Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile mnie wyniesie buowa domu?


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
Na stronach firm projektowych oferujących gotowe projekty domów zazwyczaj są podane koszty budowy. każda pracownia ma też gotowe projekty pensjonatów - poszukaj, wejdź i zobacz.

 

Te koszty mają się nijak do stanu faktycznego.... radziłbym się na nich nie opierać - bo na prawdę mogą wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koszty mają się nijak do stanu faktycznego.... radziłbym się na nich nie opierać - bo na prawdę mogą wprowadzić w błąd.

 

Nie do końca. My sobie ostatnio przeliczaliśmy po swojemu (na realnych cenach materiałów i robocizny w naszym regionie) jeden z takich projektów i różnica pomiędzy ich wyceną a naszą wynosiła kilka procent - i to na naszą korzyść! ;-)

 

Natomiast różnice mogę wynikać choćby z wyceny materiałów budowlanych. My będziemy budować z Porothermu, zrobiłem małe rozeznanie w składach w moim regionie i już wiem, że trzeba będzie trochę poświęcenia, żeby kupić pustaki w najlepszej cenie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. My sobie ostatnio przeliczaliśmy po swojemu (na realnych cenach materiałów i robocizny w naszym regionie) jeden z takich projektów i różnica pomiędzy ich wyceną a naszą wynosiła kilka procent - i to na naszą korzyść! ;-)

 

Natomiast różnice mogę wynikać choćby z wyceny materiałów budowlanych. My będziemy budować z Porothermu, zrobiłem małe rozeznanie w składach w moim regionie i już wiem, że trzeba będzie trochę poświęcenia, żeby kupić pustaki w najlepszej cenie :) :)

 

 

 

piszesz że my "będziemy budować"

 

porównaj koszty już po wybudowaniu :)

 

zawsze są "ukryte" koszty których nie przewidzisz nigdy. Nie wiem ile byś nie liczył, jak byś liczył - zawsze trzeba do budowy dołożyć względem kosztorysu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do doswiadczonych w tym temacie a mianowicie;

Buduję dom z projektu Z284 o powierzchni użytkowej 170 m2 Chciałbym zapytać was ile kosztuje stan 0 . Moja firma budowlana wyceniła mi na 49 tys i nie wiem czy jest to dobra cena Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anwoj: podaj linka do projektu, za duzo wystakuje mozliwosci tych z284.

 

co do wyceny od firm i "firm" - pros zawsze o wycene robocizny i materialu osobno.

 

material - sprawdzisz sobie w internecie, czy cena odpowiada takiej jaka sam mozesz dostac w lokalnych hurtowniach (a firmy zazwyczaj maja lepsze upusty).

ja stawialem sprawe jasno - mozecie brac material, cena dla mnie ma byc taka - jaka uzyskalem w dobrych ofertach od 2-3 okolicznych hurtowni. co uzyskaja ponad to, ich zarobek - dla mnie zysk, ze mialem znosna cene i nie musialem pilnowac transportow, zalatwiac materialow, itp..

 

jak podasz koszt robocizny za stan 0, to mozemy pomoc, bo moze byc dobry tani majster, ale na materiale zedrze, albo odwrotnie. Zreszta, nie zawsze najtaniej to najlepiej :) troche roznic moze tez byc w ilosci prac ziemnych, doborze materialow na fund., izolacjach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kosztorysy to ja akurat jestem na etapie robienia dachu i powiem ze jak do tej pory za stan 0 kosztorys pokrywal sie z tym co zaplacilem, sciany itd troche doplacilem (nadproza strunobeton, wieniec z L-ek), na dachu chyba zaoszczedze wzgledem projektu , na stolarce okiennej także. - jakis to wyznacznik jest.

 

Ja za stan 0 -dom w obrysie 9x9m (jedna sciana nosna) zaplacilem ok 20tys. (beton, bloczki, piasek ceny netto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...