Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybrałam panele z jednego powodu - mówi się o wytrzymałości 30-letniej parkietu i mogę się z tym zgodzić, bo nie mam doświadczenia.

 

Ale osobiście wolę panele, i to w miarę tanie, z jednego powodu - po kilku latach ściągam je, bez żalu wyrzucam i wymieniam na inne, zmieniając wystrój pokoju.

 

Aktualnie mam z Kronopolu (mimo, że czyałam nieprzychylne opinie na ich temat) klon karelia - bo bardzo mi się podobał. I nawet, jak posłużą mi 5 lat, to za tą cenę (poniżej 30 zł/m2) będzie warto. A mam je w sypialni, to spodziewam się jednak dłużej. Montaż był szybki - byłam pomocnikiem męża, ułożyliśmy to raz-dwa.

 

Mało tego - przymierzam się teraz do wiązu kanadyjskiego tej samej firmy (8 mm AC3) i tez mam nadzieję, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie w poprzednim domu miałem panele kronopolu wiśnia czy jakos tak i jesteśmy z (byliśmy) :) z żona zadowoleni jeżeli chodzi o sprawy techniczne(szpary, głośność, itp), ale niestety nie da rady ich umyć tak aby nie było smug i nie pomagał żaden preparat, czy ajaxy, cify gify, czy nawet pergo do paneli.

Żeby nie było smug pod światło należy po umyciu przetrzeć suchą szmatą całą podłogę żeby zetrzeć taki jakby nalot. Koszmar.

Niestety nie jest porawdą że pies to zarysuje, czego nie można powiedzieć o schodach dębowych, rysy jak ch....ra :). Pies ok 40kg

Niemniej jednak w przyszłym domu w salonie i górnym hallu będzie parkiet, a w sypialniach panele i to do 30zł/m2. Zdały egzamin u mnie znakomicie.

Aha jeżeli nie chcecie być niewolnikiem sprzątania, to na naszym przykładzie odradzam modne? i piękne(np. dla nas) podłogi ciemne. Chcąc mieć ładną i czystą podłogę trzeba ją myć co drugi najdalej dzień, co może być upierdliwe.

Podsumowując miałem w domu ok 200m2 paneli najtańszych firm i nie można powiedzieć że były do duszy, nie ma moim zdaniem lepszej alternatywy za 25zł/m2 i uważam że panel za 200zł/m2 na pewno nie jest 8 razy lepszy. Kwestia estetyki i tego na co nas stać, ponieważ lepiej się czujemy mając rzeczy droższe niż tańsze.

ale przynudziłem sorki :)

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Ja zakupiłem panele Classen Prima Buk w Bel Pol pod koniec czerwca tego roku. Po montażu zauważyłem że łączenie (bezklejowe) odstaje od powierzchni panela to tak jak tarka na całej powierzchni podłogi. Zgłosiłem reklamację, niedość że otrzymałem odpowiedz dopiero po interwencji u przedstawiciela i to po 17 dniach, to była to odpowiedz negatywna: Pani od reklamacji nie dość że nie zrozumiała co jest przedmiotem mojej reklamacji to jeszcze jako uzasadnienie podaje iz wszelkie wady muszą zostać wykryte przed montażem !!! A niby jak miałem wykryć taką wadę nie montując panelii? Zresztą zauważyłem ją dopiero po montażu. Zgłoszę teraz odwołanie, a o rezultatach mojej walki będę informował szanownych forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakupiłem panele Classen Prima Buk w Bel Pol pod koniec czerwca tego roku. Po montażu zauważyłem że łączenie (bezklejowe) odstaje od powierzchni panela to tak jak tarka na całej powierzchni podłogi. Zgłosiłem reklamację, niedość że otrzymałem odpowiedz dopiero po interwencji u przedstawiciela i to po 17 dniach, to była to odpowiedz negatywna: Pani od reklamacji nie dość że nie zrozumiała co jest przedmiotem mojej reklamacji to jeszcze jako uzasadnienie podaje iz wszelkie wady muszą zostać wykryte przed montażem !!! A niby jak miałem wykryć taką wadę nie montując panelii? Zresztą zauważyłem ją dopiero po montażu. Zgłoszę teraz odwołanie, a o rezultatach mojej walki będę informował szanownych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciciałbym położyć parkiet ale... nie mam kasy i położę na razie panele. Piszecie, żeby zrobić podłogę z desek. Nawet jeśli kupicie deski w cenie tanich paneli (co raczej jest niewykonalne), to i tak dojdą koszty dodatkowe które podnoszą ową niską cenę. Panel click to tylko panel i pianka. Listwy kłądziemy w obu przypadkach więc tego nie ma co liczyć.

