Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?


CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU



Recommended Posts

Benicio

 

 

własnie czytałam....maj ami przesłac projekt ....Pani mi powiedziała ze to około...moze byc wiecej a i mniej...

 

 

no i nie wiem...zrezygnowac z tego??? bo przeciez mozna to podlac wężem?? :oops: :oops: albo kupic takie podlewajki..no wiesz ustwiasz i ona zrasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 750
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy zrezygnować?

 

Automatyczne nawadnianie ma wiele plusów (oszczędność czasu, chyba też pieniędzy na wode, możliwosć ustawienia optymalnej pory podlewania, ...). U mnie dodatkowo jest dość słabe ciśnienie - w lato popołudniu/wieczorem potrafi spaść nawet do 2 barów, a wtedy woda z węża leci mi na nogi :wink: :-? . A przy systemie uruchomie sobie o 3 rano i mam to w ... :D .

 

Sama oceń czy warto.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile "wykalkulowali". Ja mam wycenę na spryskiwanko tylko trawki na powierzchni ok1600m2 za 4200-4500 zł.

Nie wiem czy się decydować. Na pewno muszę wziąść robociznę, bo u mnie nie ma kto się tym zająć więc to mi na pewno podraża koszty. Zastanawiam się tylko czy taka robocizna nie kosztuje 100% ceny materiałów. :cry: Bo wtedy to się chyba sama wezmę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę o tych kosztach... Najdroższe pewnie są elektrozawory, czujniki, sterowniki, krótko mówiąc - elektronika. Natomast rury sa pewnie najtańcze. Pewnie nie ma większego znaczenia, jak duży jest ogród, bo steronik jest taki sam niezaleznie czy system podlewa 100m2, czy 2000, więc i ceny są zblizone. Jedyne, czego jest mniej w mniejszym ogrodzie to spryskiwacze i rury, chociaż spryskiwaczy tez wcale nie musi być duża różnica, zależy od ich ustawienia, od wielkości dyszy, kąta podlewania itp. Bo np. Marek Mazon (wyżej) pisał, że on przy swoim ogrodzie 400m2 ma 4 elektrozawory, a ja przy moim 1400 mam ich 5. I dlatego kupując ten system, musimy zapłacić za elektrozawory, czujnik deszczu, sterownik, co daje jakąś określoną i mniej więcej taką samą cenę, natomiast ilość spryskiwaczy i rur daje różnice cenowe, jak widać, niewielkie - zależnie od wielkości ogrodu. Dlatego koszt podlewania u Teski i u mnie może być zblizony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdzia

 

 

zadzwoniłam do Pana....no oczywiscie akurat miał dzwonic do mnie :lol: :lol: wiec za wszystko ( nie wiem za co!!!! bo to jego jest praca i nie moze mi udostepnic tych materiałów) 5 tyś. no nie wiem...duzo... :cry:

To jest jakaś tragedia! My dostaliśmy szczegółowy projekt systemu, musieliśmy podać panu gdzie co rośnie, czy jakieś dodatkowe obiekty są na działce (typu szopka) itp., wszystko było wymierzone. Dostaliśmy też spis wszystkich niezbędnych elementów, wyliczonych co do sztuki, z ich kosztami i z podsumowaniem całości. A i tak parę rzeczy dostaliśmy gratis :) Przyjedź do W-wy, to chyba bardziej by Ci się opłaciło. Poważnie, wszystko można spokojnie zapakować do samochodu (nam wszystko na raz weszło do Matiza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdzia

 

pan był u mnie...swoimi krokami policzył metry rozrysował co jest co, gdzie szopa itp.....ale pwoeidział ze zadnego spisu materiałów nie udostepni....no chore.....bo skad mam wiedziec ze wycena pokrywa sie z rzeczywistoscia???? zrezygnowałam....

 

 

Magdzia no chyba zadzwonie.....ogólnie jest nas trójka saiadów chetna do zakupów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...