Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka granitowa czy betonową?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym, że kostka granitowa jest drobniejsza, więc i ułożenie drożej kosztuje. Suma summarum wychodzi drożej od brukowej. Poza tym niektórzy chcą mieć szerszy wybór kolorystyczny i kształtów niż ten oferowany przez producentów kostki granitowej. Edytowane przez sokratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a ja wole betonowa, mimo ze kotsza zywotnosc, to wiecej kolorow^^

 

Kolorów wbrew pozorom jest bardzo dużo, szary i szarorudy to oczywiście najtańszy "standard" ale są też czerwone , czarne , żółte , brązowe , zielone , niebieskie , białe granity i wiele innych .

 

 

Przychylam się ku betonowej, równiejsza powierzchnia. Może i granit wygląda bardziej elegancko, ale też jest droższy, i łatwiej na nim o upadek np. w szpilkach :D

 

Sorry , co ty piepszysz :-) ? u nas w Strzegomiu są kilometry chodników z kostki , i jakoś nie widać przewracających się kobiet , dzieci i starców !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się pokusił o granitową tylko kurcze trzeba uważać potem w zimie bo śliska potrafi być jak nie wiem!

 

To stwierdzenie cały czas się tu pojawia... Ludzie!!! Przecież kostka granitowa jest mniej śliska niż beton!!! Nikt tu nie pisze o montażu "kocich łbów" wziętych z demontażu starej drogi, wyślizganych całymi latami... Mówimy o kostce płomieniowanej, która bynajmniej śliska nie jest. To samo surowo łupana. Podjazdy dla niepełnosprawnych są układane z takich granitowych płyt... Ale jak widać hasło "granit - śliski" szybko nie umrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wydaje mi się, ale tylko wydaje, że w miastach kocie łby są w przeważającej mierze z bazaltu, a nie z granitu. A koleżanka mikolajewiczka słusznie zwróciła uwagę na problem bezpieczeństwa kostki granitowej, jak się mały dzieciak wywali na granitowej to powstanie rana zupełnie innego kalibru niż na betonowej.

 

Co kto lubi. Ja mam kostkę betonową Ateny i sobie ją chwalę. Nie wypłowiała, nie kruszy się. Ma system Hydrostop więc utrzymanie jej w czystości tez nie jest problemem. Wystarczy myjka ciśnieniowa i po kłopocie.

 

Dla niektórych mycie myjką to czysta przyjemność surgi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolorowa kostke 7 lat i niestety plowieje , moim zdaniem granit jest ladniejszy i terz bede go kladl . ostke polozylem bokasy nie mialem ale zawsze myslalem ze to tymczasowo . Granit pieknie sie z zielenia komponuje i po 50 latach wyglada tak samo , kostka niestety nie , no i jest betonowa a nie naturalna . To takie moje zdanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...