 

Panele traktuję jako podłogę przejściową. Potem może się dorobię czegoś lepszego.

U nas miało być podobnie: parkiet.

Jednak z podobnych względów zamówiliśmy parkiet do salonu i holu na poddaszu (aby grało z dębowymi schodami :wink: ), natomiast w sypialniach, gabinecie i dzicięcym chyba na razie będa panele. Powód: różnica w cenie to kilka tysięcy zł pomiędzy panelami a parkietem (nawet najtańszym: rustikal 250x70x16). Parkiet będzie kosztował ok 50 zł/m2 brutto + grunt+klej+lakier+układanie i cyklinowanie = ok 100 zł/m2.

Te kilka tysięcy na finiszu budowy to dużo (przynajmniej dla nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma panele na ogrzewaniu podłogowym i jak to się sprawuje? Ja zamierzam to zrobić bo w lecie nie lubie zimnych podłóg pod nóżkami. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania?

Mam to samo pytanie. Panele mają być tylko w sypialniach a szczególnie tam powinno być ciepło w nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele to świetny wynalazek. Spójrzcie na to od tej strony:

Ściany się brudzą, rysują lub po prostu po pewnym czasie, trzeba w domu "coś zmienić w wyglądzie" (Panie odwiedzające forum pewnie mogą coś na ten temat więcej powiedzieć :D ). Panele (materiał+robocizna+wygląd) są naprawdę konkurencyjne w porównaniu z innymi wykończeniami podłogi (tylko nie wyjeżdżać mi tu z linoleum :evil: :D :wink: ). Nikt jakoś wcześniej o tym nie wspominał - jak mi się porysują lub znudzą to po paru latach po prostu je wyrzucę i kupię sobie nowe. Zdjęcie click'anych paneli i położenie nowych to chwila roboty, wysiłek żaden, wydatek stosunkowo niewielki, - a odpady podobno ekologiczne :D . Wydaje mi się, że to jest właśnie ta najważniejsza zaleta paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele to świetny wynalazek. Spójrzcie na to od tej strony:

Ściany się brudzą, rysują lub po prostu po pewnym czasie, trzeba w domu "coś zmienić w wyglądzie" (Panie odwiedzające forum pewnie mogą coś na ten temat więcej powiedzieć :D ). Panele (materiał+robocizna+wygląd) są naprawdę konkurencyjne w porównaniu z innymi wykończeniami podłogi (tylko nie wyjeżdżać mi tu z linoleum :evil: :D :wink: ). Nikt jakoś wcześniej o tym nie wspominał - jak mi się porysują lub znudzą to po paru latach po prostu je wyrzucę i kupię sobie nowe. Zdjęcie click'anych paneli i położenie nowych to chwila roboty, wysiłek żaden, wydatek stosunkowo niewielki, - a odpady podobno ekologiczne :D . Wydaje mi się, że to jest właśnie ta najważniejsza zaleta paneli.

Właśnie andk !!! z takim założeniem chce to połozyć w salonie. Płytki przy podłogówce przyjemne w zimie ale latem nie bardzo mimo tego że praktyczne, barlinecka czy inna drewniana odpada ze względu na izolacyjnośc a panel już bardziej się nadaje i po jakimś czasie mogę to sobie wymienić tylko, że podobno przy podłogówce się to klei a to już może być problem bo zrywać to co jakiś czas brrr więc moje pytanie jak wyżej co do praktyczności przy ogrzewaniu podłogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma PERGO za 100 letnią gwarancją? Jesli tak to ile kosztowało położenie?

