Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?


CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 750
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

przymierzam się do wykonania nawodnienia i mam na początek dylemat: gdzie umieścić sterownik, na zewnątrz czy wewnątrz budynku? jeśli na zewnątrz to muszę pociągnąć dodatkowy kabel z zasilaniem (z tym nie ma problemu) i kupić droższy sterownik, jeżeli w budynku to trzeba wiercić w elewacji żeby wyjść kablami do zaworów ale za to sterownik tańszy, dodając koszty kabli to pewnie cenowo wyjdzie podobnie. A jak ma się sprawa jeżeli chodzi o użytkowanie, sterownik w skrzynce razem z zaworami to jakaś upierdliwa sprawa, czy też zagląda się tam od święta i nie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber w takim razie zamieszczam plan ogrodu w formacie jpg jeśli miałby to być inny format to daj mi znać. Ciśnienie na manometrze 3,7 Bar wydajność 10 litrów w 31 sekund. (napełnienie wiaderka) Ciśnienie w lecie i wydajność spada, myślałem aby system oprzeż o zraszacze MP Rotator co o tym myślisz nie wiem jak je rozstawic tutaj i podzielic na sekcje oraz jak ułożyc rury. Jeśli bedziesz w stanie mi pomóć będe Ci bardzo wdzięczny

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd8a24eeb5a284af.html

Edytowane przez ogrodnki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem jeszcze raz z instalatorem i twierdzi, że dysza ustawiona jest tak, że strumień, jest w poziomie, a ewentualne zamoczenie nie powinno być powyżej dolnej części opony (już felga powinna być sucha) - może martwię się na zapas, w końcu samochód używam też gdy pada deszcz lub śnieg, gdy całe podwozie jest w wodzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Planuję zainstalowanie sobie systemu podlewania ogrodu i w związku mam takie pytanko...

 

Woda do podlewania pochodzić będzie ze studni wykopanej 10 od domu, a nawadnianie sterowane będzie za pomocą systemu inteligentnego domu. Czy w takiej sytuacji lepiej umieścić skrzynkę elekrozaworową przy/w domu (będzie trzeba wtedy doprowadzić do domu ze studni wąż z wodą), czy przy studni (będzie trzeba doprowadzić z domu do studni kabel z prądem)...

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pokrycia wąskiego pasa (2,5x12m) lepiej użyć zraszaczy statycznych o krótkim zasięgu, czy może dysz pasmowych? Te pasmowe są mało popularne, przez to że się mniej sprawdzają, czy są mniej popularne przez to ze są mniej popularne?:)

 

U Ciebie można zastosować oba rozwiązania , mała popularność dysz pasmowych wynika z ograniczeń w pokryciu nawadnianego obszaru ,zwykłe dysze są bardziej uniwersalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki amber

trochę poczytałem i mam kolejne pytanie: ze studni mam ciśnienie ok5,5-6bar, przy rurze 20mm, zraszacze statyczne huntera pracują przy 2,1 bara czyli muszę zastosować reduktor, dać go za każdym zaworem czy jeden wspólny przez zaworami?

 

Nie do końca tak jest , podane ciśnienie jest optymalne do pracy tego zraszacza co nie oznacza że przy wyższym nie będzie pracował tym bardziej że nie posiada żadnych elementów ruchomych poza tym ciśnienie dynamiczne jest niższe .

Ja mam pytanie , jakie będą długości rur od zaworu do ostatniego zraszacza bo może się okazać że 20 będzie za mała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...