Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wprowadzenie WM na etapie stanu surowego zamkniętego i później


Recommended Posts

Witam,

Chyba minęło z 8 lat od mojego ostatniego postu na forum muratora (pod innym nickiem), ale teraz naprawdę jestem blisko posiadania wreszcie domu!! Wtedy to było gdybanie...:lol2:

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z wprowadzaniem wentylacji mechanicznej do domu na etapie stanu surowego zamkniętego (w środku, bo na zewnątrz na gotowo) lub nawet deweloperskiego (tynki, wylewki, płyty g-k)?

Przymierzam się do kupna domu na osiedlu, do wyboru 2: jeden w stanie deweloperskim, drugi wyżej opisanym surowym zamkniętym. Domy zostały zaprojektowane z wentylacją grawitacyjną.

 

Projekt: http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-476-Dobry-Dwojak,527.html#rzuty

Kominy w tej chwili przebiegają w ścianie łazienki i w ścianie przy kominku. Czy da się część z nich wykorzystać do pociągnięcia przewodów WM?

Centralę zakładam w pomieszczeniu gospodarczym (6) lub też dom ma kawałek nieocieplonego poddasza.

Ma sens na tym etapie jeszcze się w to bawić nie rujnując połowy zbudowanej już chałupy?

Czy stan surowy zamknięty będzie jedyną możliwością zrobienia jeszcze czegoś, czy też na etapie deweloperskiego da się coś zrobić bez cofania się zupełnie z pracami? (jednak przejście z stanu sur.zamkn. do deweloperskiego trwa sporo czasu).

 

Jestem też zainteresowany wstępnym pomysłem na przebieg i wyceną takiej instalacji (bez uwzględnienia ceny rekuperatora bo tu można wydać bardzo różnie). Posiadam zwymiarowane rzuty kondygnacji (ale bez przekrojów) i mogę przesłać na priv. Chętnie też spotkam się ze specjalistą z okolic Warszawy.

 

Bardzo serdecznie pozdrawiam, szczególnie osoby, których nicki pamiętam sprzed 8 lat! :D

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały Uniflexplus+ można poprowadzić w istniejących kominach wentylacyjnych - jest z tym trochę kombinacji, ale da się to zrobić.

 

Jeżeli budynek jest już całkowicie wykończony [ tynki i G/K] to problemem są raczej koszty "demolki" niż brak technicznych możliwości.

 

Najgorzej jest z nawiewami do pomieszczeń typu salon czy sypialnia, które przy wentylacji grawitacyjnej nie mają żadnych kanałów, które można by ewentualnie wykorzystać - prawdopodobnie nie obejdzie się bez "uskoków" z płyt G/k kryjących instalację wentylacyjną nawiewną,

 

Mam zdjęcia z takch instalacji - chętnie podeślę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...