Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC a glina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od 2013 mamy w ofercie osobno urządzenie AQUACOMPLUS [ wszystkie elementy w solidnej obudowie z inteligentnym sterowaniem]

za 2150,00 EUR netto a do tego trzeba dokupić samą rurę PE-40 w cenie 1,9 EUR netto /metr lub PE-25 w cenie 1,50 EUR netto/metr

oraz glikol proporcjonalnie do długości i stężenia jakie chcemy osiągnąć np. koncentrat 10 l kosztuje 60,00 EUR, koncentrat 20 l glikol biodegradowalny] kosztuje 132,00 EUR

 

tak licząc na szybko w "maksymalnie wypasionej" wersji:

Urządzenie AQUACOMPLUS z 200 metrami rury PE 40 i koncentratem glikolu do sporządzenia 50% roztworu [ mniej więcej do -35C]

kosztuje ok. 2700 EUR netto czyli po dzisiejszym kursie: 11 tys PLN netto bez VAT.

Wniosek:

Za cenę rurowego [rehau] można mieć najlepszego możliwego glikolowca, zużywającego tylko 8W energii.

Glikolowiec jest:

1. bezpieczny w eksploatacji, zero "zapaszków" i problemów,

2. komfortowy - inteligentne sterowanie nie wymaga praktycznie żadnej obsługi,

3. tani w zakupie i ale przede wszystkim w eksploatacji

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem rury fi 25 za 1,30 złotego, nie Euro..

 

teoretycznie Klient może sobie sam kupić rurę gdzieś w markecie - nasza rura jest cienkościenna przy zachowaniu pełnej wytrzymałości.

 

Napiszesz coś o tym cud-napędzie co 8 Wat pobiera

oczywiście, chętnie się pochwalę :-)

 

AQUACOMPLUS ma w obudowie wszystkie elementy: wymiennik,naczynie wzbiorcze, sterownik, odpowietrzenie itd.

zasosowaliśmy najlepszą, najbardziej energooszczędną pompę obiegową jaką można obecnie kupić.

Jest to pompa WILO stratos sterowana w oparciu o czujniki temperatury przed i za wymiennikiem.

 

Przy ustawieniach fabrycznych pompa zużywa jedynie 8W energii elektrycznej.

 

w całości, po otwarciu frontu wygląda to tak: http://www.comair.pl/products/COMAIR_AQUACOMPLUS.jpg

link: http://www.comair.pl/products/COMAIR_AQUACOMPLUS.jpg

 

a w połączeniu z centralą wygląda tak: http://www.comair.pl/products/COMAIR_HRUC_plus_AQUACOM.jpg

link: http://www.comair.pl/products/COMAIR_HRUC_plus_AQUACOM.jpg

 

AQUACOMPLUS może pracować z centralami do 550 m3/h

ponieważ ma własne, niezależne sterowanie, może współpracować z każdą centralą [dowolnego producenta]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, jak to, że Re... są niebieskie!

:lol:

Vilo Stratos faktycznie są fajne...

Mają jednak wadę.

Darmo ich jeszcze nie dają.

Tu każda się sprawdza.

 

Ta pełna wytrzymałość to na 2 czy na 3 bar?

:lol:

 

Wiem. Czepiam się.

Przyznaję, że jest to dość ESTETYCZNY sposób rozwiązania problemu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie,że ta rura jest cienkościenna?

 

W centrali firmy COMAIR w Holandii przeprowadzono eksperyment i okazało się, że na 100 m odcinku

uzyski na cienkościennej były nieco lepsze dlatego jest cienkościenna.

Wiem,wiem, zaraz sceptycy wykażą, że w dłuższej perspektywie grubość ścianki nie ma większego znaczenia :-) [ dlatego samej rury nie wciskam na siłę, można kupić inną]

 

Przy okazji tego eksperymentu okazało się, przy jakiej prędkości przepływu glikolu mamy najlepszy stosunek energii włożonej do uzyskanej

co pozwoliło dosyć optymalnie sterować pompą. [ ale można też po swojemu wyregulować]

 

Co do cen:

COMAIR ma taką strategię, że dajemy Klientom naprawdę najlepsze technicznie rozwiązania,

bez żadnego pseudo marketingowego udowadniania, że gorsze [technicznie] jest lepsze [bo tańsze].

 

Dlatego w centralach HRUC mamy wielki, przeciwprądowy, aluminiowy wymiennik [ a nie mały plastikowy]

a w AQUACOMPLUS mamy super energooszczędną pompę i inteligentne sterowanie a nie chińską pompeczkę sterowaną włącz/wyłącz kabelkiem z centrali.

 

A tak na marginesie:

na ceny COMAIR najbardziej narzekają moi Koledzy forumowicze! :-)

żaden z Klientów, którzy zdecydowali się na instalację Uniflexplus+ czy centralę COMAIR HRUC i AQUACOMPLUS+

nie narzekał - okazuje się, że Klienci lubią mieć w domu porządną instalację nawet, jeżeli kosztuje kilka groszy więcej.

 

Jak już pisałem wyżej.

Jeżeli najlepszy na rynku gilkolowiec [ czyli nasz AQUACOMPLUS] nie kosztuje więcej niż rurowiec REHAU

to nie ma co marudzić - Kupująć AQUACOMPLUS Klient dostaje naprawdę porządne rozwiązanie i tego właśnie oczekuje.

