Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?


CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 750
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za uwagi dotyczące wydłużenia czasu pracy spryskiwaczy.Teraz proszę o o opinie na temat przypuszczalnych przyczyn nieprawidłowości jakie pojawiły się w moim systemie.Mam 8 sekcji - jeśli testowo włączę je na komputerze ręcznie,to przejdą wszystkie,ale jeśli załączą się zgodnie z programem to po przejściu 2 sekcji zostanie wyłączony hydrofor i jeśli włączę go ponownie to przejdą następne a pod koniec 8 sekcji hydrofor znów zostanie wyłączony.Oczekuję wizyty ogrodnika razem z elektrykiem i dobrze było by wiedzieć czego od nich wymagać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuje firmy która wykona mi projekt nawadniania ale jednocześnie przyjedzie i zmierzy ciśnienia i itp.Chciałabym we własnym zakresie wykonać nawadnianie ale muszę mieć projekt-mam ok.40arów -koszt jednorazowy nie jest dla mnie. cena od 8-20zł mnie w chwili obecnej przerasta ale jak stopniowo będę zakładała ogród to mogłabym mieć i nawadnianie kawałkami.

Może znacie jakaś firmę z tego terenu?która coś takiego wykona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych powiem, że castorama przynajmniej ta przy C H Targówek nie robi już projektów - byłam wczoraj i tak mi powiedziano....

 

 

a z tej gardeny to jesteś zadowolony?

 

Qurcze tam kilka stron wcześniej pisali o niej niezbyt dobrze, więc w sumie to nie wiem... :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czesc

nawadnianie ogrodu chce robic samodzielnie i na raty, na poczatek tuje rosnace (w odstepie 80cm od siebie) wzdluz ogrodzenia

patrzac od studni w rogu dzialki, tych tuj sa w sumie dwa rzedy po 60-70m kazdy

czy to podlewac najlepiej? wystarczy zwykla linia kroplujaca (np. taka: http://www.irriga.com/ogrody/drip_line.php) czy tez moze linia z kompensacja cisnienia?

tuje sa posadzone w rozstawie 80cm - linia kroplujaca powinna miec dziurki w takim samym rozstawie? typowo jest chyba 30-40cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawadniania tuj nie robiłem i bym nie robił bo najważniejsze są trzy pierwsze lata aby wytworzył się silny system korzeniowy i w tym czasie nawadniam bardzo głęboko zwykłym wężem aby korzenie sięgały jak naj głębiej a potem rośliny dadzą sobie radę

 

jakbym mial 20szt. tuj to raz na jakis czas moglbym je wszystkie obskoczyc z wezem stojac przy kazdej 2minuty, ale jak jest ich np. 120szt. to jednak sklaniam sie ku linii kroplujacej - aby wytworzyl sie silny system korzeniowy moge odpalac to nawadnianie raz na kilka dni ale na dluzej

tak wiec prosze o odpowiedz na mojego wczesniejszego maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje brabanty, a mam ich nie mniej niz Wy, podlewalem tylko w pierwszym roku, raz po posadzeniu i moze latem ze trzy razy. Zyja, maja sie dobrze. Ale jesli jednak nawadnianie jest konieczne to proponuje najtanszego T-Tape za 35 groszy m.b. Czy zalozysz takie tasmy czy inne to i tak myszy potna, a zawsze mniej boli kiedy co roku trzeba wydac kilkadziesiat zlotych niz kilkaset.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to sam żadna filozofia,w Castoramie wypożyczyłem zgrzewarkę do rur (za 1 dobę nie pobierają żadnej opłaty)

 

 

a Ty już bardziej sobie życia nie mogłeś utrudnić - zgrzewarka do rura do robienia podlewania :lol: pomijam wyrzucenie kasy w błoto na gardene

 

można zrobić to i taniej i łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a Ty już bardziej sobie życia nie mogłeś utrudnić - zgrzewarka do rura do robienia podlewania :lol: pomijam wyrzucenie kasy w błoto na gardene

 

można zrobić to i taniej i łatwiej

A to co widać na zdjęciu kilka postów wyżej to niby z czego miałem zrobić z tej cienkiej rurki do nawadniania i jak z nią połączyć elektrozawory,a potem wyprowadzić przez posadzkę i fundament na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a Ty już bardziej sobie życia nie mogłeś utrudnić - zgrzewarka do rura do robienia podlewania :lol: pomijam wyrzucenie kasy w błoto na gardene

 

można zrobić to i taniej i łatwiej

A to co widać na zdjęciu kilka postów wyżej to niby z czego miałem zrobić z tej cienkiej rurki do nawadniania i jak z nią połączyć elektrozawory,a potem wyprowadzić przez posadzkę i fundament na zewnątrz

 

hmm. .. długo bym myślał ale bym nie wpadł na pomysł umieścić

elektrozawory w domu i od nich rury ciągnąć przez posadzkę :o

 

ktoś Cię kolego mocno wpuścił w maliny tego się tak nie robi .... a jak zapragniesz mieć dodatkową sekcję to co ? :D

 

Filozofia tego jest taka wychodzisz obojętnie skąd jedną rurą na zewnątrz nazwijmy ją magistralą główną :) + ewentualnie kable od sterownika jeśli chcesz mieć wew i wsio

 

i albo ją prowadzisz do jednej skrzynki albo rozgałęziasz ją do wielu skrzynek i w nich umieszczasz elektrozawory

 

unikasz przez to :

 

1. jakiegoś idiotycznego klejenia rur - wszystko na złączkach

2. n x PLN na dublowanie rur

3. n x h twojej pracy

4. masz system otwarty na rozbudowę

5. nie szpecisz ściany instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a Ty już bardziej sobie życia nie mogłeś utrudnić - zgrzewarka do rura do robienia podlewania :lol: pomijam wyrzucenie kasy w błoto na gardene

 

można zrobić to i taniej i łatwiej

A to co widać na zdjęciu kilka postów wyżej to niby z czego miałem zrobić z tej cienkiej rurki do nawadniania i jak z nią połączyć elektrozawory,a potem wyprowadzić przez posadzkę i fundament na zewnątrz

 

hmm. .. długo bym myślał ale bym nie wpadł na pomysł umieścić

elektrozawory w domu i od nich rury ciągnąć przez posadzkę :o

 

ktoś Cię kolego mocno wpuścił w maliny tego się tak nie robi .... a jak zapragniesz mieć dodatkową sekcję to co ? :D

 

Filozofia tego jest taka wychodzisz obojętnie skąd jedną rurą na zewnątrz nazwijmy ją magistralą główną :) + ewentualnie kable od sterownika jeśli chcesz mieć wew i wsio

 

i albo ją prowadzisz do jednej skrzynki albo rozgałęziasz ją do wielu skrzynek i w nich umieszczasz elektrozawory

 

unikasz przez to :

 

1. jakiegoś idiotycznego klejenia rur - wszystko na złączkach

2. n x PLN na dublowanie rur

3. n x h twojej pracy

4. masz system otwarty na rozbudowę

5. nie szpecisz ściany instalacją

 

fakt..... z reguły z domu wychodzi jedna rurka i kabelki do sterownika, a te wszystkie zabawki daje się na zewnątrz.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...