Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrać rekuperator Onyx Dream 400, AERIS 350 standard czy Renowent EXCELENT 400


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...
Witam

Mam prośbę do użytkowników Dream 400 o opinie na temat głośności pracy przy około200/m3/h.

Wiem że dużo zależy od instalacji...

Ale czy tę centralę można zaliczyć do cichych?

 

Bez instalacji 550 clasic jest cichsza. Ale szumy to głównie instalacja, rozprężanie się powietrza, zbyt gładkie kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do użytkowników Dream 400 o opinie na temat głośności pracy przy około200/m3/h.

Wiem że dużo zależy od instalacji...

Ale czy tę centralę można zaliczyć do cichych?

Bez wątpienia nie jest głośna. Dodatkowo przy instalacji będzie jeszcze cichsza.

Przy pracy na 1 (~30%) biegu nie będziesz jej słyszał w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Cześć i czołem, właśnie przymierzam się do zakupu jednego z rekuperatorów. Mam kilka firm do wyboru, która waszym zdaniem jest najlepsza? Bartosz, pro-vent, Alnor, REKU. Podkreślam, że będzie to mój PIERWSZY taki zakup, dlatego Waszą opinię chcę skonsultować z kuzynem mającym większe pojęcie ode mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, właśnie przymierzam się do zakupu jednego z rekuperatorów. Mam kilka firm do wyboru, która waszym zdaniem jest najlepsza? Bartosz, pro-vent, Alnor, REKU. Podkreślam, że będzie to mój PIERWSZY taki zakup, dlatego Waszą opinię chcę skonsultować z kuzynem mającym większe pojęcie ode mnie.

 

Znam dwie firmy wyżej wymienionych: Bartosz i Alnor. To znaczy znam wszystkie, ale tylko ze słyszenia lub z opisów gdzieś w sieci, sam nigdy nie korzystałem z ich modeli. Mogę coś podpowiedzieć ;) gdzie będziesz instalował w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dwie firmy wyżej wymienionych: Bartosz i Alnor. To znaczy znam wszystkie, ale tylko ze słyszenia lub z opisów gdzieś w sieci, sam nigdy nie korzystałem z ich modeli. Mogę coś podpowiedzieć ;) gdzie będziesz instalował w ogóle?

 

Instalować będę w moim domu - 3 piątra + piwnica + strych. Zależy mi na czymś wydajnym, ale też by cena nie była wygórowana. Firma monterska do które dzwoniłem ma bogaty wachlarz ofertowy, więc nie martwię się, że nie znajdę niczego takiego, ale to zawsze inna świadomość, gdy sami proponujemy urządzenie, niż ktoś inny (w tym wypadku firma) podsuwa nam jakiś pomysł, bo chcę żeby to był mój wybór, a nie wciśnięcie przez nich klientowi pierwszego lepszego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalować będę w moim domu - 3 piątra + piwnica + strych. Zależy mi na czymś wydajnym, ale też by cena nie była wygórowana. Firma monterska do które dzwoniłem ma bogaty wachlarz ofertowy, więc nie martwię się, że nie znajdę niczego takiego, ale to zawsze inna świadomość, gdy sami proponujemy urządzenie, niż ktoś inny (w tym wypadku firma) podsuwa nam jakiś pomysł, bo chcę żeby to był mój wybór, a nie wciśnięcie przez nich klientowi pierwszego lepszego modelu...

 

W takim razie z tych dwóch firm, które wymeniłem proponowałbym Ci HRU-ERGO Alnora. Bardzo dobry rekuperator z odzyskiem ciepła i wilgoci, dobrą sprawą jest także wydajny wymiennik przeciwprądowy. Może akurat uda Ci się dostać gdzieś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z tych dwóch firm, które wymeniłem proponowałbym Ci HRU-ERGO Alnora. Bardzo dobry rekuperator z odzyskiem ciepła i wilgoci, dobrą sprawą jest także wydajny wymiennik przeciwprądowy. Może akurat uda Ci się dostać gdzieś :)

 

Ok, dzięki za pomoc, będę dzwonił do firmy i dopytam jak jest ze sprowadzeniem sprzętu. Powołam się na Ciebie, może dostanę jakąś zniżkę hehe :p thx za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czyli, że lepiej wody nie odzyskiwać, a wprowadzić nawilżacze?

Ciężki ten temat rekuperacji- watek ma 12 stron i brakuje konkretnych informacji która centrala jest tania w eksploatacji oraz bezawaryjna :

 

Wodę produkujemy cały czas, wentylacja ma odprowadzać nadmiar wody, nie wodę. W domu 120m2 przy 20 st.C i 40% wilgotności względnej, podniesienie wilgotności do 70% to tylko 0.9 litra . A rodzina dostarcza kilka litrów, dla tego wentylacja musi nadmiar odprowadzić. Tanie wymienniki papierowe samsunga, mitsubishi LG Zehender są do współpracy z klimatyzacją.

Jeżeli zaś powietrze jest za suche, to wentylacja jest zbyt silna.

Ciężki ten temat rekuperacji- watek ma 12 stron i brakuje konkretnych informacji która centrala jest tania w eksploatacji oraz bezawaryjna :
Jakość wykonania, materiały, kulturę pracy, automatykę i pobór prądu na małych biegach, można zobaczyć i porównać. Przez internet nie da się tego zrobić centrale.jpgWP_20150618_07_52_48_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...