Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hm, hm :-) Jak sobie radzicie z WC dla budowla?ców??


Senser

Recommended Posts

Szpadel i do lasu. Mogę sobie na to pozwolić. Ponad 2 ha działki, z czego 0,5 ha to las. A jak ktoś ma ciasno, to niech robotnicy zaczną budowę od wykopania latryny i zbicia szaletu z desek szal(et)unkowych. Przy latrynie kubełek wapna i załatwione.

 

Ja też mam las, co prawda nie pól haktara, ale zawsze. Jednak nie chciałbym, żeby robotnicy do niego biegali, tym bardziej, że nie wierzę, że za każdym razem używali by łopaty :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Ja dałam turystyczny plastikowy kibelek przenośny + chemia do wlania. Musieli sami sobie czyścić, wylewać do wykopanego dołu raz na jakiś tydzień i zasypywać. Dzięki chemi z bakteriami to nie śmierdzi.

 

Jakie masz doświadczenia.Czy faktycznie wystarczy oprózniać raz w tygodniu.Ile osób korzystało?Jakie są koszty chemii?

Interesuje mnie to bo szukam jakiegoś rozwiązania na działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam takie sławojki o jakich mówicie z wakacji na wsi - do dziś robi mi się niedobrze na myśl o nich - nie wiem czy kiedykolwiek zaglądaliście do środka, ale nie wyobrażam sobie mieć czegoś takiego u siebie - chyba zainwestuję w toja, albo faktycznie zrobię szybko szambo.

 

Może to skrzywienie, ale chodziłam do klasy biol-chem i najlepiej z tej biologii zapamietałam o pasożytach.

Czy nikt o tym nie pomyślał? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapno odradzam. Na wcześniejszej budowie zasypali ziemią dół po demontażu kibelka. Śmierdziało przez 2 lata.

 

U mnie teraz zbili kibelek z desek. Pod nim dół wyłożony podwójną folią budowlaną. Koło duży worek z torfem (starczy na 2 miesiące). Zasypują dużą garścią po użyciu. Kupiłem papier toaletowy by nie używać gazet. Raz na tydzień wlewam wiadro wody z rozrobioną łyżką bakteri do szamb biologicznych "septifos"- ubija pasożyty i bakterie chorobotwórcze. Nie śmierdzi. Nie zanieczyszcza wody gruntowej. Po skończeniu budowy będzie w tym miejscu kompostownik na działce niezbędny - dół zostanie powiększony. A nawóz będzie pyszny pod wszystko. Polecam metoda najtańsza i super ekologiczna. Eksploatacja 15zł /miesiąc (głównie koszt papieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Po pierwsze kibelek na budowie MUSI być!!!!

Nie odsyłajcie waszych budowlańców do krzaczków.

U mnie tradycja - drewniany kibelek przykryty papą +deska sedesowa. No i oczywiście papier. kibelek został przewieziony z poprzedniej budowy którą zakończyłam sukcesem w zeszłym roku.

 

Tak jak napisałem wyżej: płacę za każdym miesiąc 230zł, czyli dobrze rozumujesz - 2300zł za 10 miesięcy , lecz gdy jest np. dwumiesięczna przerwa na budowie to zawieszam umowę i płacę tylko za dzierżawę samego TOI-TOI (bez opróżniania) - coś około 50zł miesięcznie.

 

Moim skromnym zdaniem to rozrzutność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o ToiToi ale ekipa przyszła i pierwsze co to wykopali z tyłu działki dziurę i z materiałów z rozbiórki (stare łaty + boazeria) zbudowali śliczną budkę :). Robiłem rozbudowę/modernizację domu wiec materiałów z odzysku było cała masa. Majster nawet nie wpadł na pomysł żeby sobie cos za to liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...