Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

najlepszą cenę dostałam w Belpolu na Olsztyńskiej (za Meblami Polonia). Płaciłam 105 zł/m2. Nie planowałam tyle wydać, ale się w nich zakochałam :) Do dzieci wzięlismy Classic Teak Biały Bielony - też jasne, ale takie rozmazane - wyszły coś ok. 60zł i jeszcze Elite na dół do pokoju za coś ok. 70zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miśka-ja chcę białe, a te o których piszesz są z beżowymi przecierkami.

Ja tylko zastanawiam się nad jedną rzeczą. No coraz bardziej napalam się na panele Spirei . Ale jak mam wydać stówę za mkw paneli-to czy nie skusić się na fornirowaną podłogę, o taką

http://www.rynekpodlog.pl/product/tarkett/jesion-design-bialy-viva-2-strip/podlogi-fornirowane/210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, ceny ze Swiata Paneli są podawane z vat-em 8% (zajrzyj do regulaminu), czyli wychodzi z vat-em 23% 112,74 zł. Montaż niby bezpłatny, ale płaci się za listwy od 100 zł. Kiedyś czytałam, że w takich ofertach potem okazuje się, że zużywają więcej materiału, żeby więcej sprzedać. Poza tym, jeśli dobrze sprawdziłam, to można dochodzić zwrotu VAT z faktur za panele, więc zejdę z ceną niżej. Panele montujemy sami, tzn. mąż ze szwagrem. Pierwsze dwa pokoje poszły im świetnie. Zostało jeszcze 60m2 :)

Białe mam kupione na cżęść pomieszczeń, musze dokupić jeszcze na kolejne dwa (miały być kładzione ratami, a będzie wszystko montowane najwcześniej pod koniec czerwca).

 

Co do ceny, to też miałam myśl, ze skoro tyle kosztuje panel, to może iść w drewno. Jednak, jak pisałam wyżej, wybór paneli nie był u nas podyktowany jedynie ceną. Poza tym, te białe są tak ładne, że nie chciałabym żadnego drewna. Oczywiście można pomalowac na biało dechy, ale więcej roboty i więcej pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka-ja chcę białe, a te o których piszesz są z beżowymi przecierkami.

Ja tylko zastanawiam się nad jedną rzeczą. No coraz bardziej napalam się na panele Spirei . Ale jak mam wydać stówę za mkw paneli-to czy nie skusić się na fornirowaną podłogę, o taką

http://www.rynekpodlog.pl/product/tarkett/jesion-design-bialy-viva-2-strip/podlogi-fornirowane/210

 

No to balterio już bielszych nie ma. Natomiast co do samych paneli, to są warte swojej ceny - jasne, mozesz kupić i za 30 zl, ale wtedy będziesz wymieniac za 2-3 lata, bo się zniszczą. Na podlodze nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio,

tej podłogi fornirowanej - identycznie jak paneli - nie możesz cyklinować... Kiedy się zniszczy, jest do wymiany. Panele np. Balterio są grubsze niż zalinkowany Tarkett ;)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o kolekcję Egger Floorline/Modern Woodstock (jasne i ciemne) - ktoś wie dlaczego są wycofywane?

 

Może się nie sprzedają? Gdyby było z nimi cos poważnego nie tak, bo musiałaby być informacja w mediach i na stronie producenta. A jeśli nie ma, to raczej nie są groźne dla zdrowia ani nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a czy ktoś miał okazję widzieć na żywo ułozone panele drewniane bielone

http://www.barlinek.com.pl/smaki_zycia/product,dab-pannacotta-grande,36,specifications.html

 

szukam materiału do aranżacji skandynawskiej, a zależy mi na panelu, ale z warstwą drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milady, zazwyczaj podłogi z naturalnych surowców, takie jak lite drewno, panele drewniane czy też parkiety układa się w kierunku okna. Często nawet jeżeli długie i wąskie pomieszczenie wymaga optycznego poszerzenia. Ułożenie paneli w kierunku okna zawsze pięknie wydobywa ich naturalny rysunek, strukturę i barwę. Ułożenie paneli drewnianych w odmiennych kierunkach wygląda dobrze, jeżeli np. korytarz główny wyłozony jest gresem lub innym materiałem niż drewno i odchodza od niego w róznych kierunkach pokoje; wtedy za drzwiami poszczególnych pokoi można ułożyć panele w dogodnych kierunkach, aby pobawić się optyką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Ja właśnie będę brać takie z kolekcji Modern Woodstock (ew. Woodstick). Na teraz kupiłem po jednek paczce, by sobie pooglądać, poukładać w różnych miejscach, zrobić testy wytrzymałości i... podobierać kolorystycznie inne materiały. Choć moja ocena niewiele ma wspólnego z oceną użytkownika, to mogę powiedzieć, że panele prezentują się dobrze i chyba będą trafnym wyborem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...