Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podejrzewam, że jako jedna z niewielu na tym forum nie jestem zwolenniczką paneli laminowanych. Kilka lat temu przy okazji remontu mieszkania postawiliśmy z mężem właśnie na takie rozwiązanie. Argumentem była nie tylko cena, chociaż wcale nie była to najniższa półka, ale też informacja o korzyściach płynących z ich twardości. Efekt był taki, że w obszarze dokoła biurka, stołu jadalnianego i w pokoju dziecięcym dosłownie widoczne były uszkodzenia mechaniczne (wytarcia, przetarcia powłoki wierzchniej). I nikt już mnie nie namówi na takie rozwiązanie. Jak to się mówi: 'Biednego nie stać na tanie rzeczy', może nie dosłownie, ale coś w tym jest. Efekt jest taki, że po 3 latach wymieniliśmy całą podłogę, pewnie dlatego tez że jestem niepoprawną estetką i wykorzystalismy deskę warstwową. Cena nadal bardziej kusząca niż przy deskach litych na zamówienie, w dalszym ciągu szybsze w montażu i przynajmniej efekt jest bardziej naturalny. My akurat skorzystaliśmy za namową przyjaciół z deski barlineckiej. Teraz się śmieję, że kolejny krok to będzie drewno lite, chociaz deska warstwowa do szczęścia mi wystarcza. Laminat nigdy więcej, tak na podłodze, jak i na blatach kuchennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margulka, litości - ile jest drewna w panelach o grubości 6 mm i kosztujących 30 zł :o Panele to laminat, a nie drewno. Panele drewniane = deska warstwowa.

 

U mnie panele nie są przyklejone i nie stukają.

 

O matko i córko! Joliska, właśnie w panelach laminowanych jest ok. 80% drewna. To co Ty nazywasz laminatem, właśnie w ok. 80% składa się z drewna!

 

Co do stukania - jak ktoś ma choćby podstawy z fizyki, to wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia w ilu % składa się z drewna zwykly panel jeżeli wygląda jak fototapeta na podłodze a nie jak drewno. Jak się decydujesz na drewnianą podłogę to chyba jedną z największych zalet/cech jest to że każda deska jest inna. Jeżeli z litym drewnem to za dużo kłopotu to kup deskę parkietową (typu deska barlinecka) przynajmniej będzie faktycznie drewno na wierzchu, które można później cyklinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest wątek dla osób, które zdecydowały się na panele i szukają informacji na ich temat, a nie wątek dotyczący "nawracania" na drewno.

Naczytałam się o desce barlineckiej i jej grubości, co poddaje w wątpliwość możliwość jej cyklinowania - no może raz się da. Są też panele, w których wzór powtarza się chyba w co 60-tej sztuce, więc też nie jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zamierza nawracać :-) raczej staram się powiedzieć że wybór nie koniecznie musi być tylko między litą deską a panelem. Między nimi jest jeszcze panel drewniany - coś pośredniego. Wychodzę z założenia że miło się otaczać ładnymi i praktycznymi przedmiotami a podłoga to jeden z najważniejszych elementów w domu. Chyba się zgodzisz Spirea?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrzedomowe, ja zakładam, że zaglądający przez analizę "a może panel drewniany?" ma już za sobą. Zgadzam się, żeby otaczać się ładnymi i praktycznymi przedmiotami, dlatego wybrałam panele dobrej jakości - Quick Step i ładne - idealnie biały Dąb Biały Passionata. Oczywiście, że drewno jest ładne. Ja osobiście od początku nie brałam go pod uwagę:

a. mam wszędzie podłogówkę i nie chcę stresować się, czy rozeschnie się czy nie (można niestety obejrzeć parę przykładów u osób w dziennikach na forum, co pewnie nie potwierdza reguły, jednak ja nie chcę ryzykować

b. nie chcę mieć problemu z wgnieceniami w drewnie (koledze spadł pasek i metalowa sprzączka uszkodziła drewno, dziecko bawiło się czymś ciężkim i też są wgłębienia)

