Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrać rekuperator Onyx Dream 400, AERIS 350 standard czy Renowent EXCELENT 400


Recommended Posts

Nie za bardzo chce mi się robić dziure w scianie i dachu , mam bardzo duże poddasze nieużytkowe ( dom parterowy ) i czy na to poddasze jak bym dał wyrzutnie ewentualnie w któryś komin wentylacyjny co Pan o tym sądzi ? dodam jeszcze że na etapie budowy zrobiłem gruntowy wymienik rura fi200 około 50mb i mam ją wystawiona w pomieszczeniu gospodarczym ,problem tylko z wyrzutnią .

Wyrzutnia jest na dachu, taka sama jak w wentylacji naturalnej. Do 50m gwc potrzeba minimum 500m3/h przy 200Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Czyżby aeris powróciło do wymiennika RS160? results.jpg http://www.rekuperatory.pl/witamy?utm_expid=26387083-0.kr_fbISmS3azVCL9XCDvew.1Bo sprawność wymienników Paul 0_03c4563fb14156d29878c9a746ac3c64b1eb4cce.jpg pozostawiała wiele do życzenia. Widać też, że po półtora miesięcznej przerwie ruszył podgląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oczywiście, ma Pan rację zastosowaliśmy już izolację w tym miejscu. W przyszłym tygodniu będzie montaż kolejnej serii Onyx Dream 400, zapraszam "forumowiczów" na oględziny i obiecuje fotoreportaż z wprowadzonych zmian.

 

Jeśli chodzi o sterownik, ma on wykorzystana pamięć procesora do ostatniego bajta - nic nie możemy dodać do tej wersji. W lutym będą dostępne sterowniki z nowym procesorem i większą ilością pamięci, wtedy wprowadzimy dodatkowe funkcje. Proszę o zgłaszanie co chcielibyście dodać do sterownika centrali Onyx Dream. Najlepsze pomysły nagrodzimy!

 

Myślę, że fajnie byłoby dołożyć funkcję "kominek" zwiększającą na określony czas ilość powietrza nawiewanego - przydatne przy rozpalaniu lub dokładaniu do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dtr-ce Onyxa Dreama działania systemu zapobiegającego szronieniu opisane jest następująco:

 

"Pierwszym stopniem zabezpieczenia przeciwzamrożeniowego jest obniżenie prędkości obrotowej wentylatorów."

 

Czy to tylko nieprecyzyjne określenie, czy rzeczywiście zwalniają oba wentylatory a nie tak jak najczęściej ten od nawiewu?

 

Może Pan z Frapola mógłby się tu wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dtr-ce Onyxa Dreama działania systemu zapobiegającego szronieniu opisane jest następująco:

 

"Pierwszym stopniem zabezpieczenia przeciwzamrożeniowego jest obniżenie prędkości obrotowej wentylatorów."

 

Czy to tylko nieprecyzyjne określenie, czy rzeczywiście zwalniają oba wentylatory a nie tak jak najczęściej ten od nawiewu?

 

Może Pan z Frapola mógłby się tu wypowiedzieć?

 

Spadają obroty tylko nawiewu (ma Pan rację nie powinno być liczby mnogiej) o 1% na 1 minutę . Grzałka włącza się gdy temperatura na wywiewie będzie poniżej +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli kupię centralę wyprodukowaną przed poprawieniem izolacji przez Pańśtwa firmę można liczyć na na uzupełnienie izolacji w jak to Pan określił "newralgicznych miejscach" przez Państwa serwisantów?

Pytanie moje absolutnie nie wynika z przekory,po prostu mam możliwość w najbliższych dniach nabyć centralę Onyź Dream 400 (bez ulepszonej przez Państwa firmę izolacji) a chciałbym mieć pełnowartościową jednostkę z której będę zadowolony przez cały rok nie tylko latem ;).

Nie ukrywam że liczę na odpowiedź twierdzącą.:rolleyes:

 

Oczywiście jeżeli nie będzie Pan zadowolony z pracy naszej centrali wyślemy do Pana nasz serwis fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza symbol: czerwony prostokąt z krzyżykiem (w zasadzie czerwona koperta) przy wskazaniu temperatury na sterowniku Onyx Dream 400? Pojawiło mi się to w momencie, gdy chwilowo miałem rozszczelniony kanał wywiewny,

 

Oznacza to, że temperatura powietrza jest poza zakresem pomiarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli nie będzie Pan zadowolony z pracy naszej centrali wyślemy do Pana nasz serwis fabryczny.

