Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sufity wielopoziomowe i inne takie - spore wyzwanie ;-)


cameo

Recommended Posts

Kochani, wymyśliliśmy sobie sufity które chcielibyśmy wykonać. Proste sufity czyli zwykłe obniżenie już robiłem, natomiast nie wiem jak zabrać się za konstrukcje które będą miały "poziomy" Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, zwłaszcza jakieś rysunki lub filmy poglądowe :-)

No to zaczynamy:

1. Część w kolorze morskim obniżamy z aktualnych 3,05 na około 2,80 Jak widać obniżone jest pół salonu oraz cała wnęka kuchenna

http://img825.imageshack.us/img825/8316/opise.jpg

2. Teraz problemy :-) Część zaznaczona na powyższym planie na fioletowo ma być w kształcie odwróconej litery L i ma być pod obniżonym już w pkt 1 sufitem. Wyglądać ma mniej więcej tak:

http://img12.imageshack.us/img12/589/64274112.jpg

3. Podobnie rzecz ma się w kuchni (kolor jasno zielony na planie) - do już obniżonego wcześniej sufitu chcemy zrobić coś takiego http://img836.imageshack.us/img836/8670/kuchniag.jpg

czyli zabudowę na głębokość szafki, potem L w górę.

Dodatkowo w drugiej część salonu (niebieski kolor) chcemy zrobić obramowanie na równo z tą drugą częścią ale to już znalazłem podpowiedź

http://123budujemy.pl/konstrukcja-sufitu-dwupoziomowego-z-oswietleniem-led/

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :-)

opise.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny. Odnośnie tego co w kuchni to mogę Ci pomóc, musisz zastosować profile c i profile u. Do już obniżonego sufitu przytwierdzasz profile u. Kręcisz jak najdłuższymi wkrętami i jeśli wcześniej sufit był już obniżany byłoby dobrze gdybyś trafił wkrętami w poprzednie profile. Z profili c robisz siatkę wkładając je do profili u. Siatka dosyć gęsta bo profil co 30-40 cm. Żeby wypuścić na taką odległość sufit to dajesz rozpórki na bokach w postaci profili. Później dokręcasz płyty np. najpierw od przodu, do nich na dole profile i od dołu dajesz również płyty, które dokręcasz do tego profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz takiego drogiego w tych konstrukcjach? Musisz kupić profile, których możesz sobie wyliczyć ile potrzebujesz i kupujesz tyle ile potrzebujesz plus jakieś 5% naddatku. W przypadku płyt GK to teraz możesz pójść praktycznie do sklepu i przyciąć już w sklepie na taki wymiar na jaki potrzebujesz. Do całego zagipsowania tego zużyjesz może 5 kilogramów gipsu, jeśli to będzie miało podobne wymiary jak na zdjęciach no. Taśmy na łączenia płyt nie potrzebujesz bo łączeń będzie bardzo mało, jedynie może taki kątownik na zgięciu wspomnianej elki. A taki kątownik sprzedają na taśmie na metry, wygodniejszy jest.

 

Gips pierwsza warstwa położysz szary gips np z Nidy - koszt worka jest niewielki, bo chyba około 25 złotych za 25kg, a może mniej nawet. A drugą warstwę dasz uniflota z knaufa - kupisz go bodaj w 2kg paczuszkach już i tyle Ci wystarczy bo uniflota kładziesz cienką warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...