Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 400
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaległe foto od strony naszej wnęki

 

DSC07548.jpg

Widok na razie taki sobie ale mam nadzieje że drzewa w krótkim czasie przerosną dom i zasłonią to co trzeba. Pozostaje czekać i cieszyć się tym co jest.

Mój pies upodobał sobie wylegiwanie się na rozgrzanych płytach i jak widać podoba mu się to .

 

Trawa rośnie jak szalona muszę kosić co 4 dni.

 

DSC07560.jpg

DSC07562.jpg

DSC07570.jpg

 

,zastanawiam się nad automatyczną kosiarką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko powzdychac bo i tak miejscowy plan zabrania u nas domow z plaskim dachem .

Przepiekny dom oraz jego otoczenie.Mam nadzieje ze u mnie kiedys tez powstanie taki ładny ogrod :-)

Powiedz prosze czym przykryte sa murki ogrodzeniai jakiej sa one dlugosci? W jakiej firmie zamawiales przesla i brame?

Czy przesła maja dolem podmurowke czy sa tej samej wysokosci co murki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot jest fajny ale musi być w miarę płaska działka :(

 

Nam mówią ze do kilku procent moze byc nachylenie- nie wiem jak u Ciebie- ja mam kilka ramp i zapewniono nas ze da rade ale zanim kupimy to i tak chcemy aby wypożyczyli nam go na kilka dni i wtedy sie okaże czy faktycznie bedzie ok czy będziemy sami musieli popylać z kosiarka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kakusek długości murków są różne od 2 do 5 m. zależy w którym miejscu,przykryte są blachą w kolorze grafitowym .Wykonał ją dekarz wraz z obróbką dachu.

podmurówka na froncie jest nie widoczna pod ziemią wylana jest ława na całej długości działki a z trzech stron są typowe ogrodzeniowe betonowe przęsła zakopane do połowy.

Firma w której kupowaliśmy przęsła i bramę to komfort pod Łodzią .

Co do kosiarki samobieżnej to mogliśmy przez tydzień przetestować jej działanie a teraz walczę z kosiarką .

Poprzednia działka to trawnik zakładany w tradycyjny sposób czyli trawa siana. Różnica w koszeniu jest podstawowa trawa z rolki koszona raz w tygodniu to za mało potrzebne jest koszenie minimum co 4-5 dni.Poza tym ilość skoszonej trawy jest o 200% większa niż na moim poprzednim trawniku i gromadzenie jej zajmuje naprawdę dużo miejsca. Automat nie dość że kosi sam to nie trzeba wywozić lub gromadzić skoszonej trawy jak dla nas rozwiązanie świetne.Na działce mamy w jednym miejscu mały spadek terenu kosiarka automatyczna radzi sobie z tym bez żadnego problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

to zdjęcie z psem bardzo mi się podoba ... jest kontrast między uporządkowanym geometrycznym otoczeniem a psem ! poza tym pies jest w takiej dziwnej pozycji (chyba się*przeciągał) i wygląda jak komputerowo wygenerowany

 

ogród rzeczywiście minimalistyczny ... ale te drzewka ... kulki na łodyżkach nie wiem co o nich myśleć .. chyba przez to że ozdabiają wejścia do różnych knajp , już ich nie lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
  • 6 months później...

Ale ze mnie pała przeglądałem dziennik i na poprzedniej stronie jest wklejone foto z nazwą płytek (sporo osób zadawało mi to pytanie).

Po roku użytkowania płytki zachowują się bardzo dobrze .

Mimo naszych wcześniejszych wielu obaw o utrzymanie ich w czystości okazało się że nie jest to takie trudne .

Kupiliśmy myjkę parową i raz lub co dwa tygodnie oprócz odkurzania czyścimy podłogę .Efekt bardzo zadowalający , podłoga nie dość że ładna matowa to jeszcze czysta .

Jeszcze jedna rzecz była ważna by uzyskać ten efekt a mianowicie fugi które mimo naprawdę bardzo dobrego zabezpieczenia ich podczas budowa za diabła nie chciały być grafitowe , po wielu próbach i rozmowach z fachowcami kupiłem barwnik koloru grafitowego w tubce jakich wiele jest w marketach do naprawy fugi i efekt jest do dziś doskonały . A ja szukałem próbowałem jakieś specyfiki specjalnego przeznaczenia do czyszczenia fugi wszystko na nic okazało się z najprostsze rozwiązanie było najlepsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U mnie blat z konglomeratu pękł w miejscach wycięcia 2 razy ( całe szczęście ze stało sie to jeszcze w warsztacie kamieniarskim) wiec to nie do konca wada materiału a nieumiejętnosci kamieniarza ktory to robił. To było za pierwszym i trzecim razem bo za drugim kamieniarz pomylił sie i zrobił otwory w złych miejscach:) tak czy siak ten kamieniarz wymiękł i 4 blat robił nam ktos inny:) a lodówka do zabudowy z kostkarka jak najbardziej istnieje- jest z firmy liebherr. istnieją dwa modele- jeden z podłączeniem do wody i drugi ze samemu trzeba ja dolewać. Kostkarka znajduje sie wtedy w zamrażalniku jako mała szuflada.

 

Który model lodówki posiadasz? Czy nie narzekasz na brak miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...