Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szybkość spalania drewna.


marioosz

Recommended Posts

Szybkość spalania drewna zależy od jego stopnia rozdrobnienia. Drewno mocno rozdrobnione w kominku, nazwijmy go "popularnym", będzie generować straty, spalając się szybko w wysokiej temperaturze. Do takiego popularnego kominka lepsze są większe kawałki, których spalanie odbywa się głównie w postaci żarzenia. Spalanie mocno rozdrobnionego drewna, wymaga urządzeń o odpowiedniej, zaawansowanej kulturze technicznej. Efekty grzewcze (ekonomiczne) takiego spalania mogą być nawet dwukrotnie wyższe od spalania drewna w grubych kawałkach.

 

Zrób sobie próbę. Wybierz cztery kawałki o tej samej (sporej) średnicy i spal je w czterech cyklach. Każdy z kawałków drewna, podziel na inne frakcje. Jeden na dwa kawałki, drugi na cztery, trzeci na osiem. Spal je przy tym samym dopływie powietrza i opisz nam swoje wrażenia. Czwarty kawałek spal jak chcesz . Albo w całości, albo dzieląc go na 16 kawałków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze inna alternatywę.Jeśli twoje rozdrobnione drewno -polana ułożysz w sposób który twoja komora paleniskowa zdoła przyjąć,to proces palenia zatrzymasz.To jest tak samo jak w stercie palącego siana.:D, na polu.Niekoniecznie zawsze wkładamy duże kawałki do komory paleniskowej.On są najlepsze gdy nasz proces chcemy ujarzmić -zatrzymać,...............po to by go wydłużyć.Jeśli będzie żar posyp na niego sucha trocine .....zobaczysz jaki jest tego efekt...........baderek coś o tem wspominał troszku inaczej na ten żar ale wspominał.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybkość spalania drewna wpływ ma wiele czynników. Jest tu o nich mowa. Najważniejsze jest to, co chcemy to szybkością uzyskać. Niektórzy lubią widok ognia i nie zależy im na szybkości spalania ani energii, która jest produkowana, niektórzy palą bo muszą w tym co mają i nie mają większego wpływu na szybkość spalania bo chodzi o ciepło, jeszcze inni przykładają do tego ogromną wagę i palą tak aby spalić najlepiej i najlepiej wykorzystać energię.

Dla każdego coś innego....Najlepiej bardzo mało palić i rzadko a w całym domu mieć ciepło...ale czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybkość spalania drewna wpływ ma wiele czynników. Jest tu o nich mowa. Najważniejsze jest to, co chcemy to szybkością uzyskać. Niektórzy lubią widok ognia i nie zależy im na szybkości spalania ani energii, która jest produkowana, niektórzy palą bo muszą w tym co mają i nie mają większego wpływu na szybkość spalania bo chodzi o ciepło, jeszcze inni przykładają do tego ogromną wagę i palą tak aby spalić najlepiej i najlepiej wykorzystać energię.

Dla każdego coś innego....Najlepiej bardzo mało palić i rzadko a w całym domu mieć ciepło...ale czy to możliwe?

 

Kontynuuj..............kontynuuj .....co z tego wynika??? Niektórzy palą tak a niektórzy siak.:cool:.Co chcesz powiedzieć??? Wyartykułuj to spokojnie.:yes:.

Nawet Pan eniu cie przebił. Prosze Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj..............kontynuuj .....co z tego wynika??? Niektórzy palą tak a niektórzy siak.:cool:.Co chcesz powiedzieć??? Wyartykułuj to spokojnie.:yes:.

Nawet Pan eniu cie przebił. Prosze Pana.

 

eniu tak tak dobrze...bardzo dobrze! Chciałem powiedzieć że niektórzy palą tak a niektórzy siak! :yes:Dla każdego coś innego - ty też masz swój sposób palenia. Ale po tej krótkiej rozprawce napisałem zdanie, że najlepiej to bardzo mało, szybko i rzadko palić w chałupie i żeby było ciepło...czy to możliwe? No właśnie możliwe według ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o chałupach np.5 litrowych. Oczywiście wiesz o czym pisze więc odpowiedź powinieneś znać. W tych domach palenie jest cudem:yes::D:D.

Definicja palenia w mojej chałupie jest prosta .Palę w kominku by uzyskać efekt.Ciepło w domu 22.5 stc przy -20stC,Ciepła woda w ZCWU na moje żądanie 60 stC bo mus dwie wanny dla relaksu mieć,Kominek wykorzystywany i w lecie.masz tak???:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu nie masz takiej pasywnej chałupy?

 

Bo miałem taki doradców ja ty Panie.A pasywniaka zawsze chciałem mieć tylko mnie z pantałyku zbili taki znawcy wszystkiego jak np ty Panie.Mam chałupę dobrą i palenie w niej to czyta przyjemność. Mierzi mnie najgorzej to jak sa tacy jak np. Pan Panie udzielający mi rad jakby u mnie mieszkali Poniał Pan prose Pana!!!!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miałem taki doradców ja ty Panie.A pasywniaka zawsze chciałem mieć tylko mnie z pantałyku zbili taki znawcy wszystkiego jak np ty Panie.Mam chałupę dobrą i palenie w niej to czyta przyjemność. Mierzi mnie najgorzej to jak sa tacy jak np. Pan Panie udzielający mi rad jakby u mnie mieszkali Poniał Pan prose Pana!!!!:cool:

 

proszę wybaczyć moją ciekawość...jestem tu od niedawna choć od dawna w temacie. Czy tajemnicą jest czym pan się zajmuje?

Jeżeli tak to zostaną domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę wybaczyć moją ciekawość...jestem tu od niedawna choć od dawna w temacie. Czy tajemnicą jest czym pan się zajmuje?

