Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DGP - poprawna izolacja kanałów przy styropianie


scruffty

Recommended Posts

Witam,

 

Układam sobie prostokątne kanały DGP. Z logiki i postów na forum już wiem, że kanał z uwagi na temperaturę nie może się stykać ze styropianem. Dlatego też zaizolowałem kanały rękawem z wełną i folią. Jednak po sprawdzeniu jak taki rękaw wygląda (a wygląda dość marnie jeśli chodzi o izolację) postanowiłem dodatkowo obłożyć kanały wełną kominkową firerock po bokach i od góry. Wełna ta ma 3 cm szerokości i jest dużo bardziej zbita niż ta w kanale. Czy taka izolacja wystarczy i mogę obok położyć styropian, czy jeszcze coś kombinować? DGP ma być wstępnie grawitacyjne, a jeśli nie będzie dawało określonych efektów to dodam turbinkę z bypassem.

 

Izolacja całości stropu ma być styropianem. Kolejne pytanie to czy oprócz siatki nad kanałami dawać jakieś dodatkowe wzmocnienie (wylewka będzie ok 7-8 cm gruba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to strop między zamieszkałymi kondygnacjami, można chyba zapytać o zasadność izolacji. A jeśli już, to odpuść sobie styropian w pobliżu kanałów DGP. Z drugiej strony, to co już zrobiłeś, też powinno wystarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, powodów izolacji jest kilka: cześć pomieszczeń będzie nad nieogrzewanym garażem, trochę instalacji chcę schować w podłodze a także ograniczyć przenikanie hałasu (choć tu akurat styropian jest gorszy niż wełna). Zastanowię się jeszcze czy nie wymienić styropianu obok kanałów na płyty z wełną - choć wolałbym tego nie robić ponieważ wełna będzie osiadać inaczej niż styropian i może to wpłynąć na stabilność końcowej wylewki.

Za późno pomyślałem, że całe poddasze (strop) można było izolować wełną a dół styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza, że wrócę do tematu, ale chyba ominąłem coś. Też planuję dystrybucję powietrza znad kominka. Prostokątne kanały ułożone na stropie poddasza użytkowego. Nie doczytałem, iż styropian nie nadaje się do przykrycie tego systemu. Czy na 100% nie można zastosować styropianu? Planowałem klasycznie: kanały w warstwie styropianu, na to wylewka... teraz się przestraszyłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, podciągnę temat. Czy w takim układzie można zastosować jako izolację kanałów DGP prowadzonych po stropie, przykrytego potem warstwą wylewki takiej wełny kominkowej:

http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/1327/produkty/firerock

 

Nie jestem pewien, czy może ona być stosowana jako "podkład" pod wylewkę. Wprawdzie tylko nad i obok kanałów, ale zawsze...

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...