Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisząc "panele" każdy rozumie inaczej. Jeden pisze, że Kahrs jest super a inny, że panele są do d... i podaje przykład Classena. Ja osobiście wszędzie wrzuciłem ceramikę (nie do zajechania), tylko w sypialniach podłogę Kahrsa (czy można nazwać to panelem?). Myślę, że jest to optymalne rozwiązanie, podłoga tej firmy wygląda ładnie i jest cicha. Miałem okazję ocenić jej trwałość już wcześniej i uważam, że jest rewelacyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przeczytałem powyższą dyskusję i narzucił mi się taki oto wniosek. Czytajcie uważnie temat rozpoczętego wątku. W tym przypadku brzmi: " Jakie panele polecacie?" Wydaje mi się, że tak sformułowany temat nie pozostawia wątpliwości, że chodzi wyłącznie o panele i ich rodzaj, a nie o rodzaj parkietu, czy też deski i daleko idącą polemikę nad ich wartościami. Tematodawca chyba nie miał ochoty na rozpoczynanie dyskusji (chyba zresztą od lat nie majacej końca) na temat wyższości jednego nad drugim. Odpowiadając na temat. Nie mam istotnego jeszcze doświadczenia w nowych rodzajach paneli, ale kupiłem Classena HDF 8mm AC4. Może będę mógł go polecić za jakieś 5 lub 7 lub 10 lat, gdy nabiorę doświadczeń i moje wnioski będą sensowne - teraz jeszcze nie. Pozdrawiam i....piszcie szanowni forumowicze na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

my tez chcielismy kupic deske barlinecka. kiedys ogladalismy z zona w sklepie po raz dziesiaty, i przyszla kobieta po jakis srodek do czyszczenia laczen. stanowczo nie polecala deski barlineckiej. miala jakis jasny kolor i narzekala, ze bardzo sie zabrudzily laczenia. i ze jesli sie uparlismy na barlinecka, to zdecydowanie polecala ciemy kolor. poza tym narzekala, ze sa miekkie.

w cenie deski jest przyzwoita mozaika. zrezygnowalismy z barlinka i zakupilismy panele classen w 4 klasie scieralnosci. zobaczymy, jak to jest naprawde. zdania sa bardzo podzielone.

za pare lat zmienimy podloge.

a poki co, to juz mieszkamy, chcemy miec taki sam poziom podlog w calym domu bez kombinowania.

no i portfel nie pozwala na polozenie na 100 m2 dyli podlogowych, a wlasnie to nam sie podoba.

czas pokaze ile warte sa te panele.

jedno jest pewne: psu rozjezdzaja sie nogi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oczywiście odezwą się głosy, że nie panele tylko drewno, ale jeżeli panele to w jakiej cenie chcesz się zmieścić bo rozpiętość to od ~20zł/m2 do ponad 100zł/m2 Ja mam u siebie na poddaszu Wiparquet sprzedawany przez Classena w kwietniu ubiegłego roku zapłaciłem 35zł/m2. Jest to panel bezklejowy, a układanie "to bajka". Zero dobijania itp. Ciekawy system łączenia. Praktycznie zero szczelin po ułożeniu. Polecam.

 

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecę firmę classena.Do tego w hurtowni tej firmy kupiłam swego czasu dużo taniej niż ten sam wyrób w sklepie.

 

A gdzie w lubelskim jest hurtownia Classena? Ja chciałem kupić Kaindla, bo akurat u okolicznego sprzedawcy jest promocja, ale może warto będzie poszukać tańszego Classena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam classena, jego topowy model, ten najwyzszy z 5 koronami, jest naprawde godny polecenia, w salonie dalem AC3, w hierarchii classena 3 pod wzgledem jakosci parkier [4 korony], ale te panele juz nie sa takie super jak te pierwsze. Reasumujac classen ale jego topowy model, wydasz ok. 57 pln, ale nie pozalujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak ustalę adres. Napiszę Ci jutro to jest 03-02-2005 sprawdzę adres na fakturze. Pamiętam,że ciężko było znaleść ale się udało.A potem wszystcy dziwili się,że taka różnica w cenie.Bowiem nie zawsze hurtownie są w porządku i sprzedają w cenie hurtowej indywidualnie.Przynajmniej ze mną tak było a tu niespodzianka.Tylko to było chyba 3 lata temu mam nadzieję,że nadal są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...