Jeżeli tak to zostaną domysły...

 

Drogi Panie jeśli czyta Pan czasami to co napisze a czyta Pan to w niektórych postach wtrącam moje spostrzeżenia , które są odzwierciedleniem tego co dzieje się poza FM.Jak Powiem ci kolego-Panie co robię to za chwile możesz spytać ile moja małża bieżne za wizytę.Więc odpuść sobie te pytanka bo choć to forum publiczne ale nie to żeby się aż tak uzewnętrzniać. Szukasz witaminek do kąsania.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w tym rzecz...napisał pan, że miał pan w zakresie budowania domu takich doradców jak ja.Dziwne i znowu król Salomon się kłania. Dlatego ja grzecznie sie pytam o branże wykonywaną przez pana...reszta jest milczeniem i nie ma znaczenia. Chyba nie trudno sie domyślić, że ja np jestem z kominkami związany choć więcej info gdy będzie płatny profil z mojej prawej strony co uważam za stosowne. A witaminy to by się przydały, naprawdę, człowiek przez tę pogodę jałowieje...no i trzeba pić dużo wody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał pan, że miał pan w zakresie budowania domu takich doradców jak ja

 

 

Najważniejsze jest to, co chcemy to szybkością uzyskać. Niektórzy lubią widok ognia i nie zależy im na szybkości spalania ani energii, która jest produkowana, niektórzy palą bo muszą w tym co mają i nie mają większego wpływu na szybkość spalania bo chodzi o ciepło, jeszcze inni przykładają do tego ogromną wagę i palą tak aby spalić najlepiej i najlepiej wykorzystać energię.

 

Dwa skrajne przykłady.Po takich radach jak szybko spali się drewno we wkładzie???Jakie zastosować proporcje wsadu by powstrzymać ta szybkość spalania ???W tym właśnie rzecz ,że Pan Panie nie radzi ,Pan rozlewa się nad tym nad czym Panu wygodniej.A wygodniej jest Panu właśnie tak.Czy Pan to zrozumiał.Jeśli tak to już wie Pan dlaczego należy omijać takich doradców.

 

serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa skrajne przykłady.Po takich radach jak szybko spali się drewno we wkładzie???Jakie zastosować proporcje wsadu by powstrzymać ta szybkość spalania ???W tym właśnie rzecz ,że Pan Panie nie radzi ,Pan rozlewa się nad tym nad czym Panu wygodniej.A wygodniej jest Panu właśnie tak.Czy Pan to zrozumiał.Jeśli tak to już wie Pan dlaczego należy omijać takich doradców.

 

serdecznie pozdrawiam.

 

i znowu to samo. Ludzieeee..... przecież liczba postów w tym temacie i wypowiedzi fachowców uczyniły wątek obszernie wyjaśnionym! Ja skłoniłem się do prostego podsumowania - poza konkretnymi wypowiedziami popartymi argumentami, których tu wiele - że szybkość spalania zależy od posiadanego urządzenia, preferencji użytkownika i sposobu wykorzystania energii. Nie czytając posty jak pan ale aktywnie uczestnicząc z tym tematem na codzień w różnych miejscach kraju i nie tylko czuję się pewny w tym co piszę. Ja nie radziłem tylko reasumowałem, przedstawiłem ogólnie sytuację z którą każdy z fachowców walczy na co dzień a swoje fachowe przemyślenia opisują tutaj.

Proszę być bardziej elastycznym i nie być pochopnym w wypowiedziach, bo to powoduje liczbę niepotrzebnych wpisów...Po co pan w takim razie tu zagląda i pisze? Jaką pan branże reprezentuje a może chodzi tylko o wyładowanie się na forum, jakoś nie widziałem pana rad a jedynie dolewanie oliwy do ognia...

Przepraszam, ale chyba może pan napisać, tym bardziej, że nie tylko ja chciałbym poznać odpowiedzi na te pytania....

Tak dla dobra wszystkich i ogólnie miłej atmosferze, bo chyba o to chodzi.

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Pana nie zacytuje .Wystarczy ,że szybkość spalania drewna ma Pan w jednym paluszku i przekazał Pan to całej nie wiedzącej społeczności.

...Po co pan w takim razie tu zagląda i pisze? Jaką pan branże reprezentuje a może chodzi tylko o wyładowanie się na forum, jakoś nie widziałem pana rad a jedynie dolewanie oliwy do ognia..........

Sam Pan sobie odpowiada dla kogo che Pan aby to forum było.Skoro nie widzisz kolego Panie rad jakich udzielam to czytasz tylko to co chcesz czytać.Jestem praktykiem i stoję niejako na straży tych którzy nie potrafią sprostać finezji i fantazji którą są na każdym kroku oblewani przez pseudo fachowców .A Pan już -jeszcze przed płatnym profilem zaczyna się w tym umacniać.Bez urazy ale tak to widzę.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Pana nie zacytuje .Wystarczy ,że szybkość spalania drewna ma Pan w jednym paluszku i przekazał Pan to całej nie wiedzącej społeczności.

 

Sam Pan sobie odpowiada dla kogo che Pan aby to forum było.Skoro nie widzisz kolego Panie rad jakich udzielam to czytasz tylko to co chcesz czytać.Jestem praktykiem i stoję niejako na straży tych którzy nie potrafią sprostać finezji i fantazji którą są na każdym kroku oblewani przez pseudo fachowców .A Pan już -jeszcze przed płatnym profilem zaczyna się w tym umacniać.Bez urazy ale tak to widzę.:yes:

 

Nie gniewam się. Muszę Pana w takim razie poprosić o finezyjną ocenę pewnego urządzenia.Tak aby ocieplić atmosferę. Ale to na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...