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem,ale wasz glikolowiec nie jest najlepszym rozwiązaniem na rynku.Skoro może działać glikolowiec to i może działać rurowy.Przecież nikt w bagnie nie montuje posadzki.Macie jedynie b.dobrą umiejętność przekonania klienta,że to jest dobre.

Najdoskonalszym GWC póki co jest rurowy z wentylacją wyporową.Samo lata i się reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdoskonalszym GWC póki co jest rurowy z wentylacją wyporową.Samo lata i się reguluje

 

z zainteresowaniem czytam wątek o układzie "hybrydowym' rurowego GWC i wentylacji.

jestem pełen szacunku dla tego pomysłu. Z Twoich opisów nydar wynika, że faktycznie rozwiązanie to się nieźle sprawdza w Twoim domu.

 

Nie jest to jednak rozwiązanie "komercyjne" nie wiem więc, czy można porównywać je np. z AQUACOMPLUS.

 

Pisząc "najlepszy glikolowiec" miałem na myśli urządzenia/rozwiązania, które Klient może kupić.

Jest na rynku kilka propozycji glikolowego GWC, znam je wszystkie

i bez żadnej przesady mogę stwierdzić, że AQUACOMPLUS jest najlepszy technicznie.

 

Nie zgadzam się jedynie ze stwierdzeniem, że w każdym miejscu gdzie da się zrobić glikolowca da się też zrobić rurowe GWC.

Taoretycznie da się zrobiś wszystko, ale w praktyce jeżeli grunt jest mokry a poziom wody wysoki, żaden instalator nie chce podjąć się zrobienia rurowego GWC obawiając się reklamacji Klienta w wypadku kłopotów z zalanym rurowcem.

 

Oczywiście jest wielu Forumowiczów, którzy tak jak nydar sami zrobili sobie GWC i są zadowoleni.

jest jednak zasadnicza różnica:

1. oferując produkt do sprzedaży muszę być całkowicie pewien jak to będzie działało u Klienta,

2. rozwiązania "eksperymentalne" są bardzo ciekawe, ale żaden z moich Klientów nie zgodzi się, aby za jego pieniądze robić jakiekolwiek badania, testować nietypowe rozwiązania itd itp.

 

Pisząc, że AQUACOMPLUS jest najlepszym dostępnym glikolowym GWC nie miałem zamiaru

podważyć sukcesów eksperymentu jaki nydar przeprowadza w swoim domu.

Polecam ciekawy wątek na ten temat.

 

papi240 pytał o konkretne rozwiązania z glikolem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bez żadnej przesady mogę stwierdzić, że AQUACOMPLUS jest najlepszy technicznie.

Czytam z sympatią Pana posty, lecz zawsze byłem i nadal jestem przekonany, że sercem systemu jest zawsze wymiennik (nagrzewnica/chłodnica), a nie pompa elektroniczna.

A wasz wymiennik jest raczej mizerny...

Dlatego używanie słów "najlepszy" jest mocno naciągnięte..

Edytowane przez kerado28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam ci nie wróg a przyjaciel.Ty jesteś,,komercyjny" ja samolubny względem swojego portfela i staram się uświadomić portfelom forumowiczów,że komercyjne nie musi być najlepsze. Jeszcze niedawno glikolowiec to była nowinka propagowana przez Adama mk.Dzisiaj stał się komercyjny.

Stawiając dom nawet na bagienku unosimy go na kilkadziesiąt cm .nad poziom darni.W tej przestrzeni można umieścić rurowca.Należy jedynie odizolować termicznie od chudziaka,czy płyty,aby nie wyżerał z niej ciepła ,a brał z dołu.

Powtarzam w kółko .Należy obserwować ,co się dzieje w koło.Latem,jak postawię wiadro wody w cieniu,to na drugi dzień woda jest letnia.Co stoi na przeszkodzie aby do tej roboty nie zagonić zużytego powietrza wentylacyjnego ?Nic .Może oprócz komercji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wasz wymiennik jest raczej mizerny...

 

Na czym opiera się przekonanie, że wymiennik "mizerny"????

 

Faktycznie, dla zapewnienia skutecznej wymiany energii [ szczególnie chłodzenia latem]

potrzebny jest dobry wymiennik. Nasz jest i tak lekko "za duży" w stosunku do obliczeń teoretycznych.

 

Ale pompa decyduje o ważnym dla użytkownika parametrze jakim jest zużycie energii elektrycznej.

Dobra, oszczędna pompa to możliwość uzyskania efektywności energetycznej na poziomie 20

czyli uzyskujemy 20 razy więcej energii niż wkładamy.

Przykład: wkładamy 8W a uzyskujemy 1600 W

 

Poprzednie generacje AQUACOM miały zwykłą pompę zużywającą na 3 biegu nawet 100 W

czyli aż 10 razy więcej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że komercyjne nie musi być najlepsze

 

Dla mnie podział jest prosty:

jest grupa pasjonatów, którzy widzą rzeczy inaczej niż wszyscy,

dla nich produkty komercyjne zawsze są za słabe i za drogie.

Tacy pasjonaci - patrz wymiennik nydara - potrafią zrobić rzeczy innowacyjne, biorąc na siebie ewentualne ryzyko niepowodzenia.

 

jest jednak o wiele większa grupa Klientów, którzy mają szerokie horyzonty i chcą zainwestować np. w rozwiązania energooszczędne,

ale oczekują sprawdzonych, przetestowanych, działających technologii

i dla tej grupy przeznaczone są rozwiązania komercyjne.

 

Czyli: komercyjne jest najlepsze dla normalnego Klienta, a niekomercyjne jest najlepsze dla eksperymentatora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...