Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrać rekuperator Onyx Dream 400, AERIS 350 standard czy Renowent EXCELENT 400


Recommended Posts

Budując dom w standardzie pasywnym, można rzeczywiście zrezygnować z ogrzewania centralnego !!

Można zastosować np. grzejniki konwektorowe, grzejniki na podczerwień, kable grzewcze itp. (te rozwiązania są tanie w zakupie) ! A przy bardzo małym zapotrzebowaniu na ciepło i tak zapłacimy za ogrzewanie kilkaset złotych rocznie.

 

Proszę mi jednak wskazać firmy w Polsce, które kładą kable (rurki) na suficie...

 

Ogrzewanie centralne nie nadaje się do żadnego budownictwa. Przy niecentralnym nawet w domach z lat 50 tych nie przekroczy się 30kWh/m2 .

Ogrzewanie pośrednie, to jeden z głupszych wynalazków ludzkości, generujących ogromne straty i zużycie.

Centralne ogrzewanie nawet nie uwzględnia rekuperacji, proszę sprawdzić, NAWET Z REKUPERATOREM ZUŻYCIE PRZEKRACZA 30kWh/m2 , czyli wstyd dla instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogrzewanie centralne nie nadaje się do żadnego budownictwa. Przy niecentralnym nawet w domach z lat 50 tych nie przekroczy się 30kWh/m2 .

Ogrzewanie pośrednie, to jeden z głupszych wynalazków ludzkości, generujących ogromne straty i zużycie.

Centralne ogrzewanie nawet nie uwzględnia rekuperacji, proszę sprawdzić, NAWET Z REKUPERATOREM ZUŻYCIE PRZEKRACZA 30kWh/m2 , czyli wstyd dla instalatora.

Och! Rozkosz dla oczu! Misiu, jak ja cię lubię chłopie! Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia.

W innym wątku był rozłożony na czynniki Pana bilans :-)

 

A jednak Pan znowu swoje....

 

Kiladziesiąt tysięcy instalatorów to gamonie i nieuki :-)

 

Nie widziałem, by mnie coś rozłożyło.

Pan nie myli instalatorów z ciepłownikami. Nie można napisać, że ktoś ma wiedzę o termodynamice jak:

- zna sprawność 110 %

-montuje grzejniki pod oknem

-montuje termostaty w górnej części grzejnika

-montuje grzejniki konwekcyjne czy drabinki w łazience

-montuje ogrzewanie/chłodzenie bez WM z odzyskiem ciepła

-przy pompie ciepłą łączy ogrzewanie domu z ogrzewaniem wody

-przy pompie ciepła, rurki puszcza w wylewce nie w suficie

 

Taką granicą przyzwoitości czyli samego dna wiedzy o systemach grzewczych to jest 30kWh/m2 - tyle zużywają na ogrzewanie stare domy z poprawnie wykonaną instalacją.

A PAN JAKĄ PRZYJMUJE GRANICĘ DLA WIEDZY? Przy jakim zużyciu wg Pana instalator jest źle wykształcony, lub tępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieje Pan TYLKO polemikę bez żadnych obliczeń !!

Boi się Pan liczb?

 

Zaczynałem w 1990 roku, nie było żadnych obliczeń. Nikt tego nie uczył. Obliczenia wprowadzono, dla ochrony rynku instalacyjnego, dla zwykłego oszukiwania inwestorów.

W 1990 roku już robiliśmy, by ogrzewanie niecentralne było tańsze od gazowego a cena kWh =1m3 gazu. Gdyby, nie wymyślono oszukańczego liczenia, kto by dziś robił energochłonne centralne?

Pytam KONKRETNIE.

Jest dom 150 m2 - z katalogu. Do jakiego zużycia

- 1500kWh

- 2000kWh

- 3000kWh

- 4000kWh

- 5000kWh

- 6000kWh

- 7000kWh

- 8000kWh

... Pan uważa, że instalację wykonywał ktoś, kto się na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Pan podeje wyzsza cena sky 400 prose moje linki sky za 6200 z 23 % vat

http://www.ecofanet.com.pl/onyx-sky-400-centrala-wentylacyjna-p-1976.html

 

prosze o namiar gdzie idzie kupic air400 z panelem dotykowym za 7500 z vatem 23

 

Idzie, idzie :-)

popytaj instalatorów ze strony thesligreen to sprzedadzą Ci w dobrej cenie i jeszcze kalibrację dołożą gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie, idzie :-)

popytaj instalatorów ze strony thesligreen to sprzedadzą Ci w dobrej cenie i jeszcze kalibrację dołożą gratis

 

u instalatora normalne ze masz taniej bo na 8 % Vat tak samo możesz kupic inny reku

Ale ciagle nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie j kupienia reku o 2600 zł droższego tym samym wydatku i sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Witam wszystkich,

po przeczytaniu ponad 200 stron wątku o rekuperatorach wyselekcjonowałem kilka urządzeń i proszę o poradę, które byłoby optymalne do mojego domu 220 m2, kubatura około 500 m3, 2 osoby plus pies i kot.

Onyx Sky 400

Bartosz Vena Compact 4

JanGaz 500 E5

Brink Excellent 400

Air Pack 400V

jakie są Panów doświadczenia i typy. Ceny tych centralek są podobne (Bartosz ma promocję). Interesuje mnie rzeczywista jakość tych produktów, a nie marketingowy bełkot.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...