Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakość szkolnictwa...


beton44

Recommended Posts

Gość Pepeg z Gumy
@eniu, gratuluję Ci spania z Literaturą Piękną:) . Żebym nie wziął za dużej dawki espumisanu, to też bym się pochwalił:D

Uważasz ,że nadmiar endorfin jest przyczyną niekontrolowanego wzdęcia? Ciekawe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Pepeg z Gumy

Zauważyliście, że elita obecnie zaniedbuje "iż" a nadużywa "aczkolwiek"?

 

No, raczej! Zauważyliśmy, a jużci , aczkolwiek rzadko jest to uzasadnione.

W naszym języku ojczystym, to rzecz wiadoma, oba te wyrazy nie zawsze muszą spełniać tą samą funkcję, gdyż przy niewłaściwym użyciu zmieniają sens logiczny zdania, czynią je niegramatycznym i włanczają u słuchających silne drgawki.Jak samiPaństwo widzicie powyżej. :lol2:

Na dzień dzisiejszy ,jak mawia mój znajomy majster, " elity, prze pana, pierdolą jak potłuczone".

Osobiście, wolę logiczne wulgaryzmy od kretyńskiej, pozbawionej sensu nowomowy elit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstraszniejszy był komentarz testera - gimnazjum przekazuje za dużo wiedzy i przez to ta wiedza jest nie do ogarnięcia.

Parę lat temu w jednym hrabstwie rodzice protestowali przeciwko zbyt dużym obciążeniu wiedzą encyklopedyczną. Władze oświatowe złagodziły swe wymagania i teraz młody mieszkaniec hrabstwa nie musi wiedzieć, że liczba pi = 3,14(więcej nie wymagano), a tylko wystarczy,że wie iż pi = 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepeg, ... też lubię nazwać rzecz po imieniu, ale bardziej lubię do "mocności" nawiązywać. Staram się (nie jestem doskonały) opanować tę sztukę ponieważ, jak mi się wydaje, zawiera się w tym smaczek, całe pokłady smaczku. Wtórując Ci dodam, że drgawek dostaję kiedy ktoś obdarza mnie pozdrowieniem celowanym tak "po amerykansku" : miłego dnia, miłego "łyk &'u". Znajomym odgryzam się ; wielokrotnych szczytowań a potem ferii orgazmów. Nie żałuję im, niech mają....

"Testy gimbazjalne" odpowiadają moim obserwacjom:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Znajomym odgryzam się ; wielokrotnych szczytowań a potem ferii orgazmów. Nie żałuję im, niech mają....

Chodziło Ci o feerie czy o wakacje, bo już zgłupiałem z tą Twoją, subtelnością owych "pokładów smaczków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wtórując Ci dodam, że drgawek dostaję kiedy ktoś obdarza mnie pozdrowieniem celowanym tak "po amerykansku" : miłego dnia,

 

Kurde, to ja żem nawet nie wiedział, że tak "po amerykansku" się zachowuję, serdecznie i radośnie życząc na przykład sklepowej "miłego dnia". Ta Ameryka to musi być bardzo miłe miejsce, jak oni tak serdeczni do siebie przez cały czas, więc i nie dziwota, że inni tam lezą drzwiami i oknami.

 

Coby Cię do drgawek nie doprowadzić, ale i nie pozbawiać tych, które już masz, wychodzę "po angielsku", może nie zauważysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

 

Teraz raport z pola boju.

 

Wczoraj jeden /zeszłoroczny?/ absolwent naszego szkolnictwa w zawodzie "ślusarz" prosił mnie o nakrętki "dziesiątki".

 

Dostał. Ale była reklamacja.

 

Okazało się że chodzi mu o nakrętki do których pasuje klucz "10" czyli nakrętki "6".

 

Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując jakiś stary kabaret

Bo to każda rurka ma średnicę zewnętrzną i wewnętrzną i jak się poda tą wewnętrzną, to jaka oszczędność materiałów w skali socjalistycznego państwa będzie.

 

A Twój "ślusarz" zdekomunizował sytuację, podając Ci zewnętrzny wymiar nakrętki.

Mam klucz, poproszę coś, do czego ten klucz pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...