Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?


CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 750
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, że oni zrobili Ci najniższą wycenę? Sprawdzałeś inne firmy czy poszedłeś za tropem Madzi?

Ja właśnie do nich dzwoniłam i się dowiedziałam, że WYJŚCIE Z POMPY ma duże znaczenie dla przyszłej inwestycji podlewania.

Zasada jest taka: im większa średnica na wyjściu wody przy pompie (ujściu miejskim) tym mniejsze koszty całej instalacji.

To się jakoś przekłada na ciśnienie w rurach,automatyke,sekcje...

Nie wiesz czy to bardzo skomplikowane do ułożenia samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem za bardzo jakie są róznice między liniami kroplującymi a taśmami kroplującymi :oops: , tzn. widzę różnicęna rysuknu i w cenie, ale jełsi chodzi o korzystanie z tych dobrodziejstw to czym one się róznią - czy ktoś może wie i byłby takmiły aby i mnie oświecić.

Podajęlink gdzie sa i linie i taśmy

http://www.ful.cc/rolnictwo/skrypt_pliki/tasmy_kroplujace.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle, gdy czytam forum, wpadam w kompleksy.... że mnie to zawsze chcą naciągnąć na kwoty niebotyczne...

Pierwsza wersja kosztorysu na system automatycznego podlewania to 12 tys (materiał i robocizna). Dostałam projekt działki z naniesionymi liniami i zraszaczami oraz zestawienie materiałów. Gdy oświadczyłam, że mnie na to nie stać, i że nie zrobię tego w tym roku.... oferta zjechała do kwoty 6000?????!!! To i tak dużo w porównaniu do Waszych kosztów. Na pytanie mojego męża co się zmieniło w ofercie dowiedzieliśmy się, że przy zastosowaniu wiekszej ilości mniejszych zraszaczy można prezyzyjniej ustawić miejsca podlewania - ze się w ten sposób zużywa mniej wody, bo jest ona precyzyjnie dozowana. A teraz mamy kilka dużych zraszamy, których pola zasięgu czasami się pokrywają. No i w pierwotnym projekcie mieliśmy mnóstwo linii kroplujących - na wszystkich rabatach. Teraz jest tego dużo mniej, i część zraszaczy podlewa też niektóre rabaty - co podobno niezbyt korzystnie wpływa na rośliny..., a niech tam... System jest firmy Nelson. Dzielę się z Wami moimi doświadczeniami, bo może dla kogoś okaże sie to istotne.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w deszczu ustawiałem rollbordery żeby wytyczyc granice trawników i rabat - niezły fan. I właśnie dzisiaj zaczeli mi robic system. Jakoś tak niewiele tych gadżetów dowieźli. Ostatecznie zdecydowałem się na mioeszane rozwiązanie do rabat na duże linie kroplujące na małe rabatki wkłuwki i doprowadzenie do każdej roślinki.

 

Pzdr

Fugas

 

Teska oznajmij nam tego goscia z Forum zeby nie myslal że słowa można rzucać na wiatr. Niechaj zostana tutaj poważni Forumowicze - Inwestorzy i polecani Wykonawcy a nie jakies chwasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda automatyka jeszcze nia zamontowana ale już leje :D :D :D Teraz jak to zobaczyłem to wiem ża sam bym to zrobił no może z kims do pomocy w jeden-dwa dni.

 

Tylko trzeba wiedziec ile i czego można dawać maksymalnie w jednej sekcji oraz co jakim wydatkiem należy podlewać.

 

Pzdr

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożona wizyta na środe :cry: . Fugas, a głęboko to masz pozakopywane? Poskładać to chyba nie problem, ale co z kopaniem? U mnie jest ok 160 mb żywopłotu do podlania i jakoś sobie nie wyobrażam żebym to miała przekopać? A może to się tylko przysypuje korą (żwirkiem czy jak tam kto wli...)?? Gdzie są te wszystkie rurki? No musi to być jakoś schowane, żeby mi w zime nie pomarzło....

Oświećcie BLONDI!! Please :lol: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury sa zakopane na 1-1,5 szpadla na rabatach eurodrip lezy na ziemi bedzie przysypany kora, rura w rabatach do której beda wkłuwki tez leży na ziemi i bedzie przysypana korą.

 

Tak powinna byc spuszczona woda przynajmniej z zaworow bo w rurach chyba nic sie nie dzieje sa plastikowe wiec troche moga sie rozszerzyc.??

 

Ale zapytam dzisiaj przy odbiorze.

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...