Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?


CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU



Recommended Posts

Warto przemyśleć założenia ogrodu i dopiero decydować się na podlewanie automatyczne. Ale można i taj jak u mnie, gdzie w niektórych miejscach gdzie już były rośliny, ale założenie nie było jeszcze docelowe, doprowadziłem wodę i podlewałem to co było, a później całość przerobiłem pod nowe nasadzenia.

Ja mam podobne zachcianki, podobają mi się czasem rośliny, lub krzewy obok których latami przerchodziłem obojętnie, a później się dwcyduję, że muszę je mieć, ale to chyba normalne, a może nie normalne, kto to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 750
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja u siebie zakopałem wpierw rury pcv i zrobiłem kilka studzienek żeby nie latać z 40 m wężem. To była duża rewolucja i rozkopy, a koszt stosunkowo niewielki (150m rury pe32 plus elementy montażowe - studzienki, zawory, trójniki i kable sterujące). Teraz systematycznie od 3 lat rozbudowuję instalację nawadniającą wraz z rozwojem ogrodu, nie są to jednorazowo duże wydatki a mogę sam decydować co gdzie będzie się podlewać. Mogę jeszcze doradzić żeby kupić wystarczająco "duży" :wink: sterownik bo w miarę rozbudowy ilość obwodów zastraszająco rośnie.

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko, mam tylko zwykły licznik, też myslałam o dodatkowym. A co do studni...hmmm....chyba odległa perspektywa.

A co do nawadniania, to swojej połówki do pomysłu nie przekonałam :( Ach, co tam - najwyżej za dwa lata powiem że to ja z dziećmi jadę na wczasy, a ty drogi mężu kop instalację wodną :D :D :D Cóż, niektórzy tak mają, że zanim sie przekonają do czegoś to muszą sprawę odczuć na własnej skórze. Jednak najważniejsze to chyba przyznać komuś rację nawet po latach :wink: ja to baaardzo lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę z Panem z Droimpexu umówić. Dziś znów miał zadzownić i się umówić i ciągle telefon milczy. Jakoś zaczynam w nich wątpić :cry: .Mam już podniesiony teren, ziemia rozgarnięta, zwalcowana i w sumie czekam juz tylko na nawodnienie, a tu pana jak nie było tak nie ma. Jutro próbuje po raz ostatni i potem szukam kogoś innego.

Czy jeszcze możecie polecić jakąś konkurencje PLEASE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za podlewaniem automatycznym przemawiały dwie sprawy, duża działka 44ary i komary, które się uaktywniały właśnie podszas popdlewania. Zawsze brakowało rąk na oganianie się od insektów. Po drugie po powrocie z pracy nie byliśmy w stanie podlać całego ogródka, wieć podlewało się część, następnego dnia inny kawałek itd. Samą ideę podlewania automatycznego znałem już od pary lat, nawet konsultowałem się z osobą, która takie instalacje robi w ogrodach. poprostu przez kilka lat musiałem dojrzeć do tej decyzj. Teraz nie żałuję podjętego wyzwania. Tworzę moją instalaję powoli, ale sukcesywnie. W tym roku kończę sprawę krzewów to tylko 10 sekcji.

Zamontowałem ok. 400 końcówek zamgławiających one w miarę precyzyjnie podają ok. 2,5-3,5l wody pod każdą roślinę i to im wystarcza. Woda nawet w małej ilości podana codziennie wystarcza. W następnym sezonie planuję zająć się trawnikem to jakieś 25arów do podlania i pewnie kilkanaście sekcji...

Warto się zdecydować na tę inwestycję, ale i nie robić wszystkiego w jeden sezon, szczególnie w dużym ogrodzie może się nie udać. Rozłóżcie to na raty, będzie i taniej i lepiej, bo będzie czas na wzsystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: refresh

Teska masz już nawodnienie?

 

 

nie.... :cry: ale w castoramie robia gratis projekty, i w droimpexie zrobia za 100 zł...moi sasiedzi tak zrobili i wedlug projektu zrobili sami - robili to 2 dni.i wszystko działa.

 

Taka dokladnie jak moja dzialka - materiał 2 tys zł. :lol: wiec moja polowa jest rozwinieta technicznie i na wiosne sami zrobimy.

 

Prosic sie zeby wydac kase nie bede :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: refresh

Teska masz już nawodnienie?

nie.... :cry: ale w castoramie robia gratis projekty, i w droimpexie zrobia za 100 zł...moi sasiedzi tak zrobili i wedlug projektu zrobili sami - robili to 2 dni.i wszystko działa.

Taka dokladnie jak moja dzialka - materiał 2 tys zł. :lol: wiec moja polowa jest rozwinieta technicznie i na wiosne sami zrobimy.

Prosic sie zeby wydac kase nie bede :x

Ja właśnie jestem świeżutko po wykonaniu samodzielnym nawodnienia ogrodu- ok. 1700 m2.

projekt zrobiłem sam opierając się na przewodniku Gardeny. Materiały ( 1900 pln) zamówiłem właśnie w Droimpexie- przysłali Servisco. Kopanie i montaż samodzielny. Wszystko działa. Ludzie nie wiem za co płacić firmie

10 tys pln. Każdy w miarę technicznie "uzdolniony" i przynajmniej z jedną prawą ręką :lol: sobie z tym poradzi po wcześniejszym dobrym przygotowaniu teoretycznym. A więc do dzieła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: refresh

Teska masz już nawodnienie?

nie.... :cry: ale w castoramie robia gratis projekty, i w droimpexie zrobia za 100 zł...moi sasiedzi tak zrobili i wedlug projektu zrobili sami - robili to 2 dni.i wszystko działa.

Taka dokladnie jak moja dzialka - materiał 2 tys zł. :lol: wiec moja polowa jest rozwinieta technicznie i na wiosne sami zrobimy.

Prosic sie zeby wydac kase nie bede :x

Ja właśnie jestem świeżutko po wykonaniu samodzielnym nawodnienia ogrodu- ok. 1700 m2.

projekt zrobiłem sam opierając się na przewodniku Gardeny. Materiały ( 1900 pln) zamówiłem właśnie w Droimpexie- przysłali Servisco. Kopanie i montaż samodzielny. Wszystko działa. Ludzie nie wiem za co płacić firmie

10 tys pln. Każdy w miarę technicznie "uzdolniony" i przynajmniej z jedną prawą ręką :lol: sobie z tym poradzi po wcześniejszym dobrym przygotowaniu teoretycznym. A więc do dzieła.

Pozdrawiam

 

 

i wlasnie tak zrobimy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my też juz postanowilismy, że sami spróbujemy zadziałać. Właśnie jestem na etapie dokładnego mierzenia działki i nanoszenia na nią wszystkich moich planowanych "inwestycji". Mąż jak mu powieziałam jaka jest różnica w cenie robimy-sami a robi-nam-firma zrobił kwadratowe oczy i powiedział, że dołki pokopać i poukładać rurki to on sam zrobi!!!!

Pewnie zjedzie nam sie dłuzej niz planowałam, ale mam nadzieje, ze w tym roku. Póki co ....fachowa literatura w rękę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...