Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Peterek, folia bezdyskusyjnie musi być! Gąbki nie chciałem dawać, bo mam super wygładzone wylewki z miksokreta. Nie chciałem do czasu, gdy ekipa mi rozłożyła parę paneli na samej folii i kazała się po nich przejść... Słychać było każde "zgrzytnięcie" ziarenka piasku i było cholernie głośno. W efekcie zdecydowałem się na gąbkę 2 mm, zresztą podłogówka była zaprojektowana na takie warunki (pod panele=ciut gęściej rurki). Tak jak napisałem, jeszcze nie mieszkam to nie wiem jak będzie w praktyce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafałek, nie wiem co tak chrupiało i zgrzytało, może piasek, a może panele jakoś trą przez folię po podłożu jak się chodzi? :o Najpierw wyodkurzałem, później rozłożyli czystą żółtą folię, później parę paneli systemu "klik-klak", przeszedłem po podłodze i wyraźnie coś chrupiało, zgrzytało i stukało... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie folii (jeśli można się podczepić do wątku ;) ).

W którą właściwie stronę izoluje folia. Czy

1. Zabezpiecza panele od spodu od EWENTUALNEJ wilgoci posadzki

2. Zabezpiecza posadzkę przed wylaną wodą na panele :)

Pierwszy powód jest rozsądny ale ja mam pod szlichtą położone styropian i folię więc nie wiem czy jest potrzeba dodatkowej folii pod panele

Z kolei woda wylana na panele zamiast wsiąknąć w posadzkę (no i oczywiście w panele niestety) natknęła by się na folię i zawilgocenie trwałoby dużo dłużej narażając panele na zniszczenie od spodu.

Trochę teoretyzuję, ale trochę mnie jednak zaskoczyła teza fachowców w sklepach o bezwzględnej konieczności kładzenia foili, bez względu na podłoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Witex (akurat III klasa):

- bardzo latwo sie zarysowuja

- latwo uszkadzaja sie przy upuszczeniu nawet w miare lekkich przedmiotow (popielniczka)

- moje akurat mialy jasniejsze przebarwienia. Zauwazylam je dopiero po ulozeniu i chociaz uwzgledniono mi reklamacje to nie chce mi sie rozbierac kilkudziecieciu metrow kwadr. i musialam pozaslaniac dywanikami.

Natomiast polecam te zielone plyty pod panele. W porownaniu z gabka, ktora mialam wtedy sa bardzo dobre - naprawde nie stukaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niczym, pod warunkiem że porównujesz barlinek do paneli pokrytych fornirem i na warstwie nośnej z drewna. Jeśli porównujesz do paneli z promocji na tekturze z laminatem imitującym drewno, to oczywiście deska jest lepsza. Znowuż deska barlinecka przegrywa ze zwykłym parkietem, choć cenowo czasem jest dużo droższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam jak to jest, że jednym panele się rysują a innym nie. To że panel napęcznieje po wodzie to norma i czemu się temu dziwić. Przecież to taka lepsza tektura. Zresztą wszędzie w poradach jak czyścić mówi się wyraźnie, że szmatka do przecierania może być co najwyżej wilgotna...

 

Jestem zdania, że wszystkie panele się rysują tylko na jednych rysy widać, na innych nie.

Przykład: mam ciemne(burgund) i jasne(buk) panele tej samej firmy w różnych pomieszczeniach, które są użytkowane z podobną intensywnością.

Na tych ciemnych widać (i to dosyć mocno) ślady użytkowania a na jasnych nie - ale to nie znaczy, że ich nie ma - SĄ - takie same jak na ciemnych, tylko nie rzucają sie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym domu bardzo chciałam mieć deski, ale ze wzgledu na cene zrezygnowałam .

Położyłam panele Classena AC4 (sosna południowa woskowana na dole i pinia sakramento na górze domu)

Efekt jest wspaniały , piekne kolory, nic złego tez sie z nimi nie dzieje - nie widac zarysowań, nie ma szpar.

Zdecydowanie polecam panele tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam od roku Kaindla Big Foot AC4 wyglądające jak dębowy parkiet i takie z ciemnego drzewa w sypialni. Wygląd wspaniały, wszyscy pytają ile zapłaciłem za parkiet i nie wierzą, że to panele. Chciałem polepszyć efekt i aby uzyskać wygląd prawdziwego parkietu układałem je po przekątnej salonu, wtedy klepki ze wzoru wychodzą wzdłuż wejścia a nie po przekątnej (kto widział ten wie o co chodzi). W pozostałej częsci domu mam Kronopola i generalnie nie narzekam. Ale to dopiero rok. Acha, sam układałem i zapewniam, że nie z oszczędności ale po prostu jestem pewien wykonania. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam układałem i zapewniam, że nie z oszczędności ale po prostu jestem pewien wykonania. Pozdr

Ja również z tego powodu przymierzam się do samodzielnego układania. Dla ułatwienia wybrałem panele zatrzaskowe classena (choć jeszcze nie kupiłem, waham się odnośnie koloru). Jeśli możesz podzielić się wrażeniami z układania to chętnie poczytam (bo instruktaże oficjalne z grubsza przeczytałem w necie).

:)

No i ponawiam pytanie z tego wątku, na które nie doczekałem się odpowiedzi:

W którą właściwie stronę izoluje folia. Czy

1. Zabezpiecza panele od spodu od EWENTUALNEJ wilgoci posadzki

2. Zabezpiecza posadzkę przed wylaną wodą na panele

Pierwszy powód jest rozsądny ale ja mam pod szlichtą położone styropian i folię więc nie wiem czy jest potrzeba dodatkowej folii pod panele

Z kolei woda wylana na panele zamiast wsiąknąć w posadzkę natknęła by się na folię i zawilgocenie trwałoby dużo dłużej narażając panele na zniszczenie od spodu.

Trochę teoretyzuję, ale trochę mnie jednak zaskoczyła teza fachowców w sklepach o bezwzględnej konieczności kładzenia foili, bez względu na podłoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...