Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?


CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU



Recommended Posts

My nie zdecydowaliśmy się na system nawadniania właśnie ze względu na cenę podaną przez fachowców - 15.000 zł.... (na ogród na razie 800 m2). Myślałam że będę musiała podlewać w sposób ręczny jeszcze parę lat ale Wy przywróciliście mi nadzieję iż poodkładam trochę i może za rok się uda :-D. A może będę robiła partiami? Wtedy trawa mogłaby być podlewana jeszcze tego roku :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 750
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Projekt, podlewaki i inne urządzenia, wykonanie instalacji, bez pompy.

 

Ja mam ogród o powierzchni ok. 630 m2 i cały system kosztował nas ok. 3 tys pln a do tego 3 dni pracy małżonka plus jakieś 2-3, no może 4 wieczory. W weekendy też nie robił tego od rana do wieczora.

Mąż robił to po raz pierwszy i nie jest jakimś majsterkowiczem. Projekt systemu zrobiła nam firma w której kupowaliśmy sprzęt.

Najważniejszym sprzętem okazał się szpadel do kopania ziemi pod instalację elektryczną - wygodniej się nim kopało ;-). Najtrudniejsze było wykopanie zagłębień pod rury :-)

Kilku sąsiadów ma system podlewania i tylko jednemu robiła firma, pozostali zrobili sobie sami.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogród o powierzchni ok. 630 m2 i cały system kosztował nas ok. 3 tys pln a do tego 3 dni pracy małżonka plus jakieś 2-3, no może 4 wieczory. W weekendy też nie robił tego od rana do wieczora.

Mąż robił to po raz pierwszy i nie jest jakimś majsterkowiczem. Projekt systemu zrobiła nam firma w której kupowaliśmy sprzęt.

Najważniejszym sprzętem okazał się szpadel do kopania ziemi pod instalację elektryczną - wygodniej się nim kopało ;-). Najtrudniejsze było wykopanie zagłębień pod rury :-)

Kilku sąsiadów ma system podlewania i tylko jednemu robiła firma, pozostali zrobili sobie sami.

 

Tamtu

 

A jakiego wybraliście producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy zacząć od dwóch tematów

1) Z czego ma być zasilony system nawadniania ( wodociąg- studnia )

2) Czy dysponujesz może projektem ogrodu nie musi być super interesuje mnie rozmieszczenie domu , podjazdu i orientacyjny układ roślin oczywiście z wymiarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam pytania dotyczące obsługi zaworów Hunter PGV.

1. Jak ustawić cewki, gdy zawory będą już sterowane automatycznie (na razie uruchamiam podlewanie ręcznie przez odkręcenie cewki)? Czy cewka powinna być do końca wkręcona, gdy już będzie sterowana sterownikiem?

2. Do czego służy wystająca śrubka z plastikowym łebkiem? Podejrzewam, że odpowietrzanie albo regulacja przepływu, ale nie nie jestem pewien.

 

Wersja zaworu 1''GW-GW, taki z kwadratową obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnicza śruba zidentyfikowana. Zadzwoniłem do Hunter Polska dowiedziałem się, że jest to śruba do odpowietrzania.

 

Jeżeli jesteśmy przy powietrzu to mam jeszcze pytania:

1. Jak ustawić sterownik/cewkę przy przedmuchiwaniu instalacji kompresorem? Czy odłączyć sterownik, odkręcić cewkę dla odpowietrzanej sekcji i dmuchać?

2. Jak dmuchać? Zwiększyć ciśnienie i otworzyć zawór ("uderzenie ciśnieniowe"), czy otworzyć zawór i włączyć kompresor ("delikatny start")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim określeniem tej śruby ale nie będę dyskutował Przedmuchiwanie instalacji i tak przebiega na dwa etapy pierwszy gdy w instalacji jest jeszcze woda wtedy podłączasz kompresor i dmuchasz w instalację , drugi gdy w instalacji pozostaje jeszcze trochę wody i może zgromadzić się w jakimś miejscu wtedy przedmuchujesz uderzeniowo ale bez przesady i tak jakaś część wody pozostanie w rurach . Przy przedmuchiwaniu instalacji sterownik powinien być już wyłączony ale nie ze względu na to że może się uszkodzić tylko aby po przedmuchaniu instalacji nie załączył się któregoś pięknego dnia, do ręcznego uruchamiania elektrozaworów służą cewki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam pytanko - szykuję się do założenia trawnika (właściwie już 'się zakłada') i systemu nawodnienia. Podstawowe pytanie o pompę. Mam studnię przydomową, głębokość około 7m. W tej chwili pompuje z niej mała pompka 'marketowa' (robi to już 3 lata i jak na 150 zł jest super) ale do nawodnienia potrzebne będzie coś większego. I tu pytanie: czy pompa o mocy 1300W i wydajności około 100l/m ze zbiornikiem 100l wystarczy do systemu na około 1200m2?

 

Pozdrawiam

P.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik hydroforowy ma pewną wadę jeżeli jest membrana to może pęknąć , zajmuje sporo miejsca i powoduje przy poborze wody ciągłe załączanie i wyłączanie pompy ,jeżeli jeszcze nie kupiłeś pompy to może warto zastanowić się nad taki rozwiązaniem jak pompa głębinowa która jest załączana przez sterownik nawadniania odpada wtedy zbiornik a jeżeli już kupiłeś to będzie dobra oczywiście przy tych parametrach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...