Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC a glina


Recommended Posts

Dlatego nie zjechałem z góry na dół tego urządzenia...

:lol:

Urządzenie estetyczne a cena - nie...

Ale...

Jak kto "czuje blusa" to sobie "tymi ręcami" podobne postawi i za sporo mniejszy koszt.

Jak nie ma czasu/zdolności/możliwości - kupuje ten kombajn i śpi spokojnie całe lata.

 

Tacy, którzy wyrzeźbią to sami nie są i nie będą Twoimi klientami.

Bo jak wyrzeźbią to i zamontują.

Jak na razie żaden inwestor nie narzeka na pracę systemu glikolowego GWC, który opisałem ładne kilka lat temu.

Jakoś tak przyjęło się i powoli staje się standartem.

:lol:

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na razie żaden inwestor nie narzeka na pracę systemu glikolowego GWC, który opisałem ładne kilka lat temu.

 

i to jest dla mnie jedyny sensowny miernik jakości/trwałości/ceny/wartości rozwiązania -

jeżeli Klient z perspektywy kilku lat eksploatacji nie narzeka to znaczy że jest bezdyskusyjnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wasz wymiennik jest raczej mizerny...

 

Na czym opiera się przekonanie, że wymiennik "mizerny"????

 

Faktycznie, dla zapewnienia skutecznej wymiany energii [ szczególnie chłodzenia latem]

potrzebny jest dobry wymiennik. Nasz jest i tak lekko "za duży" w stosunku do obliczeń teoretycznych.

 

 

 

Panie Michale, słowa są tutaj najmniej potrzebne, bo jedno co każdy umie bardzo dobrze to CHWALIĆ swoje produkty, a używanie słowa najlepszy.... jak pisałem wcześniej jest mocno naciągnięte.

Jeśli Pan posiada, to proszę wkleić DTR samego wymiennika - przeczytamy i ocenimy.

 

Dobra, oszczędna pompa to możliwość uzyskania efektywności energetycznej na poziomie 20

czyli uzyskujemy 20 razy więcej energii niż wkładamy.

Przykład: wkładamy 8W a uzyskujemy 1600 W

 

Są pewne działania, których nie można rozpisać prostym wzorem matematycznym, a tutaj mocno Pan upraszcza...

Pompa WILO stratos, o której Pan ponownie wspomina kosztuje od 550,00 zł - więc nie jest to żaden powód do chluby :-)

 

Poprzednie generacje AQUACOM miały zwykłą pompę zużywającą na 3 biegu nawet 100 W

 

Oznacza to, że pompa do waszego GWC była przewymiarowana, bo po co tłoczyć taką ilość glikolu?!

Kto włącza taki system na 3 bieg, kiedy i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto włącza taki system na 3 bieg, kiedy i po co?

 

Jedną z większych zalet glikolowego GWC jest możliwość regulowania ilości energii pobieranej ze złoża ziemnego niezależnie od aktualnej ilości powietrza nawiewanej przez wentylację.

Nasz sterownik COMFORTPLUS, który dokładniej opisywałem w innym wątku, włącza biegi pompy zgodnie z potrzebami [temperaturą powietrza]

i mogę sobie wyobrazić sytuację w której włączy 3 bieg [np. kiedy w zimie/ w lecie uruchomimy centralę na najwyższym biegu].

Według moich obserwacji chyba nawet częściej w lecie będzie potrzebny 3 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne działania, których nie można rozpisać prostym wzorem matematycznym, a tutaj mocno Pan upraszcza...

 

Nie upraszczam, staram się jednak nie komplikować niepotrzebnie.

W typowych warunkach [ oczywiście zależy to od własciwości złoża ziemnego] przy przepływie ok 250 m3/h [ 2 bieg centrali]

możemy uzyskać wzrost temperatury strumienia powietrza [ w zimie] o około 13-15 stopni

czyli licząć 0,38W*15*250 = ok. 1450 W

 

Wkrótce uruchomimy podgląd online parametrów pracy centrali COMAIR HRUC 450

w domu bez GGWC a za kilka tygodni także w domu z naszym AQUACOM i będzie można samemu zaobserwować jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa WILO stratos, o której Pan ponownie wspomina

proszę o podanie innego producenta/modelu/nazwy GGWC, który ma podobną pompę?????