Ja mam Pergo (Oryginal) i jestem nimi zachwycona, są SUPER...pod każdym względem!

A gwarancja

dożywotnia, hmm..można się śmiać ale firma taką daje.

Położenie kosztowało wtedy tyle ile każdych paneli na cliki, chyba 10zł za m2 ( 5 lat temu).

Ale to bardzo prosta robota i teraz położyłabym je sama.

I uwaga!!!...zanim zaczniesz układać podłogę z Pergo bezklejowych,

baaardzo dokładnie przeczytaj instrukcję układania...to ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gwarancja

dożywotnia, hmm..można się śmiać ale firma taką daje.

Położenie kosztowało wtedy tyle ile każdych paneli na cliki, chyba 10zł za m2 ( 5 lat temu).

Ale to bardzo prosta robota i teraz położyłabym je sama.

I uwaga!!!...zanim zaczniesz układać podłogę z Pergo bezklejowych,

baaardzo dokładnie przeczytaj instrukcję układania...to ważne!

 

A czy gwarancje nie jest dawana tylko przy ich montarzu?

Co takiego dziwnego pisze w tej instrukcji? Tak ogólnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie jest zależna od montażu , możesz to zrobić sam.

 

Instrukcja montażu jest jasna, pod warunkiem,że rozumie się słowa:

" pioro, wpust i ...od lewej strony"

......dosłownie, tylko tyle trzeba rozumieć :D, a niektorzy mają z tym problem!

 

Jak dobrze położysz pierwsze deski, dalsze składa się łatwo i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy zrobił w cłym domu panele + orzewanie podłogowe i jest bardzo zadowolony. Ma już dwa sezony i nie narzeka. Tyle wiem.

 

Ja z kolei przeciw panelom mam jedynie ich głuchy stukot przy chodzeniu. Przypuszczalnie powinno się je kłaść na gąbkę wygłuszjącą, co nie zawsze jest praktykowane. Może ktoś mnie oświeci na co powinnam zwrócić uwagę? U mnie też na dole będzie parkiet (jak starczy kasy), w sypialniach panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem deski barlineckiej - kiedys byłem napalony- do czasu gdy sprzedawca popukał kilka razy długopisem w taką deskę. Jak można się domyślić widoczne były wgłębienia i zarysowania. I coś takiego mam kłaść w domu? I jeszcze cena - kosmos w porównaniu do paneli. Deskę barlinecką teoretycznie cyklinować 3 razy- strach na to wjeżdzać maszyną nawet raz. Ja w pokoju dziecka mam panele do czasu aż nie podrośnie na tyle by zmienić podłogę na parkiet a w salonie mam parkiet 77 zł / m2 do tego wszystkie koszty położenia 90 zł m@. Razem 167 zł m2 za dobry parkiet- deska egzotyczna (Yellow Ballau) Deska barlinecka sama kosztuje niewiele mniej plus folia i pianka lub płyty przy bardziej nierównych podłogach. Deska się po prostu nie opłaca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po położeniu paneli należy nasączyć wszystkie połączenia specjalnym środkiem (olej +wosk). Jest przy tym sporo zabawy, bo należy dosłownie wetrzeć ten płyn w każdą szparkę, ale się opłaca. U mnie od 4 lat nic nie napuchło, a nieraz dzieci porozlewały wodę. Czyszczę panele normalnym mopem i nie przejmuję się nadmiarem wody.

Myślę, że klej też ma jakieś właściwości impregnacyjne, dlatego nie polecam "klików". Acha, mam KRONOPOL - buk, wygląda na nieporysowany. Należało tylko przed położeniem rozłożyć wszystkie deski, bo jedna paczka okazała się bardziej matowa niż reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...