Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka granitowa czy betonową?


Recommended Posts

Dylemat jak w temacie. Przejrzałam wątek i Ci co mają kostkę betonową chwalą sobie ją za: cenę, równość powierzchni. Ci, co granitową: za trwałość. I co tu wybrać? Granitowa ma dla mnie urok i betonowa nigdy jej nie dorówna. Tylko koszty ułożenia są droższe. Betonowa byłaby przjazniejsza dla dzieci i ich rowerów i kolan. Ale te rowerki są przez pierwszych pięć lat, czy potem ta kostka się nie rozpadnie, nie wypłowieje, nie wyruszy? Nie wiem, nie wiem co wybrać. Liczę na wypowiedzi tych co maja i jedna i drugą kostkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To moze inaczej.

- jaki jest koszt gotowego metra2 powierzchni nie licząc podbudowy bo to zawsze roznie wychodzi przy granicie 8x11 i produkcie dajmy na to libetu 80zł/m2

- z tony granitu wykonamy około 5m2 czyli 400zł (cena tony u nas:( ) / 5m2= 80 złm2 ????

- tyle samo wychodzi Libet (przynajmniej katalogowo)

 

jakie ceny zatem ułozenia obu materiałów. granit / beton

 

w tym roku 1 raz odsniazałem swoją sciezkę prowadzącą do drzwi wejsciowych (mały granit 4/6 i powiem ze niefajnie sie ją odsnieżało)

zniszczyłem sprzęt do odsniezania i wogole szarpało szuflą.

 

http://images48.fotosik.pl/671/74cfc595c4bdc774med.jpg

 

jak to mozna kalkulowac przy 80 m2 podjazdu

bo o trwałosc nie pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cegiełkę betonową 8cm już 15 lat na podjeździe 100m2.

Szufla do odśnieżania jeździ po tej nawierzchni super, nie mówiąc o rowerkach czy odbijaniu piłki koszykowej.

Koszty ułożenia i zakupu to bajka przy granicie.

W tym czasie jeździły czasem po tym bardzo ciężkie pojazdy, spadało drewno w balach i ogólnie nikt o to nie dbał.

Nadaj jest dobrze. Śladów erozji nie ma, kilka uszkodzonych mechanicznie kostek. Kiedyś można by ewentualnie przełożyć aby zlikwidować koleiny.

Granit wygląda bardzo ok i nie można go porównać z kostką.

Jak dla mnie to ze względu na walory użytkowe beton, jak ma się podobać to granit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ładnie wyglądać i mieć walory użytkowe. Rozumiem, ze przy granitowej jest tylko problem z odsniezaniem?

 

problem przy granicie to znalezienie odpowiedniego fachowca - tych najtańszych od razu odrzuacaj...kostkę betonową układać potrafi każdy i tu nie ma filozofii, to do granitu aby był przyzwoicie i czysto położony trza już dobrej ręki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauwazyłem patrząc na brukarza to to ze kasdą małą kosteczke obracał parę razy aby znaleść płaską stronę układając ja na gorze.

czyli cena musi tkwic w tym ze na jedną kostkę potrzeba po prostu czasu.

ułozenie metra puzla moze trwac dajmy na to 5 minut , metra kostki godzinę ???? nie mówie o pawich piórach i tym podobnych.

do tej roboty potrzeba cierpliwego osobnika.

 

Jakie ceny za metr są u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J180zł m2 kostka granitowa 8-12cm lub 150 m2 tam gdzie mam juz przygotowane podłoze.

zakładajac ze z tony robimy 5-6 m2 to policzyli Cie 70 zł za ułozenie na podbudowie przygotowanej przez Ciebie

 

Z tego co pamietam za mała 4/6 płaciłem 100 zł za m2 ale w cenie miałem obrzeze z granitu 8/11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
problem przy granicie to znalezienie odpowiedniego fachowca - tych najtańszych od razu odrzuacaj...kostkę betonową układać potrafi każdy i tu nie ma filozofii, to do granitu aby był przyzwoicie i czysto położony trza już dobrej ręki ...

To ciekawe, dlaczego połowa kładzionego betonu jest tak spaprana?

Granit dobrze położony przetrwa dłużej niż dom przy nim, ale jak ktoś już wspomniał odśnieżanie to katorga. Najlepiej zebrać śnieg po wierzchu, a dalej szczotką wypchnąć z fug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, dlaczego połowa kładzionego betonu jest tak spaprana?

Granit dobrze położony przetrwa dłużej niż dom przy nim, ale jak ktoś już wspomniał odśnieżanie to katorga. Najlepiej zebrać śnieg po wierzchu, a dalej szczotką wypchnąć z fug.

 

Idzie globalne ocieplenie to i odśnieżania nie będzie zbyt wiele ;-) , ja mam 45m do drogi i nie narzekam na odśnieżanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...