzany jest do polski trochę pokrętnymi drogami, a producent nie ma u nas żadnego przedstawicielstwa tak więc mam spore obawy co do części zamiennych za.. powiedzmy 5 lat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z uwagą cały wątek jako, że też jestem na etapie projektowania ogrzewania i wentylacji.Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, za co wszystkim uczestnikom dyskysji dziękuję.Nurtuje mnie tylko jedno pytanie.

Pytanie:Czy ktoś z was wie czy można połączyć ogrzewanie podłogowe z ogrzewaniem powietrznym, a może ktoś takie rozwiązanie już posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten piec produkuje firma Nordyne ( http://www.nordyne.com ) i niestety nie jest ona obecna w Polsce. W Czechowicach jest jakaś firma co go sprowadza ale nie jest to przedstawicielstwo firmy. Znam ten temat dobrze bo kiedy kupowałem piec to wszystko dobrze sprawdzałem, ba nawet pisałem maile do tej firmy w stanach i odpisali mi że ich produkty nie są dostępne w Polsce ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...