Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzanie by asiazett


Tu może być sonda  

  1. 1. Tu może być sonda

    • 1
      0
    • 2
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asiu może to Ci coś pomoże

http://imageshack.us/a/img593/6283/mitowykolor.jpg

mnie się podoba taki jak z pierwszego zdjecia jakie w inspiracjach na 29 str wrzuciłaś

 

Uff... Czyli tak ja też i ja obstawiam, taki pastelowy, rozbielony turkus. Ze zdjęcia powyżej to byłby kolor najbardziej zbliżony do górnego w lewym rzędzie... :yes:

 

A jeśli chodzi o konkretne farby to:

 

- Dulux - lodowy brzask

- Dulux Światło i Przestrzeń - morska bryza

- Śnieżka - miętowe orzeźwienie

 

...prezentowane na poprzedniej stronie chyba też były by ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, nie musi być gotowiec :yes: ale jeśli jest taki jak powinien być to dlaczego nie? Skoro tak łatwiej (dostępniej, można dokupić dowolną ilość). Spisuję wszystkie opcje. Muszę się też zorientować co tu lokalnie mam do dyspozycji. Wtedy będę ostateczną decyzję podejmować. Ale research jest :yes: :cool:

 

Bastki - powodzenia, mam nadzieję, że okaże się łatwe i pyszne :p Chyba się napaliłam na kawałek, idę zjeść. Szanownemu Towarzychu też serwuję

 

http://imageshack.us/a/img29/6696/4zqe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia daj przepis :cry:

 

Sernik na zimno z czarną porzeczką

Składniki na spód:

140 g ciastek maślanych

60 g masła

Ciastka pokruszyć na pył, dodać roztopione masło, wymieszać. Tortownicę o średnicy 20 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Masę ciasteczkową wcisnąć w dno, wyrównać. Włożyć do lodówki do czasu przygotowania masy serowej.

 

Masa serowa:

700 – 900 g twarogu półtłustego lub tłustego zmielonego dwukrotnie

1 łyżka soku z cytryny

pół szklanki (125 ml) śmietany kremówki (można zastąpić jogurtem naturalnym)

200 g drobnego cukru

2 czubate łyżki żelatyny rozpuszczone w 1/3 szklanki gorącej wody

250 g czarnej porzeczki, odszypułkowanej + dodatkowo 120 g drobnego cukru do dosłodzenia warstwy z porzeczką

Twaróg zmiksować z cukrem, kremówką, sokiem z cytryny. Dodać rozpuszczoną żelatynę (może być ciepła, gorąca), cały czas miksując, by nie zrobiły się grudki.

Czarną porzeczkę zmiksować blenderem.

Masę serową podzielić na 2 części, do jednej z nich dodać czarną porzeczkę, dodatkowo dosłodzić (najlepiej wcześniej spróbować i dosłodzić do smaku).

Na masę z ciastek wylać masę serową jasną, potem ciemną (można masę jasną schłodzić przez pół godziny w lodówce, by masy się nie wymieszały, a potem nałożyć warstwę z porzeczką). Schłodzić przez noc w lodówce. Dowolnie udekorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann - fajowy, dzieciakowy tort! Pokaż go skończonego :yes:

 

Duś - coś mi podpowiada, że jesteś za chuda i trzeba Cię podtuczyć! :yes:

 

Narendil - tort był bezinteresowny :p Ale jak już jesteś taka hojna to proszę mi jeszcze powiedzieć co z tych materiałów by się przydało uszyć. No i chyba trzeba by tą miętę wymienić na żółto, bo mięta to będzie na ścianach, a żółty w dodatkach :yes:

 

Dzisiaj miałam beznadziejny dzień. Jakieś takie samopoczucie miałam do d...y :bash: bez powodu :p Ale koniec dnia mnie trochę zrehabilitował, bo przyjechał chłopak, który ma wykańczać pokój Ali (w zasadzie to ma do zrobienia 2 rzeczy - zbudować garderobę i pomalować ściany "turkusową miętą" ;)

Powiedział, że w październiki na bank będzi zrobione, a więc DZIAŁAMY! :wave:

 

W weekend musze się w tych farbach w moim mieście zorientować. I pomalować drzwi do garderoby na biało :yes:

 

A pytanie mi się zrodziło takie: czy wg Was malować też na kolor tą skośną ściankę, czy zostawić ją białą? Przypominam, że białe będą wszystkie meble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...