 

A co z rekuperatorami, które sprzedaliście wcześniej?

Skoro były z wadą to rozumiem, że skontaktowaliśmy się z klientami, którzy je kupili i doprowadziliście do stanu prawidłowego (taki jaki powinien być)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rekuperatorami, które sprzedaliście wcześniej?

Skoro były z wadą to rozumiem, że skontaktowaliśmy się z klientami, którzy je kupili i doprowadziliście do stanu prawidłowego (taki jaki powinien być)?

 

Rozpatrujemy na bieżąco wszystkie uwagi użytkowników naszych central, jeśli wymagana jest interwencja serwisu wysyłamy wykwalifikowaną ekipę. Zastosowanie dodatkowej izolacji w centrali Onyx Dream 400 traktujemy jako ulepszenie konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli nie będzie Pan zadowolony z pracy naszej centrali wyślemy do Pana nasz serwis fabryczny.

 

To ja mogę powiedzieć że nie jestem zadowolony z pracy centrali. Potwierdzam wszystkie niedogodności opisane wcześniej. Dokładnie opisane u mnie w dzienniku. A w skrócie. U dołu centrali skrapla się woda i nie jest to jedna kropla czy dwie ale cala masa, na ściankach bocznych w mniejszym stopniu ale dalej. Temperatury pokazywane w poszczególnych komorach są zaniżone/zawyżone przez brak izolacji między stroną ciepłą a zimną. Po stronie ciepłej oczywiście zaczęła się skraplać woda, właśnie na ściance na której nie ma izolacji między komorami. A dzisiaj zamarzł mi wymiennik, co nie wiem jak się mogło stać skoro jest tam grzałka 500W. Co prawda w nocy było -17 ale nie po to kupuje się centralę wentylacyjną żeby chodziła tylko wtedy jak jest ciepło.

 

Jak się Pan do tego odniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pisać w tym wątku, przedstawiłem swój nowy problem tutaj

Bardzo proszę przedstawiciela firmy Frapol o jakąś podpowiedź, co jest przyczyną drastycznego pogorszenia sprawności rekuperatora...

Źle izolowane kanały, powietrze wywiewane ma ponad 22 st, i sporo wody, jak jest schładzane w kanale do 11 to woda jest w kanałach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę powiedzieć że nie jestem zadowolony z pracy centrali. Potwierdzam wszystkie niedogodności opisane wcześniej. Dokładnie opisane u mnie w dzienniku. A w skrócie. U dołu centrali skrapla się woda i nie jest to jedna kropla czy dwie ale cala masa, na ściankach bocznych w mniejszym stopniu ale dalej. Temperatury pokazywane w poszczególnych komorach są zaniżone/zawyżone przez brak izolacji między stroną ciepłą a zimną. Po stronie ciepłej oczywiście zaczęła się skraplać woda, właśnie na ściance na której nie ma izolacji między komorami. A dzisiaj zamarzł mi wymiennik, co nie wiem jak się mogło stać skoro jest tam grzałka 500W. Co prawda w nocy było -17 ale nie po to kupuje się centralę wentylacyjną żeby chodziła tylko wtedy jak jest ciepło.

 

Jak się Pan do tego odniesie?

 

Jakie były temperatury na wyświetlaczu w momencie zamarznięcia wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były temperatury na wyświetlaczu w momencie zamarznięcia wymiennika?

 

Nie wiem, nie obserwuję cały czas temperatur. Wieczorem patrzyłem, wszystko było w porządku. Wróciłem następnego dnia po pracy, wymiennik zmrożony, na całej centralce skrapla się woda. Ogólnie temperaturę z czerpni pokazuje około 5 stopni za wysoką, wywiew z pomieszczeń o około 2-3 stopni za nisko. Wezmę dzisiaj jeszcze zewnętrzny termometr i włożę do środka kanałów żeby zobaczyć czy to termometry w centralce oszukują czy to przez brak izolacji między stroną ciepłą a zimną centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montazysta poleca mi rekuperator aeroRec VX 400.

Mial ktos moze z takim uzadzeniem do czynienia?

Ewentualnie jakies inne propozycje do malego domu o powierzchni 71 m2 i kubaturze 190 m3.

Reku bedzie stal na nieogrzewanym strychu.

 

jakiś dziwny ten Twój instalator. Wg mnie za duża wydajnośc jak na taki metraż i kubaturę. Wystarczy Ci połowa tej wydajności czyli 200

Edytowane przez MatixL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...