Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrać rekuperator Onyx Dream 400, AERIS 350 standard czy Renowent EXCELENT 400


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

J

 

Na razie faworytów mam takich (kolejność nieprzypadkowa):

- Air Pack 400

- Aeris 350/450 Standard / Luxe

- Onyx Sky 400

- Brink Excellent 400

Kiedy planujesz zamawiać centralę.

Bo ja tez kupuję i kupuję i może jak zamówimy 2 sztuki z dostawą w różne miejsca to będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wypowie się ktoś na temat reku ventilus 400? jest to w miarę nowa centrala i nie znalazłem na forum wypowiedzi na jej temat. dostałem wycenę z takim rekuperatorem do domu o pow ok 145m2 i jestem ciekaw opini użytkowników jak się coś takiego sprawuje. w porównaniu mam jeszcze zehnder comfoair 350 luxe, Onyx drem 400 i Excellent 400. Poradzicie co wybrać? z góry dziękuję za wypowiedz. pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jak popatrzyłem i posłuchałem to wyszło, że LUNA jest najlepsza i najtańsza do tego.

Dlaczego najlepsza, że najtańsza to rozumiem. Jaki tam jest wymiennik i jakie wentylatory? Dla mnie to najważniejsze plus tanie filtry. Te parametry decydują o eksploatacji. Ja ostatnio obejrzałem i posłuchałem Jangaza 500 u Autorusa. Ma 2 takie centrale w małym pomieszczeniu i cicho wentyle pracują nawet na największym biegu. Niestety innych nie miałem okazji posłuchać. Serwis z opisów użytkowników też wygląda w porządku. Kontakt też jest ponieważ dzwoniłem i pytałem o rózne rzeczy. Nie mam GWC i zastanawiam się nad nagrzewnicą wstępną, ale to podraża koszty eksploatacji WM.

Może wspólny zakup Jangaza?

Pozdrawiam

Zbyszek

Edytowane przez zbigtramp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom 240 m2, odjąć garaż i kotłownię czyli jakieś 200m2 do wentylowania. Dla mnie najlepsza byłaby 400m3/h, ale takich nie robią, więc wyszła mi 500, myślałem o tej w wersji przyłączeń do góry z wentylatorami na prąd stały, a kruciec podłączenia reku jest 200mm. Sterownik chyba E5. Nie mam GWC, więc pewnie ten mniejszy też byłby dobry, ale nie chcę żyłować parametrów. Mam powyciągane kable od miejsca montażu rekuperatora do łazienek, chciałbym móc sterować przewietrzaniem na pewną moc z tych pomieszczeń. W Jangazie jest to realizowane przez bezpotencjałowe zwarcie styków. Zastanawiam się jak dodać czasówkę, aby nie robić tego przez zwykły wyłącznik tylko np. przez wył. dzwonkowy.

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom 240 m2, odjąć garaż i kotłownię czyli jakieś 200m2 do wentylowania. Dla mnie najlepsza byłaby 400m3/h, ale takich nie robią, więc wyszła mi 500, myślałem o tej w wersji przyłączeń do góry z wentylatorami na prąd stały, a kruciec podłączenia reku jest 200mm. Sterownik chyba E5. Nie mam GWC, więc pewnie ten mniejszy też byłby dobry, ale nie chcę żyłować parametrów. (...)

Ja mam już gotowe przyłącza na poddaszu 200mm z podłączeniami na boki.

Są węże od GGWC, ale czy będą zalane glikolem i czy będą podłączone to czas pokaże.

Od lokalnej firmy Jan-Gaza 500 z silnikami na prąd stały i z prostym sterowaniem mogę mieć za ok 5,5 tys z podłączeniem czyli Vat 8%

Nie negocjowałem jeszcze ceny i nie mam oferty na piśmie, bo mam inne wydatki i reku odeszło troszkę na dalszy plan. Jakoś tak rozmyślałem o Ventilusie :)

Krótko mówiąc wstawić na poddasze podłączyć przewody, skręcić opaski i wsadzić wtyczkę. Bez jakiejkolwiek regulacji itp itd. Konie montażu.

Jan-Gaza nawet nie mierzyłem i nie sprawdzałem czy wejdzie mi przez wyłaz strychowy.

Jak masz wymiary lub ciekawą wstępną ofertę to podeślij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są na stronie Jangaza. A ile chcieliby z tej Twojej lokalnej firmy za Jangaza ze sterowniem E5? Poza tym skąd jesteś? ja u siebie na razie czekam na wycenę.

Pozdrawiam

Zbyszek

Tego nie wiem ile by kosztował bo nie interesowałem się nim. Jestem z płn Wielkopolski - Piła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam.

MAm jangaza ze sterownikiem E6. męczyłem sie z by-pasem . Zadzwoniłem do producenta w Rudnie wielkiej i SENSACJA:

 

By - PAss załącza sie w zależnosci od temeratury ZEWNĘTRZNEJ w zadanym zakresie temperatur tj np T zal 15 C a T wył 23C. tzn w zakresie pomiedzy 15 a23 C BEZ WZGLEDU NA TEMPERATURĘ WEWNĘTRZNĄ !!!

1. JEST TO NIEZGODNE Z OPISEM REKUPERATORA

2. JEST TO NIEZGODNE Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI.

W instrukcji wyraźnie jest napisane ze rekuperator dąży do utrzymania zadanej temperatury referencyjnej. W tym wypadku tak nie jest Otwarcie lub zamkniecie bypasuu nie zalezy od temp wewnętrznej .Jesli na zewnątrz np temperatura bedzie w zakresie pomiedzy przykładowym 15 a 23 C to bypass bedzie stale otwarty - nie ma odzysku ciepla ani chłodu, Skutkuje to tym ze jesli na zewnątrz bedzie np temp 15-*18C to stale mi bedzie wychładzał dom - nie bedzie odzysku ciepła. lub na odwrót jesli na zewnątrz bedzie 23 a ja w domu zechce miec 20 to nie bedzie odzysku chłodu .

 

Pani z Jangaza ma telefonować do producenta sterownika i jutro mi ma dać odpowiedź. Ciekaw jestem co odpowiedza.

Po długiej rozmowie mam potwierdzenie: sterownik E6 - działa tak jak opisałem. Pani w JAn GAzie powiedziała, że sam sobie jestem winien bo zamówiłem ze sterownikiem E6. Sterownik E5 reguluje by-pasem w zaleznosci od temp zwnętrznej ORAZ wewnętrznej i zadanej - W PORÓWNANIU JAN GAZ NIE PISZE NIC O TAK ISTOTNEJ RÓZNICY.

PRODUCENT JAN GAZ ODESŁAŁ MNIE DO MONTAŻYSTY

i tutaj miłe zaskoczenie p Marek - Energowent - obiecał mi wymianę centrali na taką ze sterownikiem E5 - bym był w 100 % zadowolony.

I jest OK Pan Marek wymienił mi cała centrale na taka sama tylko,ze ze sterownikim E5 .Wszystko działa jak powinno .

Edytowane przez sędłaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...