Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UPS po sezonie grzewczym - co z akumulatorem?


Brass

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanko: czy po sezonie grzewczym kiedy już nie zamierzam grzać kominkiem i UPS jest już niepotrzebny, mam zostawić akumulator naładowany, czy rozładowany?

Pytam bo inwerter ma jakąś opcje, że średnio co godzinę włącza mu się wentylator, a skoro jest nie potrzebny to po co ma wentylować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Masz inwerter z akumulatorem (akumulatorami) czy UPS?

 

Mam inwerter z akumulatorami, po sezonie wylaczylem z sieci inwerter, to co bylo wpiete do inwertera (piec gazowy plus inne) wlaczylem do sieci. Inwerter wylaczylem. Zalecenie producenta: raz na miesiac na jedna dobe wlaczyc do sieci inwerter i zalaczyc go, potem wylaczyc. Sprawdz po wylaczeniu ile maja aku, za miesiac przed zalaczeniem sprawdz ile maja volt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za akumulator? Kwasowy z samochodu czy żelowy do zastosowań z UPS?

W obu przypadkach powinien być trzymany w stanie naładowanym.

Kwasowy powinien być używany od czasu do czasu, podmień go np: w samochodzie.

Jeśli nie w samochodzie, to podepnij inwerter, podładuj i odłącz zasilanie, a jako odbiornik podepnij jakiś halogen. Rozruszasz go trochę.

Jeśli to jest kwasowy z korkami do uzupełniania elektrolitu to sprawdź poziom elektrolitu.

Po uzupełnieniu wodą destylowaną koniecznie naładuj.

 

Żelowy może sobie stać i czekać do następnej zimy, od czasu do czasu podładuj go sobie inwerterem.

 

A wogóle, może masz inwerter z funkcją ładowania i rozładowania?

Wtedy całe moje pisanie nie ma sensu, zostaw to wpięte do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akumulator musi być co jakiś czas doladowywany . Sprawdzaj miernikiem aby napięcie nie spadło poniżej 12V a absolutnie poniżej 10V . W lecie jak jest ciepło wystarczy doładowac inverterem co 3 mce w zimie częściej sprawdzaj ( oczywiście gdybyś nie używał ) . Invertorowe ładowarki jak spadnie poniżej 10V nie doładują . Wtedy musisz go podpiąć pod zwykły prostownik i dopiero jak uzaskasz powyżej 10V ładujesz inverterem . Ja dopuściłem do spadku na 7V ale nic mu nie jest ( też Maybatt) Teraz trzyma 12,6 już 2 gi miesiąc . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...