c. koszt - fakt, że finalnie wzięłam panele z wyższej półki, które powoli może zbliżają się do ceny drewna nawet. Jednak panele położyliśmy we własnym zakresie (na razie 2 pokoje w 1 dzień), co w rachunku ekonomicznym przemawia na korzyść paneli

d. mój i męża gust to raczej stal i beton niż drewno, więc w ogóle drewna nie braliśmy pod uwagę, poza zrobieniem drewnianych stopni na schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W najbliższym czasie będe kładł u siebie panele (około 80 m2). Wybrałem Kronopol Dąb Labrador AC5 10mm Zachęcił mnie wygląd, wysoka klasa ścieralności i grubość. Zastanawia mnie jednak ich cena, około 40 zł za m2 (w internecie, gdyż w sklepach 63 zł). Czy te panele są warte zakupu, macie jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele za 40zł to pewnie laminowane i na dodatek te z internetu prawdopodobnie są robione dla wielkich sieciówek. Czy są warte zakupu? Moim zdaniem takie oszczędności (szczególnie na 80m2) zawsze później generują dodatkowe koszty lepiej zainwestować trochę więcej i mieć prawdziwe panele drewniane. Znajdziesz fajną podłogę bukową czy dębową już od około 100 -120 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska jest jak najbardziej ok, ale niestety 3 razy droższa (w cenę 40 paru zł mam wliczony montaż jeśli chodzi o panele). Równie dobrze mógłbym wszystko kupować do domu o klasę lepszą i zapłaciłbym za wykończenie np. 200% więcej niż planowałem. ;)

 

Interesuje mnie właśnie opinia jak te panele Kronopola się spisują, czy w ogóle warto na to patrzeć czy może rozejrzeć się za inną firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy panele Kronopol Dąb Calvados - 10mm i jeśli chodzi o jakość typu stuki itp. chodzenie po nich, odgłosy itd. to musze powiedzieć, że są super. My płaciliśmy coś koło 50zł/m2.

Chodzi się po nich jak po deskach, są jakby takie miękkie i bardzo ciche. Nie ma tego odgłosu stukotu jak przy panelach cienszych. Jeśli o to chodzi to naprawdę mogę polecić i napisać, że tu grubość zdaje egzamin i warto za nią zapłacić.

 

Na minus jest rysowanie się ale to chyba wina koloru. Wszystkie panele się pewnie rysują tylko na tych jasnych nie widać. My mamy dość ciemne i widać małe ryski. To nie są wgłębienia tylko takie ślady np. od przesuwania kanapy czy odkurzacza, jak mu coś twardego podleci pod szczotkę. Ogólnie tego nie widać, trzeba się przyjrzeć pod światło.

 

Z osób, które nas odwiedzają - rodzina, znajomi - każdy jest zachwycony tą podłogą.

 

Sama deska podłogowa sosnowa może i kosztuje mniej lub podobnie ale wierz mi, jest o wiele gorsza. Na pewno ładniej wygląda, można ją odnowić ale jest strasznie, strasznie miękka. Mieliśmy w pierwszym mieszkaniu i to był koszmar!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o kolekcję Egger Floorline/Modern Woodstock (jasne i ciemne) - ktoś wie dlaczego są wycofywane? Może wikula7, bo widziałem, że też miałes je w ofercie? Coś z nimi "nie teges"?

 

Jestem prawie zdecydowany na Classena City Listone Bianco i Colorado, ale szukam alternatywy w tym samym dekorze i polecany Egger akurat coś takiego posiada(ł)...

 

Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, pytasz chyba o wenge passionata. Ktoś na forum ją ma - wrzuć w wyszukiwarkę i powinnaś trafić na zdjęcia. Wygląda na nich bardzo ładnie. Właścicielka była chyba też zadowolona. Na żywo nie zrobiło jednak na mnie wrażenia. Tak jak sporo innych modeli QS, które faktycznie sprawiają złudzenie drewna, to te wydawały mi się bardziej sztuczne. Chciałam jasne panele i poszłam w całkowita biel - wzięłam Voque Dąb Biały Passionata. Jeśli chcesz zobaczyć w większym kawałku, to próbki kilku sztuk połączonych są w Belpolu na Bielanach. Można za kaucją pożyczyć do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...