 

używanie słowa najlepszy....

uprzejmie proszę o podanie dowolnego parametru/cechy/właściwości urządzenia AQUACOMPLUS,

która nie należy do najlepszych wśród produktów dostępnych na naszym rynku.

 

Przepraszam wszystkich, którym nie podoba się nazywanie rzeczy po imieniu.

Staram się tylko, aby wypowiedzi na forum były przydatne dla naszych Czytelników.

Jeżeli coś jest dobre to ... jest dobre i nie ma co kombinować :-)

 

słowa są tutaj najmniej potrzebne

skoro nie słowa to może fakty - szeroko przedstawiłem nasz produkt

są zdjęcia itd. jest o czym dyskutować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rozwinięcie tematu

to co oferuje Pan michal_I może i jest dobre, ale gdybym chciał wydać taką kwotę zgłosił bym się do firmy zajmującej się kompleksową instalacją reku/gwc i miał z głowy. Chcę to jednak zrobić sam wg porad Pana adam_mk czy piczmana

rurę fi25 znalazłem za 2.60 przy zakupie min 150metrów, myślę że dobra cena

nie wiem jeszcze tylko czy zakopać ją pod powierzchnią domu czy będe zmuszony do wykopu poza nim. ostanio przygotowuję działkę, robię drogę burze co tam wcześniej było i ciągły brak czasu na dalsze przestudiowanie forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto włącza taki system na 3 bieg, kiedy i po co?

 

Jedną z większych zalet glikolowego GWC jest możliwość regulowania ilości energii pobieranej ze złoża ziemnego niezależnie od aktualnej ilości powietrza nawiewanej przez wentylację.

.

regulować można tylko w dół od pewnego pułapu równowago temperaturowej, zwiększyć wydajności się nie da bez zmiany ilości powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to oznacza, że jeśli jest lepsze od najlepszego, to oznacza, że najlepsze wcale nie jest najlepsze ?

Hmmm

 

Jest po prostu najlepsiejsze :)

 

A tak poza tym, jeśli można równie najlepsze zrobić za mniejszą kaskę, to już jest najlepsiejsze.

 

Ale jeden lubi mieć satysfakcję, a drugi serwis - to wolny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wygląda tak:

Jeśli ktoś opisuje, że jego GGWC jest najlepsze, a inny GGWC jest lepsze od najlepszego, to oznacza, że najlepsze jest tylko lepsze, a najlepsze od najlepszego, to jest znowu najlepsze? :-)

 

A co będzie jeśli ktoś nowy opisze, że jego GGWC jest najlepsze (w porównaniu z innymi)....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulować można tylko w dół od pewnego pułapu równowago temperaturowej, zwiększyć wydajności się nie da bez zmiany ilości powietrza

 

dlatego napisałem, że 3 bieg pompy może być potrzebny przy przewietrzaniu [ czyli zwiększeniu przepływu powietrza]

 

nie zgadzam się z twierdzeniem , że nie ma sensu włączać GGWC na 3 bieg pompy,

ważne, aby to robić z sensem.

 

kangaxx ma rację, że teoretycznie regulować można tylko w dół, ale przy założeniu, że

zawsze GGWC pracuje z maksymalną wydajnością [temperaturową].

 

Realnie, dopiero inteligentne przełączanie biegów pompy pomaga "zmusić" GGWC do pracy z możliwie dużą efektywnością a przy okazji do uzyskania zadanej temperatury możliwie niskim kosztem zużytej energii.

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym parametrem wyboru GGWC powinno być:

1. Wymiennik (jego moc, parametry pracy itp.) - serce systemu i najważniejsza jego część !!

2. Cena

3. Estetyka

4. Automatyka (pompę elektroniczną jeśli nie ma jej w standardzie to zawsze można dokupić za niewielką dopłatą)

5. Dobrze także wspierać rodzimą twórczość.

 

Czy o czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może tylko o tym, że to urządzenie daje tym więcej im więcej potrzebujemy, bo pędzone jest GRADIENTEM temperatur wnętrze - zewnętrze.

Da tyle ile może więc faktycznie - nie ma tu ZA DUŻEGO wymiennika .

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...