Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

polski murarz


PAVE

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się z marynatą - nic nie potwierdza prawdziwości takiej tezy, po prostu masz za małą próbkę statystyczną. ;)

 

A że pojedyncze kobiety mają jakieś tam swoje wizje co do przyszłego partnera, to ich prawo. Jednej marzy się bankowiec, drugiej gangster, trzeciej żołnierz zawodowy. Moim zdaniem jednak wybieranie partnera przede wszystkim po zawodzie to takie trochę "matrymonialne blacharstwo" - skoncentrowanie się na pewnym atrybucie, który ma marginalny wpływ na szczęście w związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w zawodzie tkwi problem. zgadzam sie z Toba nie myslcie sobie ,ze kiedy postanowilem poruszyc ten temat bylem po jakim zalamniu sercowym ,skad to wiem ze tak sie dzieje ,otoz z portali randkowych z czatow pisalem z wieloma konietami i wiezcie mi do momenty kiedy nie powiedzialem czym naprawde sie zajmuje rozmowa brzebiegala super:

Odkad jestem we francji moge powiedziez ze ludzie sa tu bardziej otwarci na zwiazki :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet zawód budowlańca naprawdę jest dla niektórych pań problemem, to dlaczego sądzisz, że to z powodu stereotypu budowlańca-pijaka? A może te panie szukały kogoś, kto więcej zarabia? Albo kto pracuje przez cały rok po 8 godzin i wraca do domu o tej samej godzinie? Albo kto pracuje przy biurku i ma elegancki garnitur?

 

Na naszej budowie nie było ani jednego pijanego pracownika. Sąsiedzi o 11 rano szukali transportu, żeby rozwieźć nieprzytomną ekipę po domach... Piją? Nie piją? Stereotypy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Mogę coś na ten temat powiedzieć, nie chodzi tu o zawód a raczej nastawienie do życia, facet z budowy kojarzy się z brakiem ambicji, co oczywiście jest bzdurą ale na głupote nie ma mocnych

to prawda, ze społeczność jest zdystansowana do zawodów budowlanych to co tu piszą wszyscy mam wrażenie, ze to nie do końca jest szczere .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu by miało nie być szczere? U nas na budowie ekip nie było za wiele, więc jakiegoś większego rozeznania w środowisku nie mam, ale ci, którzy byli, to sympatyczni, kulturalni mężczyźni.

 

możne jeśli coraz więcej ludzi zacznie się tak wypowiadać zmienimy stereotyp polskiego budowlańca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody budowlane kojarzą się przede wszystkim z ciężką pracą fizyczną wykonywaną przez gorzej wykształconych mężczyzn.

Wydaje mi się, że taki właśnie obraz budowlańca dominuje w Polsce.

 

Z drugiej strony, wśród wykształconych Polaków dominują kobiety. W 2010 r. absolwenci studiów wyższych w Polsce stanowili 55%. roczników. Na te 55% składało się 72% populacji młodych Polek i tylko 39% populacji mężczyzn.

 

W związku z tym wnioski nasuwają się poniekąd same.

Problem dotyczy zresztą nie tylko Polski.

 

Pani prof. Christina Hoff Sommers z American Enterprise Institute ujęła to w ten sposób:

"Z roku na rok pojawia się coraz więcej źle wykształconych lub niewyedukowanych mężczyzn, którym coraz trudniej znależć pracę, ożenić się i założyć rodzinę. To też bardzo niekorzystne dla młodych kobiet, którym trudno będzie znależć mężów na ich poziomie. Większość pań woli bowiem mężczyzn z podobnym co one wykształceniem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...